مروری بر بازی‌های هفته 28 لیگ برتر فوتبال،

قلعه نویی برگ برنده استقلال در بازی‌های حساس/مسیر آسان پرسپولیس برای قهرمانی

قلعه نویی برگ برنده استقلال در بازی‌های حساس/مسیر آسان پرسپولیس برای قهرمانی

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، رقابت در سه هفته پایانی لیگ برتر در صدر جدول بسیار حساس و نفس گیر خواهد بود پنج تیم داعیه قهرمانی در لیگ سیزدهم را دارند بر این اساس مروری بر بازی‌های پنج تیم بالای جدول در سه هفته پایانی خواهیم داشت تا مشخص شود مسیر کدام تیم برای رسیدن به جام از سایر  البته نباید فراموش کرد که در فوتبال هیچ اتفاقی قابل پیش بینی نیست.
 
** سرنوشت فولاد در دستان خودش است
 
 تیم فوتبال فولاد خوزستان با 51 امتیاز صدر نشین لیگ برتر است این تیم در سه هفته پایانی لیگ برتر به ترتیب به مصاف تیم‌های تراکتور سازی، استقلال و گسترش فولاد می‌رود.
 
 بر این اساس، شاگردان فرکی در سه هفته پایانی دو دیدار خود را در خانه و یک دیدار را در خارج از خانه برگزار می‌کنند که هر کدام سختی‌های خاص خود را دارد.
 
 فولاد در صورتی که سه دیدار باقیمانده را با پیروزی پشت سر بگذارد فارغ از هر نتیجه تیم‌های دیگر  قهرمان لیگ سیزدهم می‌شود اگر امتیاز از دست بدهد باید منتظر نتایج 4 تیم استقلال، پرسپولیس، نفت تهران و سپاهان بماند.
 
گفتنی است: تیم فولاد خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور دارد بر این اساس همه تمرکزش روی بازی‌های لیگ برتر نخواهد بود.
 
 **حضور امیر قلعه‌نویی بر روی نیمکت، برگ برنده استقلال است
 
تیم فوتبال استقلال با باخت سنگین مقابل ملوان بندر انزلی در هفته بیست و هفتم لیگ برتر صدر نشینی را به فولاد واگذار کرد در حال حاضر این تیم به علت شکست های اخیرش در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حال و روز خوشی ندارد.


 
با این اوصاف تیم استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر باید سه دیدارش را ببرد و اگر در بازی های خود امتیاز از دست بدهد باید منتظر لغزش فولاد و نتیجه نگرفتن تیم‌های پرسپولیس، نفت تهران و سپاهان اصفهان بماند.
 
 استقلال در سه هفته پایانی لیگ برتر به ترتیب باید به مصاف تیم های فوتبال نفت تهران، فولاد خوزستان و تراکتور سازی برود.
 
 این تیم در سه هفته پایانی دو بار در خانه و یک بار هم در خارج از خانه باید به میدان برود.
 
 آبی‌پوشان در سه هفته پایانی فقط با تیم‌های بالا نشین بازی دارند و با دو مدعی مصاف مستقیم خواهند داشت که سخت‌ترین آنها بازی با فولاد آن هم در اهواز است که برای استقلالی‌ها این بازی حکم 6 امتیازی دارد.
 
شایان ذکر است: استقلالی‌ها هم همانند فولادی‌ها درگیر رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند و همین مسئله ممکن است کار آنها را نسبت به رقبا کمی سخت‌تر کند.
 
 البته نباید فراموش کنیم که آبی پوشان برای رسیدن به جام روی توانایی‌های مربی خود حساب ویژه‌ای باز کردند مربی که تا به امروز 5 بار فاتح لیگ برتر شده و ثابت کرده کارش را در هفته‌های پایانی خوب بلد  است، شایدهنوز قلعه نویی روی نیمکت تنها برگ برنده استقلالیها درسه هفته پایانی باشد.
 
**بازی نکردن با مدعیان به نفع پرسپولیس است


تیم فوتبال پرسپویس با 48 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به تیم نفت تهران در جایگاه سوم قرار دارد.

این تیم درصورت برتری فولاد واستقلال در سه دیدارباقیمانده شانسی برای قهرمانی نخواهد داشت.

همچنین اگر پرسپولیس دردو دیدار آینده خود پیروز شودتا هفته پایانی درکورس قهرمانی خواهدماند.

سرخپوشان درسه هفته پایانی باید به مصاف تیم‌های داماش گیلان،‌راه آهن و استقلال خوزستان بروند.

به هر حال پرسپولیس محکوم به برد در سه بازی باقی مانده است. تساوی فولاد در دو بازی به ویژه در دیدارمقابل استقلال و توقف استقلال دریک بازی فرصتی ایجاد می کند تا پرسپولیس در صورت سه برد پیاپی به قهرمانی لیگ برتر برسد.

نکته قابل توجه این است که تیم پرسپولیس برخلاف سایر مدعیان در سه هفته پایاین با هیچ قهرمانی بازی مستقیم ندارد و جالب اینکه فقط با تیم‌های قعر نشین و گزینه‌های سقوط روبرو می شود.به هر حال این موضوع خودش یک نکته مثبت برای سرخپوشان است اما نباید فراموش کنیم که ممکن است همین مسئله به ضرر قرمز‌ها تمام شود.

تیمهای قعر نشین برای مرگ وزندگی می‌جنگند و گرفتن سه امتیاز از آنها خیلی هم آسان نیست.

مهمترین نکته این است که پرسپولیس درسه هفته پایانی، در دو بازی به خارج از خانه می رود که همین مسئله کمی نگران کننده است.

به هر حال تیم دایی این فصل دربازی‌های خارج از خانه کارنامه قابل قبولی نداشته و اگر دایی در این تعطیلات این ضعف را برطرف نکند تیمش باید با جام لیگ برتر خداحافظی کند.

برگ برنده پرسپولیس در چهار هفته پایانی ، ستاره‌های جوانش خواهند بود که انگیزه زیادی برای نشان دادن توانایی‌هایشان به کی روش و رفتن به برزیل دارند.

همچنین بازیهای مستقیم مدعیان قهرمانی با یکدیگر یکی دیگر از برگ برنده‌های تیم دایی است.

**کار سخت نفت برای قهرمانی درلیگ برتر

تیم فوتبال نفت تهران همانند پرسپولیس 48 امتیازی است، اما به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رده چهارم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان گل محمدی درسه هفته پایانی به ترتیب باید به مصاف استقلال گسترش فولاد و سپاهان اصفهان بروند.

تیم نفت هم در سه هفته پایانی با مدعیان قهرمانی مصاف مستقیم دارد و همین موضوع کار این تیم را برای رسیدن به جام سخت وسخت ترخواهد کرد.

دیدار با استقلال در هفته بیست و هشتم تا اندازه زیاید تکلیف این تیم برای قهرمانی را مشخص می‌کند.

ضمن آنکه دیدار هفته پایانی نفت مقابل سپاهان دراصفهان برای این تیم سخت و دشوارخواهد بود.

همچنین گل محمدی در بین سایر مربیان بالای جدول تجربه کمتری دارد وشاید همین مسئله به ضرر این تیم تمام شود.هیچ بعیدنیست که نفتی‌ها با توجه به بازیهایی که در پیش رو دارند حتی سهمیه آسیایی را هم از دست بدهند.

** قهرمانی سپاهان در هفته ماقبل پایانی مشخص می شود

تیم فوتبال سپاهان اصفهان با 47امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی است.

زرد پوشان اصفهانی درسه هفته پایانی لیگ برتر به ترتیب باید به مصاف تیمهای سایپا، ملوان و نفت تهران بروند.

تیم سپاهان باتساوی مقابل مس کرمان درهفته بیست و هفتم لیگ برتر شانس قهرمانی‌اش کمتر شده است.

با این اوصاف برگزاری دو بازی درخانه و تجربه بالای کرانچار درلیگ برتر برگ ‌های برنده سپاهانی‌ها در هفته‌های پایانی خواهد بومد که هیچ بعید نیست زمینه ساز قهرمانی این تیم شوند.

به هر حال سپاهان راه دشواری برای قهرمانی پیش رو خواهندداشت. فولاد باید متحمل یک شکست شده وبه یک نتیجه تساوی رضایت دهد و همچنین باخت فولاد هم برابر استقلال نباید باشد تا سپاهان درگردونه قهرمانی بماند این تیم تا هفته بیست و نهم سرنوشتش برای قهرمانی مشخص می شود.

همچنین تیم سپاهان برای کسب سهمیه آسیایی را دشواری پیش رو دارد چرا که این تیم باید در انتظار شکست خوردن پرسپولیس دردیدار‌های پیش رو باشد و از سوی دیگر در دیدار پایانی لیگ مقابل نفت باید برنده از زمین مسابقه خارج شود.

گفتنی است، سپاهان همیشه نشان داده تا آخرین لحظه برای قهرمانی می جنگد و به هیچ عنوان پا از رقابت ها عقب نمی‌کشد.

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha