حاشیه ای بر یک دیدوبازدید نوروزی در سینما

پس از سریال ها، موج انصراف از یارانه ها به سینما هم رسید/ تقارن نامبارک یک دیدار نوروزی

پس از سریال ها، موج انصراف از یارانه ها به سینما هم رسید/ تقارن نامبارک یک دیدار نوروزی

روز گذشته در دیدار اهالی سینما با رئیس سازمان سینمایی در خانه سینما سخنانی مطرح شد که ارتباطی با سینما و مشکلات سینماگران نداشت.

حجت الله ایوبی که به عنوان نماینده دولت در بین سینماگران و اهالی خانه سینما سخنرانی می کرد، باز هم به انصراف یارانه بگیران از دریافت یارانه نقدی شان رسید.

رییس سازمان سینمایی در دیدار با سینماگران گفت: امروز درخواست دولت از سینما این است که تلاش کند تا یارانه‌ها به نیازمندان برسد. هم‌چنان که این موضع درخواست مردم نیز هست.

ایوبی هم‌چنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز درخواست دولت از سینما این است که در موضوع یارانه‌ها همراهی کند چون قرار نیست کسانی که نیازمند نیستند، یارانه بگیرند.

البته انتقادات دیگری هم به این دیدار وارد است. رییس سازمان سینمایی دقیقا روزی را برای این دیدار انتخاب کرده که بیشتر برای سینماگران پیش از انقلاب خاطره ساز است تا سینما دوستان انقلابی. هر چند که در فاصله چند روز بعد سالروز شهادت سید مرتضی آوینی بودیم، اما ایوبی سالروز «فردین» را برای این دیدار انتخاب کرد.

بعید هم نیست که همزمانی این دیدار و تاریخ مذکور کاملا اتفاقی بوده باشد اما برخی هنرمندان ارزشی معتقدند اگر براستی او دغدغه هنر انقلاب و ارزشی را داشت می توانست سالروز شهادت شهید آوینی را بهانه قرار دهد و به این دیدار نوروزی برود. دیداری که یک تیر می شد با دو نشان. هم یادی می شد از سید مرتضی و آثار بیادماندنی اش در سینمای ایران و هم دید و بازدید مرسوم سال جدید.

علی ایحال؛ وقتی رییس جمهور مملکت صراحتا می گوید که دسته بندی هنرمند ارزشی و غیرارزشی تعبیر اشتباهی است نمی توان از رییس سازمان سینمایی همان مملکت توقع داشت که برای تبرک دیدار نوروزی اش سالروز شهادت آسدمرتضی را بهانه قرار دهد.

قدیمی ها پر بیراه نگفته اند که از کوزه همان برون تراود که دروست!

اخبار مرتبط

تالار شهید آوینی خرم‌آباد به امکانات روز سینمایی تجهیز می‌شود

پوستر جایزه شهید آوینی رونمایی شد

کارگردانان ۲۹۷ فیلم متقاضی شرکت در جایزه شهید آوینی

1 نظر

ارسال نظر

capcha