رکورد‌های جالب توجه جانشین فرگی در اولدترافورد

رکورد‌های جالب توجه جانشین فرگی در اولدترافورد

به گزارش سراج24، تیم فوتبال منچستریونایتد در این فصل ناکامی‌های فراوانی را تجربه کرده است و دیوید مویس، سرمربی اسکاتلندی‌اش هم در داستان تلخ‌ترین فصل شیاطین سرخ در یک دهه گذشته نقش اصلی را ایفا کرده است.

در سراشیبی افول قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس، مویس یکی پس از دیگری رکورد‌های مفتضحانه‌ای را برجای گذاشته است که احتمالاً تا مدت‌ها از یاد هواداران من‌یونایتد نخواهد رفت.

شکست یکشنبه شب منچستریونایتد در خانه اورتون بدان معناست که مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس نمی‌تواند این فصل را در جمع ۴ تیم برتر مسابقات به پایان برساند. این اولین بار از سال ۱۹۹۵ است که شیاطین سرخ نمی‌توانند سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کنند.

این شکست همچنین سبب شد برای اولین بار از فصل ۷۰-۱۹۶۹ منچستر یونایتد در هر ۲ بازی نیم فصل اول و دوم لیگ برتر از گودیسون پارک دست خالی برگردد. اینها اما تنها گوشه‌ای از رکوردهای مأیوس‌کننده مویس در منچستریونایتد است. در زیر سایر ناکامی‌های جانشین سرالکس فرگوسن را در اولین فصل مربیگری‌اش در اولدترافورد مشاهده می‌کنید:

۱- من یونایتد حتی اگر چهار بازی باقیمانده‌اش در این فصل را ببرد باز هم با کمترین امتیاز تاریخ خود در رقابت‌های لیگ برتر به کارش در لیگ پایان می‌دهد.

۲- منچستر یونایتد برای اولین بار از سال ۱۹۹۵ نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند.

۳- شیاطین سرخ این فصل بدترین آمار را در بازی‌های خانگی خود در لیگ برتر از یک دهه پیش تا کنون داشته‌اند. (هفت پیروزی، سه تساوی و شش شکست)

۴- منچستریونایتد در این فصل برای اولین بار از سال ۲۰۰۱ در سه بازی متوالی شکست خورد.

۵- منچستریونایتد امسال در دور سوم جام حذفی انگلیس حذف شد اتفاقی که در ۲۶ سال دوران مربیگری سرالکس فرگوسن تنها یک بار رخ داد.

۶- این فصل اولین شکست خانگی شیاطین سرخ برابر سوانزی ولز رقم خورد. این اتفاق در مورد نیوکاسل هم رخ داد و منچستری‌ها برای اولین بار از سال ۱۹۷۲ در اولدترافورد به نیوکاسل باختند. همچنین امسال من‌یونایتد برای اولین بار از سال ۱۹۷۸ در خانه به وست‌برومویچ و برای اولین بار از سال ۱۹۸۴ در اولدترافورد به استوک‌سیتی باختند.

۷- این فصل منچستریونایتد برای اولین بار در تاریخ خود، در اولین دقیقه بازی گل خورد. این گل را ادین ژکو،‌ مهاجم بوسنایی منچسترسیتی به ثمر رساند.

۸- از بدو شکل‌گیری لیگ برتر، امسال برای اولین بار منچستریونایتد در هر ۲ بازی رفت و برگشت به رقیب دیرینه‌اش یعنی لیورپول باخت.

۹- امسال همچنین منچستریونایتد برای اولین بار از آغاز لیگ برتر، در خانه و خارج از خانه به تیم‌های اورتون، منچسترسیتی، لیورپول باخت.

۱۰- این اولین فصلی است که هر ۲ تیم منطقه مرسی‌ساید (لیورپول و اورتون) در یک فصل منچستریونایتد را در اولدترافورد و در خانه‌های خود شکست می‌دهند.

/تسنیم

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha