«سراج24» بررسی می کند:

بررسی روزنامه های صبح امروز اصلاح طلب

بررسی روزنامه های صبح امروز اصلاح طلب

 

سرویس سیاسی سراج24: پارلمان اروپا، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که قرار است به عنوان راهبرد اتحادیه اروپا در مقابل ایران به اجرا گذاشته شود. این قطعنامه که دو روزپیش تصویب شد، بخش‌های مهم و قابل توجهی از آن، دخالت آشکار در امور داخلی ایران تلقی می‌شود.
این قطعنامه ضد ایرانی  که نشان از آغاز فصل نوینی از دخالت های آشکار غرب به رهبری آمریکا و با  جاده صاف کنی اتحادیه اروپا 
بود با واکنش های مختلف داخلی و خارجی مواجهه شد از دو روز گذشته نمایندگان مجلس و ائمه جمعه به هر نحو ممکن اقدام به روشنگری نسبت به فعالیت های سریالی اتحادیه اروپا علیه ایران پرداخته و اقدام به واکنش سریع نسبت به دخالت روشن پارلمان اروپا در امور داخلی کشورمان کردند.
در میان روزنامه صبح کشور بعد از تعطیلات دو هفته ای عید نوروز در کنار انتشار اخبار مربوط به روزهای آغازین سال به موضوع دخالت اشکار اتحادیه اروپا در امور داخلی کشورمان پرداخته و به اشکال مختلف از جمله گزارش، گفتگو و یادداشت اعتراض خود را نسبت به دخالت های مکرر غرب ابراز داشتند.
اما بررسی روزنامه های اصلاح طلب و همچنین حامی دولت صبح 16 فروردین نشان می دهد که نه تنها این رسانه های اقدام به موضع مناسب نسبت به دخالت های غرب نسبت به موضوع قطعنامه ضد ایرانی نگرفته اند بلکه با سکوت خود به حمایت تلویحی از این اقدام اتحادیه اروپا پرداخته اند.
این رسانه ضمن سانسور اخبار مربوط به قطعنامه اتحادیه اروپا و با پرداختن به موضوعات مختلف جناحی از جمله اعتراض به سخنرانی هاشمی در قبل از سال نو به خود سانسوری پرداخته و در کنار آن چند روزنامه معدود که اقدام به انتشار خبر قطعنامه ضد ایرانی کرده اند بدون هیچ توضیحی به عنوان سخنگوی رسمی اتحادیه اروپا به صورت خام به درج خبر قطعنامه ضد ایرانی اقدام کردند.
این اقدامات مختلف رسانه های اصلاح طلب در حالی صورت می پذیرد که در بخش های مختلف این قطعنامه به نوعی  برخی از خواسته های غیر قانونی روزنامه های زنجیره ای از جمله بازگشایی انجمن منحله روزنامه نگاران و آزادی محکومین امنیتی فتنه 88 به چشم می خورد.
این هم پوشانی یعنی مصوبات قطعنامه اتحادیه اروپا و درخواست های غیر قانونی اصلاح طلبان حاکی از یک حرکت مشکوک برای فشار و چانه زنی برای تحقق خواسته های اصلاح طلبان تندرو و افراطیان عضو اتحادیه اروپا است تا بنا بر اندیشه واهی خود از پیشرفت های انقلاب اسلامی جلوگیری کنند و سکوت امروز رسانه های اصلاح طلب و انتشار بدون موضع خبر قطعنامه ضد ایرانی در ادامه همین سیاست ها یعنی فشار به جمهوری اسلامی ارزیابی می شود. 
 

اخبار مرتبط

توهین اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان +عکس

دل‌نوشته‌ای برای حماسه 9 دی

آقای دیپلمات! هرچه سریع‌تر لیست‌ اصلاح‌طلبانی که به دشمن گرا داده‌اند را منتشر کن/ خرازی بگوید ندا چگونه شکل گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha