تماس تلفنی ظریف برای دفن یک مرده!

تماس تلفنی ظریف برای دفن یک مرده!

به گزارش «سراج24»، رسول زرگرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اصفهان اظهار کرد: توقع ما از نیروهایی که خود را انقلابی و ولایت مدار معرفی می‌کنند، این است که بیش از دیگران به قانون احترام بگذارند.

وی ادامه داد: طی ۲۰ روز گذشته دوبار تجمع‌های بدون مجوز در این استان برگزار شده که مدیریت استان به منظور تنش زدایی به دید مصلحت اندیشی از کنار آن عبور کرده، اما اگر چنین موضوعی برای سومین بار تکرار شود، دیگر با این موضوع با نگاه مصلحت اندیشی برخورد نمی‌شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: ما در استان اصفهان صدها مشکل جدی داریم و در حال پیگیری شبانه روزی آن هستیم، اما وقوع چنین تجمعاتی حداقل ۱۰ ساعت زمان کاری استاندار و ساعت‌ها زمان کاری مدیران استان را صرف خود می‌کند که با توجه به مسایل استان، حتی ثانیه ثانیه وقت برای ما اهمیت دارد.

زرگرپور با تأکید بر اینکه راهکارهای زیادی برای ابراز این انتقاد وجود داشت، تصریح کرد: براساس قانون هرگونه تجمع نیازمند مجوز رسمی وزارت کشور است و ما نیز برای ارایه مجوز مشکل نداریم، اما باید برگزارکنندگان آن مشخص باشند که چنانچه مشکلی پیش آمد، دولت بتواند موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: من تعجب می‌کنم که چرا در سال ۸۹ که آقای ریچارد فرای به ایران آمد و اجازه دفن در کنار زاینده‌رود خواست و آقای احمدی‌نژاد گفت «آقای فرای ما زنده شما را می‌خواهیم» و طی مدت ۲۴ ساعت یک باب منزل تاریخی در خیابان ابن سینای اصفهان به ارزش دو میلیارد تومان آن روز تحویل وی کردند، کسی اعتراض نکرد.

استاندار اصفهان ابراز داشت: در اولین روز مرگ این ایران‌شناس آمریکایی، وزیر امور خارجه با من تماس گرفت و در خصوص وضعیت اصفهان برای دفن ایشان در این شهر سئوالاتی را مطرح کرد، همان موقع نیز من با امام جمعه محترم اصفهان تماس گرفتم و مسئله را با ایشان در میان گذاشتم، از آن روز تاکنون هیچ پیامی از سوی دولت دریافت نکرده‌ایم و موضع دولت را نیز نمی‌دانیم، اما با برگزاری تجمع‌های بی‌مجوز و غیرقانونی هم به شدت مخالفیم.

 * تاریخ مصرف گریه برای زاینده‌رود تمام شد

 زرگرپور در زمینه خشکی زاینده‌رود نیز گفت: دیگر تاریخ مصرف گریه برای زاینده‌رود به اتمام رسیده و نشستن و تنها به بیان درد پرداختن بدون ارائه هیچ‌گونه راهکاری، پاسخگو نخواهد بود.

وی اظهار کرد: بسیاری از افرادی که از سر دلسوزی این روزها برای آب اصفهان نسخه می‌پیچند، خودشان از مدیران سابق این استان بودند و تعجب من در این است که چرا آن روزها این اقدامات را انجام ندادند؟

 زرگرپور بیان داشت: از تشکیل دولت یازدهم تاکنون ۶ جلسه شورای عالی آب کشور به ریاست رئیس جمهور برگزار شده که سه جلسه آن مربوط به زاینده‌رود بوده، همچنین دو جلسه سه‌جانبه بین وزرای نیرو، کشور و کشاورزی برگزار شده که جنبه بین دستگاهی داشته است و علاوه بر این‌ها دو جلسه شورای هماهنگی زاینده‌رود نیز تشکیل شده که تعداد قابل توجه و قابل قبولی بوده است.

وی اضافه کرد: موضوع زاینده‌رود در صدر پیگیری‌های کشور قرار دارد و تاکنون سه بند از ۹ بند مصوبه ۹ ماده‌ای مورخ ۳ دی‌ماه سال گذشته اجرایی شده و مصوبات آن به صورت مشروح‌تر در شورای عالی آب تثبیت شده است.

استاندار اصفهان عنوان کرد: در سفر اخیر وزیر نیرو به استان اصفهان قرار بر این شد که تونل گلاب اجرایی شود و هیچ فردی غیر از وزیر نیرو نیز در استان‌ها حق دخالت در این زمینه را ندارند.

وی افزود: همه باید دست به دست هم دهیم تا علاوه بر بهبود وضعیت آب استان، مدیریت منابع و صرفه جویی در مصرف نیز به خوبی نهادینه و اجرایی شود.

 * حضور رئیس جمهور در اصفهان یک فرصت طلایی است

 زرگرپور از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان اصفهان خبر داد و متذکر شد: این سفر برای معرفی مسایل و مشکلات استان اصفهان یک فرصت طلایی است.

وی ضمن اشاره به نامه نمایندگان مجلس به رئیس جمهور و دعوت از ایشان برای سفر به اصفهان، عنوان داشت: برنامه سفرهای آقای رئیس جمهور از ماه‌ها قبل مشخص است و نمایندگان نیز براساس همین اطلاعی که داشتند این نامه را نوشته‌اند و نوشتن این دعوتنامه نشانگر همدلی و همراهی مسئولان استان در همه ابعاد است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: در این سفر باید دست به دست هم دهیم و مشکلات استان اصفهان را مطرح کنیم تا بخشی از این مشکلات در این سفر چاره‌اندیشی شود.

 *حال آثار باستانی اصفهان خوب نیست

 وی با بیان اینکه اکنون آثار باستانی اصفهان وضعیت خوبی ندارد، یادآور شد: زیرساخت‌های استان اصفهان در زمینه گردشگری با استانداردهای ممکن فاصله زیادی دارد و برای رسیدن به این استانداردها به یک همت ویژه نیاز است.

زرگرپور در پایان در زمینه موضوع خط دوم مترو نیز بیان کرد: برای اینکه در خصوص عبور خط دوم از زیر میدان امام مسایل قبلی تکرار نشود یک شرکت مشاور بین‌المللی را که مورد اعتماد یونسکو هم است، حکم قرار داده‌ایم و عبور یا عدم عبور از زیر میدان را منوط به نظر این شرکت کرده‌ایم./فارس
 

اخبار مرتبط

مسئولان به فکر ترویج انقلاب اسلامی از طریق عملکردشان باشند

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha