گزارش آسوشیتدپرس از تیم ملی فوتبال ایران

کی‌روش در پی رساندن ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی

کی‌روش در پی رساندن ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی
به گزارش «سراج24»، در گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از عملکرد و وضعیت تیم ملی ایران در آستانه سفر به برزیل برای حضور در جام جهانی 2014 آمده است: کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران با کوله‌باری از تجربه حضور در جام جهانی به همراه تیمی که امیدوار است از فرصت پیش روی خود در برزیل نهایت استفاده را ببرد، به جام جهانی می‌رود. سرمربی پیشین تیم فوتبال رئال مادرید، سال 2010 تیم ملی کشورش، پرتغال را به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی آفریقای جنوبی رساند اما تکرار این کار امسال برای او سخت‌تر خواهد بود، چرا که تیم ایران در گروه F باید با تیم‌های ملی آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و نیجریه روبه‌رو شود.
آسوشیتدپرس به نقل از کی‌روش 61 ساله آورده است: «این ماموریت غیرممکن، بار اول، بار دوم و بار سوم ماست اما همین چیزهاست که تورنمنت را جذاب می‌کند».
در ادامه این گزارش آمده است: با تجربه مربیگری در انگلیس، اسپانیا، آمریکا، ژاپن، آفریقای جنوبی و خاورمیانه، رزومه کی‌روش کاملاً مشخص می‌کند که او ترسی از روبه‌رو شدن با یک چالش ندارد. بعد از 10 ماه ناموفق در رئال مادرید در فصل 04-2003 کی‌روش دوباره به شغل قبلی‌اش به عنوان دستیار سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد بازگشت و در این مدت او به شیاطین سرخ کمک کرد از نظر تاکتیکی تیمی کامل‌تر شوند و در ادامه راه قهرمان لیگ قهرمانان سال 2008 شوند. کی‌روش اولدترافورد را در سال 2008 برای هدایت تیم ملی پرتغال ترک کرد و با در اختیار داشتن ستاره‌ای مانند کریستیانو رونالدو، توانست تیم ملی کشورش را به مرحله دوم جام جهانی 2010 برساند و در این مرحله با قبول شکست یک بر صفر برابر اسپانیای قهرمان، با این رقابت‌ها وداع کرد.
 
پس از اشاره به سوابق کاری کی‌روش، آسوشیتدپرس به ورود او به ایران اشاره کرده و نوشته است: در ماه سپتامبر سال 2010 کی‌روش به خاطر محرومیت 6 ماهه‌ای که آژانس مبارزه با دوپینگ پرتغال برای او به جرم اخلال در اجرای برنامه تست دوپینگ بازیکنان تیم ملی در نظر گرفت، اخراج شد، هرچند این حکم توسط دادگاه قضاوت ورزش در سال 2011 لغو شد. کی‌روش پس از آن در ماه آوریل سال 2011 پذیرفت هدایت تیم ملی ایران را برعهده بگیرد و مسئولیت رساندن ایران به چهارمین جام جهانی تاریخ‌اش را پذیرفت. کی‌روش تمرکز خود را روی تبدیل کردن ایران به تیمی که شکست آن از نظر فنی کاری سخت‌تر است، قرار داده است اما برای مقاطعی از مرحله انتخابی جام جهانی توانایی‌ها او برای انجام این کار زیر سؤال رفت. تنها با بردن 3 بازی آخر مرحله انتخابی ایران توانست بلیت سفر به برزیل را کسب کند.
در پایان این گزارش به نقل از کی‌روش آمده است: «از زمانی که من آمده‌ام ما راه درازی را پیموده‌ایم و تلاش فراوانی کرده‌ایم تا پیشرفت کنیم. در جام جهانی ما این فرصت را داریم تا قدرت خود را در قیاس با بهترین تیم‌های جهان محک بزنیم»./تسنیم

اخبار مرتبط

عنوان سومی اکوادور در جام جهانی جوانان

بن‌بست مذاکرات تاج و مارک ویلموتس+تصویر

اظهارات سرمربی پرسپولیس درباره انتخاب ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha