سردار حاجی‌زاده در گرامیداشت شهدای گروه پدافند ۶۳ خاتم‌الانبیا(ص)

۸۶کشور خواهان اسقاط حکومت سوریه بودند اما چون نظر ایران این نبود همه شکست خوردند

۸۶کشور خواهان اسقاط حکومت سوریه بودند اما چون نظر ایران این نبود همه شکست خوردند

به گزارش « سراج24 »، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه در مراسم گرامیداشت شهدای گروه پدافند 63 خاتم‌الانبیاء که عصر امروز در مرکز فرهنگی 13 آبان برگزار شد، شرکت در مراسم یادواره شهدا را یک توفیق الهی دانست و گفت: این توفیق الهی برای همه میسر نیست و خیلی‌ها این مجالس را دوست ندارند و به شهدا علاقه ندارند و مایل نیستند که راهیان نور ادامه پیدا کند و خیلی‌ها مایل نیستند که شهدا در مراکز شهر و مجموعه‌های بزرگ دفن بشوند و یادآوری آن دوران‌ها برای آنها سخت و سنگین است.

وی ادامه داد: حضور مقام معظم رهبری در مناطق جنگی و پیام‌های ایشان و تاکید بر حفظ این مجالس و یاد شهدا نشاندهنده این است که در کشور عده‌ای تاب و تحمل ندارند و مخالف این محافل هستند.

فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد: امروز هر چه موفقیت و پیروزی به دست آورده‌ایم، حاصل ایستادگی در برابر استکبار است و حاصل حفظ مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن و انقلابی بودن ماست اما برخی اینگونه نگاه نمی‌کنند و نگاه آنها مادی است لذا رزمندگان دفاع مقدس و حتی حضرت سید‌الشهداء را خشونت‌طلب می‌نامند و خط آنها از ما جداست البته ممکن است در جاهایی وجود اظهارنظر نداشته باشند اما این حرف دل آنهاست.

سردار حاجی‌زاده خاطر نشان کرد: ما اگر امروز در اوج افتخار و توانمندی هستیم، نتیجه ایستادگی رزمندگان‌مان و بیمه کردن کشور توسط شهداست. ده‌ها هزار نفر شهید شدند تا این انقلاب به پیروزی برسد و این راه ادامه دارد و ما برای حفظ انقلاب باز خون خواهیم داد و جوانان ما امروز آماده هستند تا جان خود را ایثار کنند البته عده‌ای با این حرکات مخالف هستند و تاب و تحمل دیدن شرایط را ندارند اما ما باید از این انقلاب، انقلابی دفاع کنیم و جلوی هرگونه انحراف را بگیریم.

وی افزود: دغدغه‌های مقام معظم رهبری در موضوع فرهنگ، اقتصاد مقاومتی و دیگر موارد از این جنس است و صاحبان اصلی این انقلاب باید با بصیرت و شناخت، مسائل را رصد و مراقبت کنند چرا که میراث ارزشمندی که در دست ماست بهای زیادی برای آن هزینه شده لذا باید به خوبی از آن حفاظت شود.

فرمانده هوافضای سپاه در ادامه سخنانش اضافه کرد: اگر شرایط خود را با کشورهای دیگر در سال 57 مقایسه و در کنار آن شرایط امروز را نیز بررسی کنیم، می‌بینیم که بهترین مسیر همین مسیر مقاومت است. حتی اگر اعتقادی به قیامت نداشتیم برای پیشرفت باید همین مسیر را ادامه می‌دادیم. دشمنان ما تاکنون به هیچ کشور مظلوم و مستضعفی امتیاز نداده‌اند و خواستند آنها را استثمار کنند.

"کشور مصر را نگاه کنید که در حال حاضر آنها کجا هستند و ما کجا هستیم و ما امروز به حول و قوه الهی در همه عرصه‌ها به توانمندی خوبی رسیدیم و اینکه در دوران دفاع مقدس بخش نیروهای دفاع مسلح و دفاع را قصد داشتند با تحریم‌ها عقیم کنند و در طرف مقابل 33 کشور از صدام بعثی حمایت می‌کردند، تا این انقلاب را شکست دهند، امروز می‌بینیم به جایی رسیده‌اند که دیگر قادر نیستند با تحریم، تهدید و جلوگیری از آمدن تجهیزات جلوی ما را بگیرند لذا بحث مذاکره را مطرح می‌کنند."

