ورلد تریبون خبر داد:

درخواست آمریکا از اسرائیل برای حمله به ارتش سوریه در جولان

درخواست آمریکا از اسرائیل برای حمله به ارتش سوریه در جولان

به گزارش « سراج24 » به نقل از ورلد تریبون؛ منابع دیپلماتیک غربی اعلام کردند دولت باراک اوباما از اسرائیل خواسته تا مانع از پیشروی ارتش سوریه به سمت بلندی‌های جولان شود. نکته قابل ذکر حضور شورشیان تحت آموزش آمریکا در بلندی‌های جولان است. منابع اعلام کردند شورشی‌ها در اردن آموزش دیده و ماه گذشته به مناطق مختلف بلندی‌های جولان وارد شدند.

یک منبع به  به میدل‌ایست نیوزلاین گفت: "  آمریکایی‌ها می‌خواهند مانع از دستیابی سوری‌ها به مناطق تحت کنترل شورشی‌ها در جولان شوند، بخصوص مناطقی که جهادی‌های اردنی در آن مستقر شده‌اند." به گفته منابع این اولین درخواست آمریکا از ارتش اسرائیل برای مداخله در سوریه است. دولت اوباما و مشاورانش بارها به اسرائیل هشدار داده بودند که از حمله به سوریه خودداری کند.

سیا در قالب یک برنامه با حمایت مالی عربستان بیش از  1000 شورشی را تحت آموزش قرار داده است. شورشی‌ها با مقاومت جهادی‌های جنوب سوریه در دو عملیات شکست خورده و موفق به ایجاد پایگاه‌های مورد نظر خود در سوریه نشدند.

شورشیان تحت آموزش آمریکا کنترل یک پایگاه ارتش در تل‌الحرار واقع در بلندی‌های جولان را در اختیار گرفتند. در این پایگاه 250 شورشی اردنی به همراه 250 شورشی دیگر مستقر هستند. این افراد وظیفه دارند تا کنترل بیشتر نقاط جولان را که حدود 600 کیلومتر مربع است در اختیار بگیرند.

در حال حاضر اسرائیل به این درخواست آمریکا پاسخی نداده است. گویا مقامات نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی علاقه‌ای به رویارویی با دولت سوریه ندارند زیرا ارتش سوریه مواضع شورشی‌ها در مرکز و غرب این کشور را از بین برده است.

به اعتقاد یک منبع دیگر حمله اسرائیل می‌تواند به یک جنگ منطقه‌ای تبدیل شود که ایران و حزب‌الله نیز ممکن است در آن حضور داشته باشند./تسنیم

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha