«سراج24» گزارش می دهد:

والیبال از عرش به فرش!/ فدراسیون با انتخاب "کواچ" به کاهدان زد

والیبال از عرش به فرش!/ فدراسیون با انتخاب "کواچ" به کاهدان زد

به گزارش « سراج24» حضور ولاسکو در ایران و تمدید قرار داد او این شائبه را به وجود آوره بود که می توان روی داور زنی به گونی ای متفاوت از دیگر مدیران ورزشی حساب کرد. اما رسیدن به کواچ بعد از ولاسکو، همه حساب و کتابها را به هم می زند! باورش سخت است که بعد از ولاسکو، کواچ را روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران دیدن، اما دیگر چه اهمیت دارد باور ما وقتی فدراسیون انتخابش را کرده و با این انتخاب به کاهدان زده است!حضور ولاسکو در ایران و تمدید قرار داد او این شائبه را به وجود آوره بود که می توان روی داور زنی به گونی ای متفاوت از دیگر مدیران ورزشی حساب کرد. اما رسیدن به کواچ بعد از ولاسکو، همه حساب و کتابها را به هم می زند! باورش سخت است که بعد از ولاسکو، کواچ را روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران دیدن، اما دیگر چه اهمیت دارد باور ما وقتی فدراسیون انتخابش را کرده و با این انتخاب به کاهدان زده است!

 

حرف جدایی ولاسکو که پیش آمد، همه توجیهات داور زنی پذیرفته شد. شاید به این دلیل که همه او را مدیری کارآمد می دانستند که آخرین موفقیتش در عرصه مدیریت ولاسکو بود. اگر چه قبول و هضم جدایی ولاسکو چندان آسان نبود اما توجیهات داور زنی هم خیلی غیر قابل قبول نبود. اینکه شش ماه دیگر بخواهیم یا نخواهیم ولاسکو خواهد رفت و چه بهتر که با استفاده از این فرصت هم زمان بیشتری به مربی جدید بدهیم هم اگر چه جدایی ولاسکو از نیمکت تیم ملی را هضم نمی کرد اما توجیهات رئیس فدراسیون والیبال را پذیرفتنی تر می کرد.

معرفی برناردی به عنوان جانشین ولاسکو پذیرفتنی نبود، مربی جوانی که قرار بود نیمکت تیم ملی ایران اولین تجربه مربیگری ملی او باشد. با این حال با توجه به اینکه گفته می شد برناردی که شاگرد سابق ولاسکو است، حمایت های این مربی را به همراه خواهد داشت. ضمن اینکه با توجه به توافقات انجام شده و آنچه گفته می شد، قرار بود ولاسکو به تیم ملی والیبال ایران مشاوره دهد و این تنها به آن جهت بود که فدراسیون ایران با درخواست او برای بازگشت به کشورش موافقت کرده بود. هر چند که بعدها سوالات زیادی به میان آمد که باعث شد خیلی ها خواستار منتشر کردن نامه درخواست رئیس جمهور آرژانتین شوند. اما باز هم داورزنی خیلی زیر سوال نرفت. اما حالا با این انتخاب جدید، رئیس فدراسیون دیگر آن مدیر توانمندی نیست که می دانستیم!

ماجرای حضور برناردی در ایران که به اما و اگر خورد، بار دیگر نام آناستازی به میان آمد. مربی که قبل از ولاسکو هم حرف و حدیث های زیادی در خصوص حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران مطرح شد اما سرانجام این ولاسکو بود که به جای او هدایت تیم ملی والیبال ایران را به دست گرفت. اما در حالی که خیلی ها حضور آناستازی را روی نیمکت تیم ملی والیبال قطعی می دانستند، نامی به میان آمد که همه را شوکه کرد!

در حالی که انتظار می رفت بعد از کنسل شدن حضور برناردی مربی هدایت تیم ملی والیبال را به عهده بگیرد که اگر از ولاسکو بالاتر نیست چیزی هم از او کم نداشته باشد، رئیس فدراسیون "کواچ" را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران معرفی و کرد و از شروع به کار این مربی جوان از دهم فروردین خبر داد! خبری که نه تنها جامعه والیبال که همه را شوکه و مقهور خود کرد!

کواچ، کاپیتان تیم ملی صربستان بود که با این تیم به عنوان قهرمان المپیک سیدنی دست یافته بود و مدتی را هم در تیم والیبال ارومیه بازی کرده بود و از دو سال قبل کار مربیگری و هدایت تیم «پروجای» ایتالیا را بر عهده گرفته و گفته می شود به همراه این تیم در لیگ ایتالیا به موفقیت‌های دست یافته است. مربی جوانی که سر و ته کارنامه کاری اش دو خط هم نمی شود اما قرار است روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران بنشیند. تیمی که بعد از حضور ولاسکو به موفقیت های چشمیگری دست یافت و روندی را پیش گرفت که به زودی می توانست خود را در بین ابرقدرتهای والیبال دنیا جای دهد اما حالا، بعد از رفتن ولاسکو و آمدن کواچ، نمی توان آینده ای روشن را برایش متصور شد!

نام برناردی که به میان آمد، به واسطه حمایت هایی که حتما از سوی ولاسکو می شد، قصاص قبل از جنایت جایز نبود و خیلی ها تصمیم داشتند این فرصت را به او بدهند که خودی نشان  دهد و در صورتی که نتوانست، دست به نقد شوند، اما کواچ، نامی نیست که بتوان این فرصت را به او داد که تیم ملی والیبال ایران را تخریب کند و سپس دست به نقد شد که چرا از بین تمام گزینه های موجود و مربیانی که می توانند جای ولاسکو را بگیرند باید مربی انتخاب شود که ردای مربیگری تیم ملی والیبال ایران به طرزی کاملا فاحش برایش گشاد است و در حد و اندازه های نیمکت تیم ملی نیست!

داورزنی خوب پیش رفته بود و داشت خود را از زمره مدیران ناکارآمد ورزش جدا می کرد و می شد روی او به عنوان مدیری کار بلد که بی گدار به آب نمی زند حساب کرد، اما داورزنی با انتخاب کواچ که حالا در حمایت از او می گوید از برناردی بهتر است، همه حساب و کتابها و امیدواری ها را به ورطه نابودی کشاند و بیش از هر چیز با این انتخاب عجیب، خودش که تا پیش از این حساب زیادی روی او می شد را زیر سوال برد! چرا که این تصمیم حداقل از او با این سابقه خوب در ورزش بعید بود!

اخبار مرتبط

ایران ۳ - لهستان ۲

مصدومیت ملی پوش والیبال ایران

عدم استقبال مسئولان از ملی پوشان والیبال!

0 نظر

ارسال نظر

capcha