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: ما در دوران دفاع مقدس دیدیم که اجازه فروش تسلیحات به کشورمان را نمی‌دادند و حتی اگر از بازار سیاه سلاحی خریداری می‌کردیم اجازه انتقال آن را نمی‌دادند و ما بیشترین تجهیزات جنگی را در دوران دفاع از صدامیان به غنیمت به دست آوردیم چرا که جلوی همه چیز را گرفته بودند اما امروز در پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها از جمله موشکی و دیگر مسائل بحث مذاکره را مطرح می‌کنند چرا جلوی ورود قطعات خودرو و هواپیما را می‌گیرند و در آنجا بحث مذاکره را مطرح نمی‌کنند، اما در مسائل موشکی و دیگر مسائل پیشرفته بحث مذاکره را مطرح می‌کنند.

وی تصریح کرد: ما در بخش‌هایی نفوذ کرده‌ایم و بسیار عالی پیش رفته‌ایم چرا که بچه‌هایی در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند و با روحیه جهادی، ایستادگی و کار کرده‌اند اما خسته نشده‌اند و کار را به نتیجه رسانده‌اند اما اگر قرار بود این مسیر، مسیری عادی باشد و آن را به صورت کلاسیک دنبال کنیم در همان روزهای اول شکست می‌خوردیم.

فرمانده هوافضای سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکا 60 سال است که علیه مردم ایران توطئه می‌کند و قصد دارد این کشور را استثمار کند، گفت: امروز ما نباید به آنها نگاه خوشبینانه داشته باشیم و اگر هم پشت میز مذاکره می‌نشینیم باید توجه کنیم که با دشمن خود در حال مذاکره هستیم و باور نکنیم که پشت میز مذاکره معضلات کشور حل می‌شود بلکه برای دورسازی دشمنی‌ها و به عنوان تاکتیک و یک حرکت مقطعی است که ایرادی ندارد اما نباید باور کنیم که با این مذاکرات مشکلات مردم حل می‌شود.

وی با اشاره به تجربه‌ای که از کشور لیبی گرفته‌ایم یادآور شد: رفتار آمریکایی‌ها و غربی‌ها با لیبی برای ما درس و معیاری است آیا امروز مشکلات لیبی حل شده است؟ لیبی تمام تجهیزات و تشکیلات موشکی و هسته‌ای خود را نه تنها تعطیل کرد بلکه همه آنها را بار کشتی کرد و تحویل آمریکایی‌ها داد اما آمریکایی‌ها گفتند نه شما باید مسئولیت سرنگونی این هواپیما را برعهده بگیرید که لیبی پذیرفت و باز گفتند که شما باید خسارت بدهید که لیبی خسارت آن را داد بعد گفتند این مبلغی که دادید، کم بوده است، قذافی حتی با اسرائیل نیز رابطه برقرار کرد و به اروپایی‌ها نیز باج داد اما نتیجه آن این بود که کمی بعد وضعیت داخلی لیبی به هم خورد و حرکت‌های مردمی آغاز شد آمریکایی‌ها با 248 موشک کروز از آن استقبال کردند و خود قذافی را نیز به درک واصل کردند.

سردار حاجی‌زاده در ادامه خاطر نشان کرد: در 37 سالی که در کشور ما انقلاب شده است که ما با تحریم، تهدید و مشکلاتی روبرو بودیم همه مسائلی که در ایران رخ داد، دیدید که یکی از این مسائل در مصر اتفاق افتاد و کودتا شد و ارتش کار را به دست گرفت و دولت و همان اتفاق نیز یک دولت قانونی را سرنگون کرد. چندین سال است که جمعیتی از مصر شب‌ها را در قبرستان‌ها می‌خوابند و می‌بینید که استضعاف مردم مصر به کجا رسیده است. همین ناامنی‌هایی که در کشورهای اطراف ایران در پاکستان، افغانستان، عراق و سوریه وجود دارد توسط غرب ایجاد شده اما در ایران چرا این وضعیت را نتوانستند ایجاد کنند، به این دلیل که ما ولایت فقیه، رهبر و امام داریم.

فرمانده هوافضای سپاه اظهار داشت: اگر امروز برای شهدا شرایطی فراهم می‌شد که می‌توانستند برای ما پیامی بدهند فکر می‌کردید چه بود؟ پیام شهدا قطعا این بود و به ما تاکید می‌کردند که پشتیبان ولایت فقیه باشید لذا امروز باید حواسمان جمع باشد که ما به غیر از مسیر داخلی و بدون تکیه بر توانمندی‌های داخلی هیچ امکانی برای‌مان حاصل نخواهد شد و دشمنان برای ما هیچ کاری نخواهند کرد. موارد مشابهی داشته‌ایم و این مسائل را برای کشورهای دیگر دیدید که نمونه آن کره شمالی است. کره شمالی که مشکل ما را نداشت بلکه مشکل آنها فقط موضوع هسته‌ای بود که همه چیز خود را منهدم کردند اما آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند پس ما باید از فرصت‌هایی که به دست می‌آوریم و از توانمندی‌های داخلی خود استفاده کنیم و نباید باور کنیم که دشمنان برای ما کاری می‌کنند بلکه باید باور کنیم که ما می‌توانیم.

وی ادامه داد: در روزهای اول جنگ ما چیزی نداشتیم رزمندگان فقط به خدا توکل کردند و خداوند نیز نصرت خود را شامل حال رزمندگان کرد و با این وضع اگر قرار بود ما فقط با عراق بجنگیم، همان یکی دو سال اول جنگ تمام بود اما ما از 11 کشور اسیر داشتیم.

سردار حاجی‌زاده در ادامه به موضوع سوریه اشاره کرد و گفت: در ماجرای سوریه 86 کشور ایستادند که حکومت آن را ساقط کنند اما چون نظر ایران این موضوع نبود همه آنها شکست خوردند.

فرمانده هوافضای سپاه ادامه داد: ما در عرصه‌های موشکی، فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و بدون سرنشین‌ها این میزان پیشرفت کرده‌ایم و این سوال پیش می‌آید آیا در صحنه اقتصاد ضعیف‌ترین حلقه زنجیره‌ای کشور ماست که نمی‌توان مسائل را حل کرد و آیا تولید یک خودرو سخت‌تر است یا ساخت موشک، یا اینکه ساختن صنعت نفت سخت‌تر است یا تولید بدون سرنشین‌ها و دیگر سلاح‌های پیشرفته؟

وی تصریح کرد: در برخی موارد ما حتی یک نمونه نداشتیم و فقط یک عکس در اختیار داشتیم و جهادگران ما آن زمان در فاو و مجنون می‌جنگیدند و حالا در آزمایشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در حال خدمت هستند. پس چگونه است ما نمی‌توانیم مشکل اقتصادی را حل کنیم، البته مسئله این دولت هم نیست چرا که تازه 6 ماه است که دولت جدید روی کار آمده بلکه مشکل قدیمی ماست پس مشخص می‌شود که مشکل از درون و خود ماست که اگر آنرا حل کنیم، ما دیگر نباید مشکل و وابستگی داشته باشیم.

سردار حاجی  زاده با بیان اینکه همه توانمندی‌های دفاعی و علمی ما با روحیه جهادی حل شده است، گفت: اگر این کارها آن روز انجام شد با روش‌های سنتی، کلاسیک و دست دراز کردن به سمت دشمن نبود بلکه با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و همت بود و خواستیم و شد؛ این باید به مطالبه جدی تبدیل شود چرا که انقلاب متعلق به یک نفر و دو نفر و یا این گروه و چند گروه نیست.

فرمانده هوافضای سپاه تاکید کرد: ما نباید محافظه‌کارانه از انقلاب دفاع کنیم بلکه باید انقلابی دفاع کنیم و مسیر شهدا را ادامه دهیم.

اخبار مرتبط

ساخت رادارهای بردتا ۳۰۰۰ کیلومتر و رادارهای کشف ماهواره درآینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha