عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد:

وجود الگوهای رفتاری منفی در حوزه اقتصاد و فرهنگ

 وجود الگوهای رفتاری منفی در حوزه اقتصاد و فرهنگ

به گزارش « سراج24 » محد علی مددی  با بیان این مطلب اظهار داشت: ‌اقتصاد و فرهنگ دو مولفه بسیار مهم در زندگی آحاد ملت محسوب می شود که دشمنان با نشانه گرفتن آنها قصد ضربه زدن به ما را دارند.


وی تاکید کرد:‌ با توجه به عزم دشمنان برای مقابله با برنامه‌های آنان باید به این دو مقوله اهمیت بیشتری داد، بنابراین ‌پرداختن به اقتصاد و فرهنگ هم نیازمند عزم ملی و هم مدیریت جهادی است.
وی تصریح کرد: ‌امسال دولت یازدهم باید برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی را در رأس کارهای خود قرار دهد و با تقویت بناین‌های اقتصادی، بسترهای مناسب را برای برنامه‌های فرهنگی فراهم سازد.
نماینده مردم میانه در خانه ملت اظهار داشت:‌ دولت برای گذر از مشکلات و موانع موجود با توجه به هجمه‌های دشمنان باید بسترهای اقتصادی را تقویت کند و اقتصاد را از وابستگی به نفت برهاند.
وی عنوان کرد:‌ این کار جز با تقویت تولید و حمایت از تولیدکنندگان به ویژه تولیدکنندگان متوسط و کوچک امکان‌پذیر نخواهد بود.


مددی ادامه داد: ‌مسوولان در تمام نهادهای و به‌ویژه در قوه‌مجریه باید فرهنگ کار و تلاش را سرلوحه خود قرار دهند و الگویی برای درست مصرف کردن و دوری از اسراف و تبذیر برای مردم باشند.


وی گفت:‌ متاسفانه در چند سال گذشته عملکرد مسوولان دولتی از روحیه و فرهنگ ساده‌زیستی فاصله گرفته و به همین دلیل در سال اقتصاد و فرهنگ این عزیزان باید در درجه نخست الگوهای رفتاری خود را اصلاح کنند و در این صورت می‌توان منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۳ را به خوبی اجرایی کرد.


نماینده مردم میانه در پایان خاطرنشان کرد: ‌برخی الگوهای رفتاری نامناسب و حتی منفی ما را در حوزه اقتصادی و هم فرهنگی با چالش‌های جدی روبه‌رو کرده است، بنابراین ضرورت دارد تا با نگاهی درست و واقع‌بینانه این مشکلات را هر چه سریعتر رفع کنیم.

اقتصادپرس

اخبار مرتبط

۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

تدبیر دولت برای عبور از بحران کاغذ چیست؟

دخل و خرج مردم یکسان نیست و حذف صفر از پول ملی تاثیری نخواهد گذاشت/ حمایت از تولیدکنندگان راهکار برون‌رفت از این شرایط است

0 نظر

ارسال نظر

capcha