پادشاه سعودی روبه احتضار: افزایش جنگ قدرت در آل سعود

پادشاه سعودی روبه احتضار: افزایش جنگ قدرت در آل سعود

به گزارش « سراج24 »، پایگاه خبری "فیتو نیوز" به نقل از روزنامه آمریکایی "ولد تریبون" نوشت: یک گروه مخالف نظام سعودی خبر داد که در معاینات به عمل آمده از ملک عبدالله، پادشاه عربستان بیماری وی سرطان ریه تشخیص داده شده است.

 

موسسه تحقیقاتی امور خلیج [فارس] واقع در واشنگتن به نقل از برخی منابع در عربستان و آمریکا گزارش داد پزشکان ملک عبدالله را جواب کرده و به او گفته‌اند تا پایان سال 2014 می‌میرد.

 

این موسسه خاطرنشان ساخت: تیم پزشکان به ملک عبدالله گفته‌اند تنها شش ماه دیگر زنده می‌ماند.

 

این موسسه در بیانیه‌ای در 17 آوریل تصریح کرد: ملک عبدالله از سرطان ریه رنج می‌برد.

 

براساس این بیانیه، ملک عبدالله که یک سیگاری حرفه ای است به گفته یک شاهد عینی در جریان دیدار اخیر خود با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ 28 مارس دستگاه تنفسی داشته است.

 

راچل هرتزمن، تحلیل‌گر سیاسی این موسسه اظهار داشت: با توجه به این که ملک عبدالله تنها چند ماه دیگر زنده خواهد ماند موج اخیر تعیین جانشین‌ها شگفت‌آور نبود.

 

به گفته این موسسه وخامت حال پادشاه عربستان موجب شد که انتصابات اخیر در این کشور رخ دهد.

 

ملک عبدالله که براساس گزارش‌ها بین 90 تا 98 سال سن دارد طی ماه گذشته میلادی برادر ناتنی خود شاهزاده مقرن را به عنوان نائب ولیعهد منصوب کرد و بندر بن سلطان را از سمت رئیس دستگاه اطلاعاتی کنار گذاشت.

 

انتظار می‌رود به دنبال شدت بیماری پادشاه عربستان در چند روز آینده انتصاب جدید دیگری اعلام شود و این عزل و نصب‌ها جنگ قدرت را در خاندان آل سعود افزایش داده است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha