مهمترین اتفاق سال 92 از نگاه چهره های سیاسی در گفتگو با « سراج24»

تحقق ابعاد مختلف حماسه سیاسی مهمترین اتفاق سال 92 است/خوش بینی بیش از حد به 1+5؛ چالشی برای کشور

تحقق ابعاد مختلف حماسه سیاسی مهمترین اتفاق سال 92 است/خوش بینی بیش از حد به 1+5؛ چالشی برای کشور

تحقق ابعاد مختلف حماسه سیاسی مهمترین اتفاق سال 92 است

 

حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی، رئیس مرکز فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، در گفت و گو با سراج24  گفت: مهمترین حادثه سال 92 حماسه سیاسی در ابعاد مختلف و متعدد بود.
وی عنوان کرد: اولین مسئله انتخابات 24 خرداد بود که شکوهمند، آبرومند و با حضور حداکثری برگزار شد ومسئله دیگر تهدیدات بین المللی دشمنان با حضور ملت و نیز سفر رئیس جمهور به سازمان ملل کاهش پیدا کرد.


حجت الاسلام اکرمی افزود: همچنین مراسم تحلیف رئیس جمهور با حضور مسئولان بیش از 50 کشور جهان، موفقیتی برای جمهوری اسلامی و پاسخی به ادعای دشمنان که ایران منزوی شده است، بود.


عضو جامعه روحانیت مبارز بیان کرد: مطرح شدن طرح جهان عاری از خشونت توسط جمهوری اسلامی در سازمان ملل و تصویب آن نیز یکی دیگر از رخدادهای موفقیت آمیز در عرصه سیاست خارجی بود.


وی با ذکر اینکه نباید در حماسه سیاسی سهم راهپیمایی 22 بهمن را به حساب نیاورد، گفت:این راهپیمایی باشکوه ابهت و اقتدار ملت ایران را یک بار دیگر به جهانیان نشان داد.


عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه در سال 92 با چالشهایی نیزمواجه بودیم، افزود: دشمنان تلاش کردند در مسیر مذاکرات هسته ای مانع تراشی کنند و تهدیدات خود را تکرار کردند اما با درایت جمهوری اسلامی دشمن احساس می کند که هر روزعرصه بر او تنگ تر می شود و فضا به نفع جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی جریان دارد.


حجت الاسلام اکرمی اظهار کرد: باید با هوشیاری و دریات بدون آنکه بهانه به دست دشمن بدهیم، از فضای به وجود آمده استفاده کنیم و با اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر تحقق آن اهتمام دارند اقتصاد کشور را مستحکم کنیم.


عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان گفت: در سال 93 باید توجه عملی به اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی باشد تا از چالشهای ایجاد شده به سلامت عبور کنیم.

 

انتخابات 24 خرداد مهمترین اتفاق سیاسی 92 بود/خوش بینی بیش از حد به 1+5؛ چالشی برای کشورکوهکن با اشاره به برخی چالش های سیاسی در کشور گفت: اگر چه به هیئت مذاکره کننده ایرانی اعتماد داریم اما این دغدغه وجود دارد که خوش بینی بیش از حد به طرف مذاکره کننده موجب شود که ملت ایران هزینه زیادی در مذاکرات هسته ای متقبل شود.


محسن کوهکن، نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت و گو با سراج24در مورد مهمترین اتفاق سیاسی سال 92 گفت: مهمترین اتفاق حضور مردم در انتخابات 24 خرداد بود؛ این امر از آن جهت مهم است که دشمن پی ریزی مدون و دقیقی انجام داده بود تا نماد مردم سالاری دینی که همان انتخابات است را به یک چالش برای نظام تبدیل کند.

وی افزود: با هوشیاری مردم، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و عنایت الهی این انتخابات تبدیل به یک حماسه سیاسی شد.

کوهکن اظهار کرد: حماسه سیاسی ملت در بهترین شکل صورت گرفت زیرا مردم ایران حضور حداکثری در انتخابات 24 خرداد داشتند.

وی با اشاره به برخی چالش های سیاسی در کشور گفت: اگر چه به هیئت مذاکره کننده ایرانی اعتماد داریم اما این دغدغه وجود دارد که خوش بینی  بیش از حد به طرف مذاکره کننده موجب شود که ملت ایران هزینه زیادی در مذاکرات هسته ای متقبل شود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این نگرانی وجود دارد که ما بیش از آنچه در مذاکرات هسته ای به دست آورده ایم، هزینه پرداخت کنیم؛ این بزرگترین دغدغه ای است که وجود دارد اگر چه اعتماد به تیم مذاکره کننده هست، اما و باید برای آنها دعا کرد.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان اظهار کرد: ما امیدواریم از مسیر اصلی تیم مذاکره کننده منحرف نشود و از خط قرمزهای تعیین شده خواسته یا ناخواسته عبور نکنند.

 

انتخابات ریاست جمهوری مهمترین رخداد سال 92 بود/سال 93 باید به سال تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تبدیل شود
سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا با ذکر اینکه متاسفانه حماسه اقتصادی در سال 92 محقق نشد، گفت: امیدوارم منویات مقام معظم رهبری در سال آینده مورد توجه جدی مسئولان باشد و مسئولان با احساس وظیفه بیشتر کشور را در مسیر پیشرفت تقویت کنند.محمد حسین قدیری ابیانه، سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا در گفت و گو با  سراج24 با اشاره به مهمترین اتفاق سیاسی سال 92 گفت: مهمترین اتفاق انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی حجت الاسلام روحانی بود.


وی افزود: در این سال با چالشهایی نیز مواجه بودیم؛ در بعد سیاست خارجی مذاکرات با گروه 1+5 یک چالش برای کشور بود و تحقق حماسه اقتصادی و اصلاح ساختار داخلی و افزایش توان داخلی باید برای مقابله با چالشهای جبهه استکبار مدنظر قرار گیرد.


سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا با ذکر اینکه متاسفانه حماسه اقتصادی در سال 92 محقق نشد، گفت: امیدوارم منویات مقام معظم رهبری در سال آینده مورد توجه جدی مسئولان باشد و مسئولان با احساس وظیفه بیشتر کشور را در مسیر پیشرفت تقویت کنند.


این کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت: امیدوارم آرزوی مقام معظم رهبری در زمینه تحقق حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی با تلاش مسئولان در سال آینده به واقعیت بپیوندد.

اخبار مرتبط

مسئولان‌آستانه تحمل خود را بالا ببرند/ دولت من از شوراهای منتخب مردم و شهرداری ها حمایت می‌کند

سعید محمد: نظر شورای نگهبان برای همه لازم الاجراست

یک نمای دیگر از «خودمرکزگرایی» هاشمی

0 نظر

ارسال نظر

capcha