اختصاص بودجه به کمیته المپیک و نامه دردسرساز/ فوتبال بیشتر از بقیه پول بگیرد!

اختصاص بودجه به کمیته المپیک و نامه دردسرساز/ فوتبال بیشتر از بقیه پول بگیرد!

به گزارش« سراج24 »، کمیته ملی المپیک که در ماه‌های پایانی سال گذشته به دلیل عدم دریافت بودجه کامل با مشکلات مالی زیادی مواجه شده بود و بارها مسئولانش نسبت به این مشکلات و پیامدهای آن، به خصوص با در پیش بودن سال پرکار و پرمشغله 93 هشدار داده بودند، بالاخره موفق شد بخشی از بودجه باقی مانده خود را دریافت کند.

مسئولان کمیته ملی المپیک رایزنی‌های زیادی را برای دریافت بودجه باقی مانده خود از مجموع اعتبارات مصوب سال 92 انجام دادند و بالاخره موفق شدند در روزهای پایانی سال از طرف معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مبلغی را دریافت کنند که گفته شده بالغ بر 5/5 میلیارد تومان است.

این بودجه‌ای است که شاید برای کمیته ملی المپیک با توجه به درخواست‌های مالی فراوانی که دارد، خیلی زیادی نباشد اما به هر حال می‌تواند مرتقع کننده بخشی از مشکلات مالی این کمیته باشد. با این حال بودجه دریافتی مورد نظر تا به امروز دست نخورده باقی مانده و علت آن دستوری است که برای چگونگی استفاده از آن داده شده است.

ظاهرا در نامه ابلاغ شده مبنی بر واریز این بودجه به حساب کمیته ملی المپیک دستور داده شده که باید بخش قابل توجهی از آن در اختیار فدراسیون فوتبال قرار بگیرد. اینکه دقیقا چند درصد از این بودجه باید در اختیار مدیران فدراسیون فوتبال قرار بگیرد مشخص نیست یا اینکه اعلام نشده اما در هر صورت ذکر این دستور مسئولان کمیته ملی المپیک را با چالش روبرو کرده چرا که به شدت مخالف انجام آن هستند.

البته فدراسیون فوتبال جزو فدراسیون‌هایی است که معمولا در هر یک از مراحل اختصاص بودجه از طرف کمیته ملی المپیک به سهم خود از میزان اعتبارات برخوردار می‌شود اما اعتقاد مسئولان کمیته ملی المپیک بر این است که بودجه دریافتی باید بیشتر میان فدراسیون‌هایی توزیع شود که مشکلات مالی دارند و اینکه بخش بیشتر باید به فدراسیون فوتبال برسد را درست نمی‌دانند. به خصوص اینکه بازی‌های آسیایی در پیش است و فدراسیون‌ها برای آماده‌سازی بهتر حضور در این رویداد بزرگ نیازمند شارژ مالی هستند.

در هر صورت مسئولان فدراسیون فوتبال از این ابلاغیه‌ای که در اختیار کمیته ملی المپیک قرار داده شده، بی اطلاع نیستند طوریکه گفته می‌شود به شدت به دنبال جذب و در اختیار گرفتن بودجه مورد نظر هستند که ظاهرا هنوز موفق به انجام آن نشده‌اند چرا که مدیران کمیته ملی المپیک در حال رایزنی هستند تا دستور داده شده را اصلاح کرده و بتوانند از بودجه دریافتی بنابر اولویت‌های مورد نظر برای کمک به همه فدراسیون‌ها استفاده کنند نه فقط فدراسیون فوتبال./مهر

اخبار مرتبط

بازدید رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی از مرکز ملی فوتبال

زلاتکو ماتسا وارد ایران شد

دیدار روسای کمیته ملی المپیک دو کشو ایران و کرواسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha