سرلشکر فیروزآبادی:

آمریکا شیطان بزرگ و صهیونیسم روح شیطان است

آمریکا شیطان بزرگ و صهیونیسم روح شیطان است

به گزارش «سراج24»، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جمع مقامات لشکری با اشاره به بیانات فرماندهی معظم کل قوا و نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت:اسلام انسان را به عنوان خلیفه خدا و قابل پرورش تا حد اعلای انسانیت و قابل رشد می‌شناسد و اقتصاد را در خدمت عبودیت و رشد و پرورش انسان می‌خواهد. حکومت را هم برای رشد و پرورش انسان می‌خواهند بنابراین فرهنگ به عنوان زیربنا بایستی که به طور جدی مورد توجه همه بخش‌ها قرار بگیرد.

وی افزود: عزم ملی که مقام معظم رهبری فرمودند اول فرهنگ را شکل می‌دهد بعد این فرهنگ ناب اسلامی که با عزم ملی شکل می‌گیرد اقتصاد اسلامی را تحقق می‌دهد، عزم ملی هم یک چیزی نیست که تزریقی باشد، عزم ملی که از مرتبه اول عنایت حضرت پروردگار را می‌خواهد و خدای متعال به این ملت عنایت کند. دوم لطف حضرت صاحب‌الزمان (علیه‌السلام) و سوم ارث امام خمینی، ارث امام خمینی یعنی آنچه که امام به این ملت یاد داد. ایمان، وحدت کلمه توجه به احکام اسلامی، توجه به محرومین و غفلت نکردن از عدالت، مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اینها است که عزم ملی را می‌تواند مستحکم کند و به میدان بیاورد.

عضو شورای عالی امنیت ملی کشوری گفت: روحانیت بیش از پیش بایستی مشوق مردم برای ورود به این صحنه فرهنگ و مبارزه با فساد شود. آموزش و پرورش، آموزش عالی باید متون و کتاب‌هایشان را با این نگاه متحول بکنند.مادرها باید در گوش فرزندانشان این عزم ملی را بخوانند و هنرمندان، شاعران، فیلم‌سازان، گویندگان، همه بایستی که بیندیشند که چگونه در عزم ملی اثر بگذارند مدیریت جهادی، مدیریت زاییده شده در دوران جهاد در کشور ما است هم در جهاد سازندگی این مدیریت متولد شد و رشد کرد در همه ابعاد و همین مدیریت در دفاع مقدس آبدیده شد و مدیران جبهه‌های دفاع مقدس الگوهای مدیریت جهادیند. که بعدا هم ثابت کردند در قرارگاه بازسازی خاتم که صدها پروژه عظیم را در کشور اجرا کردند و امروز دارند اجرا می‌کنند و نقشی که مدیران جبهه‌ای جنگ که جدا از ملت دولت ایران نیستند.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه مدیران جبهه‌های جنگ در همه سازمانهای دولتی و در همه بخش‌های جامعه آنجاهایی که هستند، مدیریت جهادی می‌کنند مگر اینکه مانع آنها بشوند، خاطرنشان کرد:هر مدیریت جهادی قابل تدوین و قابل بهره‌برداری است و می‌شود به آن پرداخت. خوب، تاکنون هم چند تا کتاب درباره مدیریت جهادی بیرون آمده و اساتید بزرگی روی آن کار و ارائه کردند به جامعه حرکت حضرت امام خمینی (ره) اسوه مدیریت جهادی در تاریخ معاصر است و مدیریت حضرت امام خامنه‌ای عزیز در این مدت رهبریشان و در مدت ریاست جمهوریشان اینها بایستی مطالعه و تدوین بشود. شاخص‌هایش بیرون آورده بشود خوب ما دو تا اسوه مهم مدیریت جهادی داریم در کشور که در جلو چشم همه ملت است ما در نیروهای مسلح هم مبانی حرکتمان باید همین چیزها باشد و این شعار هم، شعار امسال نیست، برای امسال نیست چنانکه سال امام علی برای سال امام علی (ع) نبود بلکه تا جاودانگی بود. سال امام خمینی برای آن سال نبود بلکه برای تمام تاریخ بود، این شعار هم یعنی اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی این یک شعار جاودانه است برای انقلاب اسلامی و همیشه این بردار حرکت انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: ما بایستی شاخص‌هایش را تعریف کنیم و در همه برنامه‌هایمان بیاوریم و بر این مبنا حرکت بکنیم ما در نیروهای مسلح باید این کار را بکنیم. دولت در تمام وزارتخانه‌ها همین کار را بایستی بکند، قوه قضائیه در تمام سیستم بایستی همین کار باید بکند، روحانیت در نظامتشانباید همین کار بکند و موسسات خصوصی هم معتقد به انقلاب و همراه مردمند باید همین مسیر را اتخاذ بکنند آنوقت می‌شود عزم ملی، عزم ملی ببینید در استقبال امام خمینی خودش را نشان داد، چطوری استقبال امام خمینی یعنی مردم از سراسر کشور جوشیدند تا رودخانه عظیم استقبال از امام خمینی آن سیل عظیم جمعیت با آن شوق عظیم به وجود آمد این شکل به وجود آوردن عزم ملی است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: برای بیست و دوم بهمن هنوز مردمبع عزم ملی می‌آیند، هر کسی از خانه‌اش می‌آید بیرون برای حمایت از اسلام و انقلاب و سپاس از شهیدان و ایثارگران همه با هم در تظاهرات سراسر کشور شرکت می‌کنند، اینها عزم ملی است، عزم ملی این است اذان که می‌گویند همه مردم وضو می‌سازند و عازم مسجد و محراب نماز می‌شوند خود اذان یک دعوت به عزم ملی است مؤذن یعنی کسی که فراخوان به حرکت ملی می‌دهد به حرکت جهانی می‌دهند بنابراین انشاءالله مسیر حرکتمان از امروز به بعد بر این مبانی تنظیم و حرکت می‌کنیم.

سرلشکر فیروزآبادی در پایان دلایل عزم ملی را فراخوان ولی امر است، فراخوان ولی امر فراخوان خداست اطیعوالله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم، فراخوان امام زمان علیه‌السلام است انهم حجتی علیکم یعنی ولی فقیه حجت من بر شما است هرچه گفت باید عمل شود، افزود: دلیل سوم این است که وقتی یک چیزی ملی شد یعنی همه کس، مثتنی نیست. دلیل چهارم این است که در برابر دشمن مشترک هستیم، ببینید این جبهه‌ای که اروپائیها گرفته‌اند یعنی اینکه ما با اساس ملت ایران و اعتقاداتشان مخالفیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها که در بین غربی‌ها از همه به ما نزدیک‌ترند این جبهه را گرفته‌اند حالا آمریکا که شیطان بزرگ است و صهیونیسم که روح شیطان هست ببینید چه حالی دارند. خوب این اقتضای این است که همه ما دستمان را به هم بدهیم. بنابر این دلائل محکمی وجود دارد برای این عزم ملی و البته ما اعتقادات روشنی هم داریم خدای متعال وعده کرده که از مؤمنین حمایت کند، دفاع کند، خداوند متعال فرموده است که با جماعت هستیم یعنی با عزم ملی هستم، برکت می‌دهم، روح اولای بزرگ خدا ملت ایران را یاری می‌کند، شهدا حامی و یار این ملت هستند و از همه مهم‌تر ما چهارده معصوم پاک را هادی و حامی خودمان داریم که در دنیان و آخرت ما را شفاعت می‌کنند خوب موفق می‌شویم پیش می‌رویم./دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

اخبار مرتبط

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آیا آمریکا به شاه پشت کرد؟

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha