مادر شهید احمدی روشن:

بدترین روز زندگی من روز پملپ تأسیسات هسته‌ای بود/مسئولان از حق مردم کوتاه نیایند

بدترین روز زندگی من روز پملپ تأسیسات هسته‌ای بود/مسئولان از حق مردم کوتاه نیایند


به گزارش «سراج24»، سالاریان مادر شهید احمدی‌روشن عصر امروز در مراسم یادواره شهدای هسته‌ای در واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد،‌ گفت: مصطفی فرد بسیار خوش‌اخلاقی بود و تنها زمانی ناراحت می‌شد که کلام مقام معظم رهبری اجرایی نمی‌شد.

وی در رابطه با ولایت‌مداری فرزند شهیدش اظهار داشت: مصطفی را یک بار با حالت رنجیده دیدم و آن هم زمانی بود که غنی‌سازی اعلام شد و تیم دانشمند به دیدار مقام معظم رهبری رفتند ولی مصطفی در آن تیم نبود و فرزندم رنجیده بود که چرا او را به دیدار ولایت فقیه نبردند.

سالاریان ادامه داد: حتی برای حج عمره، دیدار رئیس‌جمهور و نشان لیاقت نیز نامی از مصطفی نبود ولی من به او گفتم که تو به خاطر خدا کار کردی و پاداشت را از خداوند می‌گیری که در همان سال پیش از اعزام تیم هسته‌ای به حج عمره مصطفی به عنوان خدمه به حج واجب رفت.

وی گفت: مصطفی بحث سیاسی زیاد داشت ولی در تمام بحث‌ها پیرو ولی فقیه‌ بود و می‌گفت تنها راه پیشرفت کشور پیروی از ولایت فقیه است.

مادر شهید احمدی روشن عنوان کرد: بدترین روز زندگی من به جز روز شهادت فرزندم، پلمپ شدن تأسیسات هسته‌ای بود که نه به عنوان مادر مصطفی بلکه به عنوان یک زن ایرانی کسر شأنم می‌شود که در داخل کشورم از مناطق نظامی و هسته‌ای بازرسی کنند و کار دانشمندان من زیر نظر افراد خارجی باشد.

وی افزود: من از این کار خجالت می‌کشم و مسئولان نیز نباید از حق مردم کوتاه بیایند زیرا مردم هزینه هنگفتی برای انرژی هسته‌ای خرج کرده‌اند، از بیت‌المال و خون پاک شهدا گرفته تا بی‌سرپرست شدن خانواده‌ها و تنهایی زنان، هزینه‌های مردم ما برای انرژی هسته‌ای بوده است.

مادر شهید احمدی‌روشن اظهار داشت:‌ مخالفت مذاکره نیستم ولی مسئولان بدانند آمریکا ثابت کرده است که هرگز با ما صادق نبوده است و مسئولان ما باید در مذاکرات شأن مردم را در نظر بگیرند.

سالاریان اضافه کرد: اینکه فردی کاری انجام دهد که دشمن قسم‌خورده ما یعنی رژیم صهیونیست حذف آن فرد را تشخیص دهد بسیار مهم است و به همین دلیل ما همواره مصطفی را برای ادامه کار تشویق می‌کردیم، فرزندم عزیزترین چیزی که داشت یعنی جانش را در این راه داد بنابراین ما نیز نمی‌توانستیم اهداف وی را ناتمام بگذاریم و مانند خانواده‌ای که فرزندانشان را در تصادف از دست داده‌اند فقط گریه کنیم.

وی گفت: هیچکس تنها به جرم داشتن یک مدرک تحصیلی به شهادت نمی‌رسد بلکه افراد وقتی شهید می‌شوند که خداگونه خدمت کنند.

وی افزود: به طور مثال شهید قشقایی که یک راننده بود وقتی به شهادت رسید که به خاطر خدا کار می‌کرد و مصطفی نیز به خاطر اخلاصش شهید شد نه مدرکش.

وی با بیان اینکه مسئولان به بهانه رفاه مردم از انرژی هسته‌ای نگذرند، گفت: اینکه همه ملت ایران حق دارند زندگی خوبی داشته باشند درست است و پرداخت هزینه درمان بیماران نیز وظیفه دولت است. زیرا دولت فقط برای پست و مقام به روی کار نمی‌آید و باید به امور مردم رسیدگی کند و هیچکس حاضر نیست زیر بار ظلم برویم و نیازهایمان با شرایط پلمپ شدن تأسیسات هسته‌ای برآورده شود.

مادر شهید احمدی‌روشن گفت: تمام افرادی که از سال 42 تا امروز در راه انقلاب شهید داده‌اند افراد مرفه نبوده‌اند ولی فرزندان خود را در راه انقلاب دادند.

سالاریان گفت: کاری با مذاکرات دولت ندارم ولی تقاضا دارم رفاه ملت را بهانه نکنند، ملت ما به خاطر سوءمدیریت‌ها آسیب می‌بیند ما باید خودکفا باشیم همانطور که در هسته‌ای تحت فشار تحریم‌ها خودکفا بوده‌ایم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم هدایتی فرمانده حوزه سیدالشهداء از مادر شهید احمدی روشن تقدیر کرد و لوح تقدیری به وی اهداء شد./فارس

اخبار مرتبط

پرونده ویژه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

در شرایط کرونایی هم می‌توان به تکلیف حسینی عمل کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha