خریداران اراضی کشاورزی شمال مشمول جریمه و تخریب ویلا می‌شوند

 خریداران اراضی کشاورزی شمال مشمول جریمه و تخریب ویلا می‌شوند
به گزارش «سراج24»، جواد افشار در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: برخی شرکت ها و بنگاه های ویلاسازی که هیچ کدام از آن ها مجوز برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی ندارند تبلیغات خود را به صورت پیامک برای مردم ارسال می کنند تا این زمین ها را بفروشند و در تبدیل آن به ویلا به این بنگاه های متخلف کمک کنند.
 
وی افزود: اخیرا مکاتباتی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده تا از ارسال چنین پیامک هایی که خلاف قانون اساسی است جلوگیری شود چراکه تغییر کاربری این اراضی و خرد کردن مالکیت آن ها ممنوع و تخلف است که این بنگاه ها با نقض این قانون صریح به تولید کشور ضربه می زنند؛ البته این مکاتبات به شورای حفظ حقوق بیت المال نیز ارسال شده و باید با متخلفان برخورد شود.
 
رئیس سازمان امور اراضی ادامه داد: بنگاه های متخلفی نیز که پیامک های تبلیغاتی این چنینی را برای مردم ارسال می کنند هیچ مسئولیتی در راستای تعیین تکلیف و تغییر کاربری این اراضی ندارند و با آن ها برخورد می شود که در این راستا با معاونت عمرانی وزارت کشور مذاکراتی صورت گرفته تا بتوانیم از طریق بهیاری ها ، شوراهای شهر و شهرداری ها با این پدیده مقابله کنیم.
 
افشار اظهار کرد: سازمان امور اراضی برای مقابله با پدیده زمین خواری که در ایام نوروز در پی افزایش سفرهای مردم به استان های شمالی افزایش می یابد، گشت های ویژه نوروزی خود را راه اندازی کرد تا جلوی تغییر کاربری این اراضی را بگیرد. همچنین به مردم توصیه کردیم تا این زمین ها را نخرند و در تغییر کاربری آن ها و تبدیل به ویلا سرمایه گذاری نکنند چراکه بعدا مشمول جریمه و تخریب بنا خواهند شد.
 
وی گفت: در 15 روز گذشته و ایام تعطیلات نوروزی گشت های ویژه نوروزی و گروه های ویژه ای برای مقابله با پدیده زمین خواری در مناطقی از قبیل چالوس، نوشهر، نور، تنکابن و... تشکیل شد تا بتوانیم با زمین خواران برخورد کنیم چراکه استان های شمالی به ویژه مازندران و بخشی از گیلان به سبب نزدیکی پایتخت به شدت در معرض تغییر کاربری قرار دارند.
 
رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به ضرورت جلوگیری از تغییر کاربری دشت های و شالیزارهای استان های شمالی تاکید کرد: در راستای تامین نیازهای گردشگری مردم در استان هایی مانند استان های شمالی با استانداران مازندران مکاتباتی صورت گرفته تا برخی مناطق را برای تبدیل به کریدورهای گردشگری معرفی و مناطق گردشگری و تفریحی برای مردم راه اندازی کنیم. همچنین برای حفظ کاربری زمین های کشاورزی به جلوگیری از تبدیل آن ها به ویلا نقشه کاربری اراضی زراعی و باغی در استان های مازندران، گیلان، تهران و البرز در حال تهیه است./تسنیم

اخبار مرتبط

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

برگزاری برنامه های ویژه عید قربان تا عید غدیر

هزینه ها و شهریه ها نا برابر در مراکز غیردولتی نگهداری معلولین

0 نظر

ارسال نظر

capcha