نگاه شبکه العربیه به دور جدید مذاکرات هسته ای

نگاه شبکه العربیه به دور جدید مذاکرات هسته ای

به گزارش «سراج24»، شبکه العربیه امروز در گزارشی به موضوع دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و غرب در وین پرداخت و اعلام کرد این مذاکرات با هدف رسیدن به توافق نهایی صورت می گیرد.

 

العربیه در راستای فرافکنی اذهان عمومی بینندگان خود، آغاز این دوره از مذاکرات را همزمان با اعلام وزارت کشور اسپانیا مبنی بر کشف و ضبط یک شبکه که تلاش داشت ماشین آلاتی با کاربردهای نظامی و صنعتی به ایران ارسال کند، دانست.

 

این شبکه در گزارشی اعلام کرد که این دوره از مذاکرات سومین دوره از فوریه گذشته تا کنون به شمار می آید و هدف آن دستیابی به توافقی نهایی بر سر برنامه هسته ای ایران تا اوایل ژوئیه آینده است.

 

این در حالی است که ایران در این هفته با ابراز امیدواری در پیشرفت مذاکرات با قدرت های بزرگ، احتمال آغاز تهیه پیش نویس توافقنامه نهایی تا نیمه ماه مه آینده را وارد دانست.

 

حسین رویوران کارشناس ایرانی در این باره بیان داشت که به اعتقادش در چاچوب کلی گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی هسته ای و ارداه قوی دو طرف در این مذاکرات برای ایجاد اعتماد می توانند ساختار اصلی جدید و متفاوت برای رسیدن به توافق در این موضوع را بنا کنند.

 

 

محورهای اصلی در مذاکرات امروز سه شنبه و چهارشنبه وین، حول موضوعات و جزئیاتی است که تشکیل دهنده اساس توافق نهایی دراز مدت خواهند بود.

 

محمد جواد ظریف در حالی پیش از آغاز مذاکرات از آمادگی تهران برای انجام اقدامات اعتماد ساز و بیانگر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورش سخن می گفت که برخی مسئولین غربی تاکید می کنند که هنوز فاصله و نقاط اختلافی تا رسیدن به توافق نهایی وجود دارد.

 

رئیس هیئت روسی شرکت کنند در این مذاکرات نیز پیش از آغاز این دوره نیز بیان کرد که انتظار ندارد که در این نشست جدید هم تحول جدیدی برای رسیدن به توافق نهایی حاصل شود.

 

العربیه ادامه داد: با وجود همه امیدواری ها امروز در واشنگتن اتفاق جدیدی افتاد و دو سناتور آمریکایی از باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند تا در صورت نهایی شدن توافق تهران با مسکو برای فروش نفت در برابر کالا، محدودیت‌‌های بیشتری را بر ایران اعمال کند./جام

 

اخبار مرتبط

مرحله جدید بحران سوریه

آمادگی طالبان برای مذاکره با آمریکا

واکنش وزیر دفاع آمریکا به کنگره سوچی

0 نظر

ارسال نظر

capcha