حجت الاسلام ابوترابی فرد:

دولت باید ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی مردم را بپردازد

دولت باید ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی مردم را بپردازد

به گزارش «سراج24»، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ارتقای سلامت از وظایف کلیدی حاکمیت است و در این عرصه قدم‌های بلندی در کشور برداشته شده است.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در مراسم افتتاحیه بیمارستان خیریه حضرت صدیقه طاهره (س) در منطقه دولت آباد تهران اذعان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیاری از خدمات پزشکی در بیمارستان‌های کشور توسط پزشکان خارجی ارائه می‌شد. این در حالی است که امروز ایران اسلامی به قطب تربیت کننده نیروی متخصص عالم در رشته‌های متنوع پزشکی تبدیل شده و در سطح بین‌الملل، صاحب نام و برند است. امروز مقالات و پژوهش‌های متخصصان ایرانی در اکثر قریب به اتفاق همایش‌های بین‌المللی ارائه می‌شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه بنیان سلامت جامعه بر تربیت نیروی متخصص جهت ارائه خدمت به مردم نهاده شده است، بیان کرد: امروز این سرمایه را در بالاترین سطح ممکن در اختیار داریم و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر این که جمهوری اسلامی ایران طی 50 سال آینده باید مرجع علمی جهان تبدیل شود با نگاه به این سرمایه انسانی و ظرفیت علمی کشور است.

نماینده مردم تهران، ری و اسلامشهر در مجلس نهم با بیان اینکه در زمینه تامین هزینه‌های درمانی هنوز به جایگاه قابل قبولی نرسیده‌ایم، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه بر محورهایی جهت رفع این قبیل مسائل تاکید شده است که به عنوان نمونه می‌توان به برنامه پزشک خانواده اشاره داشت.

حجت‌السلام ابوترابی‌فرد در ادامه متذکر شد: در تمام ابعاد زندگی باید به این مهم توجه داشت که منابع همواره محدود است و استفاده ناصواب از آن به ارتقای کیفیت منجر نمی‌شود. متاسفانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جایگاه مطلوبی به لحاظ بهره‌وری از منابع دست نیافته‌ایم و مهم‌ترین دلیل آن، اقتصاد متکی بر نفت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان  خیریه حضرت صدیقه طاهره (س)، وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر بهره‌وری شایسته از منابع و سرمایه است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سلامت مهم‌ترین نیاز جامعه بعد از امنیت است، به افزایش دو برابری بودجه سلامت در سال جاری اشاره کرد و گفت: امیدواریم بر اساس برنامه پنجم توسعه، 70 درصد هزینه‌های سلامت توسط دولت و 30 درصد توسط مردم پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس برای ارتقای سلامت مردم همسو هستند، ابراز امیدواری کرد درآمدهای حاصل از مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها موجب ارتقای سلامت جامعه شود./تسنیم

اخبار مرتبط

دولت برنامه‌ای برای مسکن فقرا نداشته است

جزئیات سیاست های اشتغالی دولت در سال ۱۴۰۰

کشور به یک دولت دانا، شجاع و انقلابی در حوزه اقتصاد احتیاج دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha