کنعانی مقدم در گفت و گو با «سراج24»:

حامیان دولت می توانند از عملکرد دولت حمایت کنند به شرط اینکه حمایت شان سیاسی و جناحی نباشد

حامیان دولت می توانند از عملکرد دولت حمایت کنند به شرط اینکه حمایت شان سیاسی و جناحی نباشد

کنعانی مقدم، یک کارشناس مسایل سیاسی در گفت و گو باخبرنگار سیاسی سراج24 " درخصوص بیانات رئیس جمهور مبنی براینکه فضای کار زیاد است ، بگذارید موافقان دولت هم حرف بزنند " اظهار داشت: مخالفان و موافقان دولت به نظر می رسد تعبیر درستی نیست بلکه منتقدان و حامیان دولت قابل بحث و بررسی است. منتقدان دولت اگر برای انتقاد منافع ملی، اقتدار نظام را درنظرگرفته و عادلانه، دلسوزانه و منصفانه نقدکنند، دولت موظف است این حرف ها را بشنود و در مقابل آن پاسخ داشته باشد و آنهایی را که می بیند درست است را انجام دهد.

 

وی ادامه داد: دولت و رئیس جمهور با رای ملت ایران این انتخاب شده اند و این طور که هویداست خیلی از رسانه ها و مراکزی که در اختیار دولت است شبانه روز می توانند در حمایت از دولت به شرط اینکه حمایت جناحی و سیاسی نباشد بلکه حمایت از کارکرد و عملکرد دولت باشد، حمایت کنند.

 

این فعال سیاسی تصریح کرد: این نوع ادبیات را باید در رسانه های مان اینگونه داشته باشیم و رئیس جمهور نیز به اینگونه ادبیاتی روی بیاورند که حمایت از دولت یعنی حمایت از نظام جمهوری اسلامی براساس قانون اساسی و دولت موظف است عملکرد مثبت خود را به اطلاع مردم برساند و مردم هم از دولت خودشان که مشکلات را حل و فصل می کند، دفاع کنند.

 

کنعانی مقدم یادآور شد: اگر تعبیر به این باشد که موافقان و مخالفان جناح سیاسی دولت هست به نظر می رسد که باید به سمت احزاب و تشکل های سیاسی برویم و این موضوع را در آنجا بحث کنیم و در این گام عرصه، رقابت های سیاسی است و می توانند بگویند رقیب من حرف نزندو من باید حرف بزنم و بحث موافقت و مخالفت از دولت مطرح نیست .

 

وی درباره این گفته رئیس جمهور مبنی براینکه "فضای فرهنگی امنیتی شده است، اظهار داشت: دولتی که با توجه به حماسه سیاسی بوجود آمده آیا خواست مردم این بوده است که فضای فرهنگی مملکت امنیتی شود  یا دولت کاری کرده که فضا امنیتی شده است و این جزو سوالاتی است که مردم باید از ریاست جمهوری بپرسند که شما با اختیارات و قدرتی که نظام در خدمت تان گذاشته باید فضا را امنیتی سیاسی کنید یا خیر ؟ بنظرم این نوعی بی پاسخی به پاسخ است .

اخبار مرتبط

رسانه ملی نباید به دلیل مشکلات بودجه‌ای ویترین دولت شود

ورود خانه احزاب به وضعیت حزب منحله مشارکت معنایی ندارد

لاریجانی افراد مستقل و گروه‌های اصولگرا را جذب کند، رئیس مجلس دهم خواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha