نیروهای مسلح در هفته ای که گذشت

بازدید کاروان رسانه‌ای از منطقه عملیاتی شلمچه/تحویل موشک به سپاه

بازدید کاروان رسانه‌ای از منطقه عملیاتی شلمچه/تحویل موشک به سپاه
 تشکیل اتاق‌فکر با حضور نخبگان جهان اسلام در مقابل راهبردهای ممانعتی دشمن، تحویل انبوه موشک‌های قدر‌، قیام‌، فاتح 110‌ و خلیج فارس‌ به سپاه پاسداران ،بازدید کاروان رسانه‌ای خواهران از منطقه عملیاتی شلمچه، بخشی از اخبار این هفته حوزه دفاعی بود. اخبار و رویدادهای این حوزه را در گزارش زیر بخواید:
ناوگروه بیست و نهم آموزشی – رزمی نیروی دریایی ارتش در بندر صلاله کشور عمان پهلو گرفت
 
ناوگروه بیست و نهم آموزشی – رزمی نیروی دریایی ارتش پس از 48 روز دریانوردی در بندر صلاله کشور عمان پهلو گرفت. ناخدایکم افشین تاشک فرمانده ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش با اعلام این خبر گفت: این ناوگروه با طی بیش از 4919 مایل دریانوردی توانسته است ضمن اسکورت 52 فروند کشتی نفتکش و 48 فروند کشتی تجاری، 195 فروند یگان شناور و پروازی سایر کشورها را در آبهای آزاد رصد کند.
اعطای جایزه امسال باروت خیس به خانم کرونبرگ
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جایزه باروت خیس به مسئولین بین المللی اهدا می شود که بار رفتارهای ابرسرمایه داریشان به نفع انقلاب اسلامی فعالیت می کنند.
سرلشکر سید حسن فیروز آبادی در خصوص جایزه باروت خیس امثال اظهار کرد: جایزه باروت خیس به ابتکار با نمک و خوش ذوق است به این دلیل که یکی از مسئولین بین المللی که رفتار ابر سرمایه داری را افشا می کند، به عنوان گیرنده این جایزه انتخاب می شود.
نجات 14 صیاد سرگردان ایرانی در آبهای آزاد
یک فروند لنج صیادی ایرانی که توسط دزدان دریایی مورد تجاوز قرار گرفته بود توسط ناوگروه نیروی دریایی ارتش نجات یافت.
دریاداردوم سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: یک فروند لنج صیادی ایرانی که در محدوده آبهای آزاد مشغول به صیادی بود توسط دزدان دریایی مورد حمله قرار گرفت و دزدان دریایی ضمن وارد نمودن صدمات، کلیه اقلام موجود در لنج اعم از مواد غذایی، سوخت و اموال ارزشمند لنج را ربوده و با هدایت لنج به نقطه نا معلوم در دریا آن را رها و اقدام به گریختن نموده اند.
ملاقات اشتون با برخی افراد معلوم الحال نقض قوانین دیپلماسی/ مقدمه سازی برای دخالت‌های بعدی
معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ملاقات اشتون با برخی افراد معلوم الحال به‌منزله نقض قوانین دیپلماسی و مقدمه سازی برای دخالت‌های بعدی است که باید جلوی آن گرفته شود.
"سردار سیدمسعود جزایری" معاون ستاد کل نیروهای مسلح که به مناسبت آغاز به کار کاروان‌های راهیان نور و بازدید از تعدادی یادمان‌های دفاع مقدس، سخن می‌گفت، اظهار داشت: حضور خانم‌های دانش آموز و دانشجو و سایرین در کاروان‌های راهیان نور بطور چشمگیری نسبت به گذشته افزایش داشته و ایستادگی جامعه زنان ایرانی برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ستودنی است.
دانشجویان دافوس هر گونه تهدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را مورد بررسی قرار می‌دهند
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: دانشجویان دافوس در عرصه‌های طرح ریزی اطلاعات،‌عملیات، آماد و پشتیبانی نیروی انسانی و حرکات آفندی و پدافندی در سطوح تیپ، لشکر و سپاه آماده هستند تا هر گونه تهدید منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای را مورد بررسی قرار داده و با آن مقابله کنند.
تشکیل اتاق‌فکر با حضور نخبگان جهان اسلام در مقابل راهبردهای ممانعتی دشمن
معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفت: نیاز به اتاق فکرهایی دائمی از مجموعه نخبگان جهان اسلام داریم تا در برابر راهبردهای ممانعتی دشمن، راهبردهای عملیاتی مناسب طرح‌ریزی شود.
سردار سرتیپ مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در تحول هندسه قدرت جهانی، گفت: انقلاب اسلامی در خود پیامی دارد که این پیام با وجود ممانعت‌هایی که برای اشاعه آن از سوی سیستم‌های استکباری به عمل آمده، توانسته است در میان آحاد مردم به ویژه مسلمانان و مردم منطقه تاثیرگذار باشد.
انقلاب اسلامی یک شوک سیاسی و ژئوپلیتیکی برای آمریکا
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به مقابله آمریکا از طریق جنگ نرم با مسلمانان گفت: در جنگ نرم، ایجاد شک و تردید در باورها و اعتقادات، ساخت ادیان ساختگی و عرفان‌های کاذب، بحث اسلام هراسی و قرآن هراسی، توسعه فساد، فحشا و بی بندوباری در دستور کار آمریکاست.
عظمت و قدرت ملت ایران در پرتو سلاح و بمب اتم فراهم نشده است
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: درک این واقعیت که ضرر حمله نظامی به ایران بسیار فراتر از نفع احتمالی آن است، دشمن را به راه های سخیف و ضد انسانی دیگر کشانده است.
سردار دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اظهارنظرهای کینه توزانه دشمن مبنی بر خشکاندن ریشه ملت ایران گفت: دشمن با استقلال خواهی و عزتمندی و سلطه ناپذیری ملت ایران و ارزش‌های انقلاب اسلامی مخالف است و لذا در طول حیات این انقلاب از ارتکاب هیچ جنایت و اقدامی برای متوقف کردن آن خودداری نکرده است.
وی افزود: دشمن زمانی که مطمئن شد نمی‌تواند حرکتی علیه اراده و ایمان ملت ایران انجام دهد و در مقابل این اراده محکم کوتاه بیاید و علیه انقلاب اسلامی کاری از پیش ببرد که نفع آن از ضررش بیشتر باشد، به راههای سخیفی مثل تحریم‌ها رو آورد و طرح دوستی و مذاکره در پیش گرفت.
سردار دهقان: امسال یک نهضت درختکاری در وزارت دفاع صورت گیرد
وزیر دفاع به مناسبت روز درختکاری گفت: انشالله امسال یک نهضت درختکاری در وزارت دفاع انجام شود و همه جاهایی که امکان درختکاری در آنها وجود دارد همکاران ما به کشت درختکاری روی بیاورند تا از فضا بهتر استفاده کنند.
سردار حسین دهقان وزیر دفاع در مراسم روز درخت‌کاری و یادبود سه وزیر و فرماندهی مهندسی جنگ و هزار شهید وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی مراسمی که در معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع برگزار شد به همراه همکاران خود در این وزارتخانه 4 درخت کاشتند.
سردار دهقان اظهار داشت: درخت و درختکاری به عنوان یک مقوله‌ای که اولیای دین تاکید بسیاری بر آن داشتند مطرح است.
خبر منتشره مبنی بر توقف کشتی حامل سلاح‌های ایرانی کذب است
یک منبع آگاه در نیروهای مسلح خبر منتشره مبنی بر توقف کشتی حامل سلاح های ایرانی توسط رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.
یک مقام آگاه در نیروهای مسلح در واکنش به اخبار منتشره مبنی بر توقف کشتی حامل سلاح های ایرانی توسط رژیم صهیونیستی را بی اساس و کذب خواند.
برخی رسانه های صهیونیستی و غربی، مدعی توقیف یک کشتی حامل سلاح های ایرانی که عازم غزه بود، شده بودند.
تحویل انبوه موشک‌های قدر‌، قیام‌، فاتح 110‌ و خلیج فارس‌ به سپاه پاسداران
با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، انبوه موشک‌های قدر ، قیام ، فاتح 110‌، خلیج فارس‌ و سامانه پدافند هوایی مرصاد که توسط سازمان هوافضای وزارت دفاع طراحی و تولید شده است به نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) تحویل شد.
سردار دهقان در جریان مراسم تحویل دهی این سامانه ها و تجهیزات موشکی ، طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: افتخار آفرینی فرزندان غیور و پرتلاش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تثبیت قدرت بازدارندگی موثر و افزایش اقتدار و توانایی نیروهای مسلح با جدیت و همت مثال زدنی ادامه دارد.

اخبار مرتبط

برای دفاع از منافع حیاتی خود به جغرافیایی خاصی محدود نیستیم

برخی کتب چاپ شده درباره شهیدسلیمانی حق مطلب را بیان نکرده است

عکس/ انتشار نامه‌ مهم شهید طهرانی مقدم خطاب به رهبرمعظم انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha