نامه ضدایرانی به اوباما در آستانه دور جدید مذاکرات

نامه ضدایرانی به اوباما در آستانه دور جدید مذاکرات

به گزارش « سراج24»، اتخاذ مواضع تند و به‌کارگیری ادبیات تهدیدآمیز آمریکایی ها علیه ایران –علیرغم همکاری وسیع دولت جدید با طرف غربی- همچنان ادامه دارد.

 

 

در همین راستا، 82 سناتور آمریکایی در آستانه دور جدید مذاکرات، با امضاء نامه ای خطاب به اوباما خواستار اتخاذ موضع سخت در مذاکرات هسته ای با ایران و افزایش سریع و چشمگیر تحریم های ضدایرانی درصورت شکست مذاکرات شدند.

 

 

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (jpost) با استقبال از این نامه نوشت: 82 سناتور –که اکثریت قابل توجهی از اعضای سنای آمریکا را تشکیل می دهند- طی نامه ای به اوباما، شرایط مورد قبول در توافق نهایی با ایران را تعیین کردند.

 

 

این سناتورها – که متشکل از 41 سناتور جمهوری خواه و 41 دموکرات هستند- گفته اند، امیدوراند تلاش های دیپلماتیک با ایران در وین طی چهار ماه آینده به موفقیت برسد اما درعین حال، خواستار افزایش سریع و چشمگیر تحریم های ایران در صورت شکست مذاکرات شده اند.

 

 

حمایت از این نامه، یک اولویت اصلی برای آیپک -از زمان برگزاری کنفرانس سالانه این لابی پرقدرت اسرائیل در واشنگتن- بوده است. سناتورهای آمریکایی در نامه خود که قرار است در روزهای آینده برای اوباما فرستاده شود، آورده اند: براین باوریم که ایران، هیچ حق ذاتی برای غنی سازی اورانیوم براساس معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای ندارد[!].

 

 

این افراد به تکرار ادعای صهیونیست ها علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران پرداخته و نوشته اند: ما معتقدیم که هر توافق نهایی، باید برنامه نظامی هسته ای ایران را برچیند و جلوی برداشتن گام های ایران توسط غنی سازی اورانیوم و پلوتونیوم به سوی بمب اتمی را بگیرد.

 

 

تعطیلی تاسیسات فردو، اراک و پارچین از جمله مطالبات سناتورهای آمریکایی در این نامه بوده است.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

آمریکا در آرزوی کاپیتولاسیون جدید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha