«سراج 24» گزارش می دهد:

پر و بال گرفتن انتشارات رادیکالی با چراغ سبز ارشاد/ چشمه و ثالث در نمایشگاه کتاب/نازی آبادی‌ها وارد می‌شوند

پر و بال گرفتن انتشارات رادیکالی با چراغ سبز ارشاد/ چشمه و ثالث در نمایشگاه کتاب/نازی آبادی‌ها وارد می‌شوند

در هفته های گذشته حرف و حدیث ها در رابطه با فعالیت گسترده انتشارات های رادیکالی از سر گرفته شده و گویا با دستاویز قرار گرفتن شعار باز شدن فضا در حوزه نشر قرار است یکبار دیگر راه برای حضور کتاب های جاشیه دار و ضاله با مجوز رسمی وزارت ارشاد به بازار نشر باز شود . بدین ترتیب به نظر می رسد مثل همیشه وظیفه این تخریب فرهنگی را انتشارات هایی نظیر چشمه و ثالث بر عهده خواهند گرفت .

به گزارش « سراج24» اگر در روز های اخیر سری به کتاب فروشی های خیابان کریمخان تهران زده باشید متوجه خواهید شد که برخی آثار منتشر شده در نشر ثالث که در جریان حوادث بعد از فتنه 88 به نوعی به کما فرو رفته بودند برای بار دیگر سر از لاک خود بیرون آورده و ویترین این مغازه ها پر شده از کتاب های تیم رسانه ای جریان اصلاحات و کتاب هایی همچون (نازی آبادی ها) محمد قوچانی .

نازی آبادی ها وارد می شوند

این عنوان مطلبیست که قوچانی در مقالات و گفتگو هایی که در روزنامه بنیان داشته، به تشریح آن پرداخته و به دستاورد ها و ناکامی های اصلاحات پرداخته است. در این گفتگو، قوچانی دولت اصلاحات را بسان ماشینی در نظر گرفته که فرمان آن از دست هدایت کنندگانش خارج شده است. وی مرگ اصلاحات را در اثر همین فاجعه پیشاپیش تسلیت گفته و معتقد است اصلاح اصلاحات با تشریح مواردی، ممکن است مانع چنین امری شود .

اصلاحات نمرده است، زنده باد دموکراسی

و این عنوان مطلبیست که سید ابراهیم نبوی در پاسخی نسبی در روزنامه ای به محمد قوچانی داده است. در این نامه نبوی معتقد است متعادل شدن رفتار محافظه کاران و اصلاح طلبان، باعث آرام شدن فضای سیاسی کشور شده و معتقد است این شرایط به نفع امنیت ملی، آرامش سیاسی و دیپلماسی خارجی ماست. و اینکه جناحهای سیاسی چاره ای جز تحمل یکدیگر ندارند

در نامه بعدی قوچانی مطلبی نوشته با عنوان نامه ای به یک دوست گم شده و مواضع نبوی را کاملا ضد و نقیض توصیف کرده و در محکومیت سخنان نبوی، مطالبی را به رشته تحریر در آورده و در نامه ی نبوی به قوچانی با عنوان نامه ای به یک دوست پیدا شده، نبوی قوچانی را کم تجربه در مسائل سیاسی قلمداد می کند و بنا به دلایلی پاسخ به فرضیات قوچانی نمی دهد

کتاب نازی آبادی ها که مجموعه مقالات قوچانی است، علاوه بر همین مناظره ای که نوشته شد، حاوی نکات سیاست پس از انقلاب است که قوچانی در چندین فصل به بیان آنها پرداخته است.

افول نخبگان، سقوط احزاب، پارادوکس های نظری، چالش های لیبرالیسم، پایان سوسیالیسم، تلاش های محافظه کارانه و پایان تاریخ از مقالاتی است که قوچانی در این کتاب آورده است .

به هر حال نشر «ثالث » از جمله ناشرانی است که همه ساله با ارائه‌ی‌ حجم انبوهی‌ از کتب ضاله در اشکال متنوع، حضوری فعال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران داشته است و جریان های فکری رادیکال همواره از ظرفیت این چنین ناشر هایی توانسته تفکرات مد نظر خود را در جامعه به طور محسوس و در قالب قانونی عنوان کند  این ناشر با ارائه‌ی‌ آثار متعدد در شکلی جذاب و گیرا که اغلب دارای مطالب مبتذل و مخالف نظام هستند هر ساله در نمایشگاه حاضر شده و سودهای میلیونی کسب کرده است و بی شک پر و بال گرفتن این انتشارات سازمان یافته و برنامه ریزی مشخص برای حضور گسترده در نمایشگاه کتاب می تواند به عنوان خطری جدی برای فضای فرهنگی و فکری کشور به وجود آورد .

اخبار مرتبط

وزارت ارشاد، جشنواره‌ای با محوریت حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌کند

​آغاز به کار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

آغاز فرایند انتشار 300 محصول سواد رسانه‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha