هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال

استقلال ترمز قهرمانی فولاد را کشید/ پرسپولیس در ایستگاه راه‌آهن از قطار قهرمانی پیاده شد!

استقلال ترمز قهرمانی فولاد را کشید/ پرسپولیس در ایستگاه راه‌آهن از قطار قهرمانی پیاده شد!

به گزارش « سراج24»، تیم‌‌های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال از هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر و از ساعت 17:30 و همزمان با سایر دیدارهای این هفته در ورزشگاه الغدیر و در مقابل 50 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به استقلال به پایان رسید.

در همان دقایق نخست نیمه اول فولاد روی یک ضربه کرنر یک بخت مسلم گلزنی را از دست داد و با خوش شانسی استقلالی‌ها این توپ به تیر دروازه برخورد کرد. لوسیانو پریرا نیز در دقیقه 10 یک فرصت خوب دیگر را در مصاف با رحمتی از دست داد.

در دقیقه 20 استقلالی‌ها روی فرار برهانی صاحب موقعیت شدند که پاس این بازیکن به قاضی، با شوت مهاجم استقلال همراه شد که در نهایت شوت این بازیکن از روی دروازه به اوت رفت.

حملات استقلال در دقایق میانی نیمه اول ادامه پیدا کرد و یک‌بار دیگر آبی‌ها روی فرار خسرو حیدری از سمت راست صاحب فرصت شدند که سانتر بی‌عیب و نقص حیدری با فرصت‌طلبی و ضربه سر برهانی همراه شده و باعث شد تا قفل دروازه فولاد در دقیقه 23 باز شود.

در ادامه فولاد که مقابل تماشاگرانش در خانه بازی می‌کرد توپ و میدان را در دست گرفته و حملات دامنه‌داری را تدارک دید تا جایی که در دقیقه 34 عبدالله کرمی می‌توانست با شوتی سهمگین دروازه استقلال را باز کند که این توپ خطرناک با فاصله کمی از روی دروازه استقلال به اوت رفت.

در دقیقه 37 نیز آرش برهانی در حالی که با سوشا مکانی تک به تک شده بود با آرامی توپ را به دروازه‌بان فولاد تقدیم کرد تا در نهایت نیمه اول این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان برسد.

در نیمه دوم نیز فولاد کار هجومی آغاز کرده و در دقیقه 50 سروش رفیعی با ضربه سر دروازه استقلال را به شکل خطرناکی تهدید کرد.

در ادامه و از دقیقه 55 فولاد به خاطر اخراج بختیار رحمانی 10 نفره شد با این حال همچنان نبض میدان در دست فولادی‌ها بود و این تیم با یک یار کمتر به حملات خود ادامه داد.

در دقیقه 71 هم تیموریان از بازی اخراج شد تا بازی کمی به حاشیه کشیده شده و هر دو تیم با 10 بازیکن به کار ادامه دهند.

در ادامه استقلال با ارائه یک بازی تدافعی موفق شد مقابل حملات فولاد ایستادگی کرده و یک بار دیگر با 3 امتیاز اهواز را ترک کند.

داور 6 دقیقه وقت اضافه گرفت ولی باز فولاد نتوانست کاری از پیش ببرد.

استقلال با این برتری 53 امتیازی شد و در رده سوم قرار گرفت و فولاد نیز با این شکست با 54 امتیاز دوم شد.

علیرضا فغانی، داور مسابقه در نیمه اول به ساموئل، حیدری، تیموریان از استقلال و پریرا و عبدالله کرمی از فولاد کارت زرد نشان داد. فغانی همچنین در دقیقه 55 به بختیار رحمانی به خاطر حرکت غیر ورزشی‌اش روی تیموریان با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد تا از این دقیقه فولاد با 10 نفر به کار ادامه دهد. در دقیقه 71 نیز این بار فغانی کارت زرد دوم را به تیموریان نشان داد تا استقلال هم 10 نفره شود.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیگ‌زاده، خسرو حیدری (96 - علیرضا نیکبخت واحدی)، ساموئل، احمد جمشیدیان (67- کاروالیو)، آندرانیک تیموریان، پژمان نوری، آرش برهانی (83-مهرداد اولادی) و محمد قاضی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب فولاد:

سوشا مکانی، مهدی بدرلو (71- اسماعیل شریفات)، عبدالله کرمی، لوسیانو پریرا (60- ساسان انصاری)، پادوانی،  امید خالدی، مهرداد جماعتی، شهاب کرمی، سروش رفیعی (82- رفیعی)، غلامرضا رضایی و بختیار رحمانی

سرمربی: حسین فرکی

به گزارش فارس، دیدار برگشت 2 تیم در سال گذشته نیز یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها در اهواز برگزار شد که این دیدار با برتری یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید تا شاگردان قلعه‌نویی با 3 امتیاز این دیدار عنوان قهرمانی دوازدهمین دوره لیگ برتر را از آن خود کنند.

دیدار امروز نیز به نوعی می‌توانست تعیین کننده قهرمانی باشد و در صورتی که فولاد موفق به شکست استقلال شده و نفت و پرسپولیس از پس حریفان خود در تهران برنمی‌آمدند، فولاد ضمن انتقام شکست فصل گذشته، عنوان قهرمانی سیزدهمین دوره لیگ برتر را به خود اختصاص می‌داد که این اتفاق هرگز رخ نداد و استقلال یک بار دیگر به کورس قهرمانی بازگشت.

 

پرسپولیس در ایستگاه راه‌آهن از قطار قهرمانی پیاده شد!تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 17 و 30 دقیقه در ورزشگاه آزادی و در حضور 40 هزار تماشاگر (طبق اعلام بلندگوی ورزشگاه) به مصاف تیم راه‌آهن رفت که این مسابقه با نتیجه 2 بر 2 مساوی به پایان رسید.

در دقیقه 16 علیپور با یک شوت از زاویه بسته گل راه‌آهن را به ثمر رساند.

یک دقیقه بعد محمد عباس‌زاده مهاجم پرسپولیس از روی یک ضربه کاشته از راه دور گل مساوی را به ثمر رساند.

در  ادامه پرسپولیس حملات زیادی روی دروازه حریف انجام داد که نتوانست به گل برسد.

در دقیقه 22 ضربه سر عباس‌زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه راه‌آهن به بیرون رفت.

در دقیقه 36 نیز یک موقعیت خوب گلزنی نصیب امید عالیشاه شد که  شوت این بازیکن هم با اختلاف کمی به بیرون رفت.

در نیمه دوم هم باز پرسپولیس هجومی بازی را آغاز کرد و در دقیقه 62  امید عالیشاه توانست با ضربه سر توپ ارسالی پیام صادقیان را تبدیل به گل دوم پرسپولیس بکند.

در دقیقه 74 ویکروم یک ضربه کاشته زد که شوت او به تیرک دروازه پرسپولیس خورد بعد از این ضربه کاشته ویکروم هم تعویض شد.

سرخ‌پوشان که نیاز به تفاضل گل بهتری داشتند در دقایق پایانی هم بر شدت حملات‌شان افزودند در دقایق 81 و 82 دو فرصت گلزنی را محسن مسلمان برای پرسپولیس از دست داد.

در دقیقه 88 علیرضا عظیمی با یک شوت گل مساوی راه‌آهن را به ثمر رساند تا امیدهای پرسپولیس برای قهرمانی در آخرین دقایق به حداقل برسد!

با این نتیجه پرسپولیس 52 امتیازی شد و به رده چهارم سقوط کرد تا به این ترتیب از قطار قهرمانی پیاده شود و منتظر هفته پایانی لیگ برتر بماند.

راه‌آهن هم 32 امتیازی شد.

تورج حق‌وردی داور مسابقه به ویکروم از راه‌آهن کارت زرد نشان داد.

هشت دیدار هفته بیست و نهم به طور همزمان آغاز شده است.

ترکیب پرسپولیس:

نیلسون کوریا، محسن بنگر، رضا نورمحمدی، مهرداد پولادی،‌ حسین ماهینی، رضا حقیقی (از دقیقه 59 مهرداد کفشگری)،‌ پیام صادقیان، قاسم دهنوی، امید عالیشاه (از دقیقه 90 فرزاد حاتمی)، محمدرضا خلعتبری (از دقیقه 59 محسن مسلمان) و محمد عباس‌زاده.

سرمربی: علی دایی

ترکیب راه‌آهن:

حامد فلاح‌زاده، حامد نورمحمدی، سیدعلی حسینی، رامین رضائیان، آرمان قاسمی، ایمان شیرزادی، محمد علیزاده، بهنام برزای (از دقیقه 68 علیرضا عظیمی)، علی علیپور، رضا خالقی‌فر و دیوید ویکروم (از دقیقه 76 حسین پاشایی)

سرمربی: منصور ابراهیم‌زاده

 

اخبار مرتبط

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان با ۶ دیدار

درگیری فیزیکی و خشونت در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان

محرومان هفته بیست ونهم لیگ برتر معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha