در گفت‌وگو با المیادین

لاریجانی: سوریه نیازی به حمایت نظامی ایران ندارد/ حزب‌الله دارای حکمت و قدرت کافی برای دفاع از لبنان است

لاریجانی: سوریه نیازی به حمایت نظامی ایران ندارد/ حزب‌الله دارای حکمت و قدرت کافی برای دفاع از لبنان است

به گزارش « سراج24 »، ‌«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «المیادین» گفت: موضوع تروریسم در منطقه به صورت طبیعی بر امنیت ما تاثیر می‌گذارد و از همین دیدگاه به بحران سوریه می‌نگریم.

وی با بیان اینکه حساسیت بالایی نسبت به قضیه صهیونیستی در منطقه داریم و آن را نزدیک تحت نظر داریم، ‌اظهار داشت: جنبش حماس جریانی است که سعی در بازگردان حقوق ملت فلسطین دارد و لذا از آن حمایت می‌کنیم. این حمایت بر اساس شرایطی که پیش می‌آید صورت می‌گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه بحران سوریه امکان ندارد که با گزینه نظامی حل شود، یادآور شد که سوریه نیازی به حمایت نظامی ایران ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با بیان اینکه صهیونیسم به دنبال هدف قرار دادن امنیت و آرامش منطقه است، وظیفه جمهوری اسلامی ایران را بازگردان آرامش به خاورمیانه خواند و تاکید کرد که حزب الله دارای حکمت و قدرت کافی برای دفاع از لبنان است.

وی با بیان اینکه در صورت دخالت (نظامی) اسرائیل در سوریه،‌ دمشق قدرت و ابزارهای زیادی برای رویارویی با اسرائیل را دارد، افزود: بعید می‌دانم رژیم صهیونیستی اشتباهش علیه حزب الله را در سوریه تکرار کند زیرا این امر برایش بسیار هزینه بر خواهد بود.

لاریجانی با بیان اینکه دولت پاکستان تاکید کرد که شرکت برخی از شهروندانش در جنگ علیه سوریه ناشی از رفتار فردی بود، افزود: ایران هیچ دلیلی برای رویارویی با عربستان ندارد ولی ممکن است که اختلاف دیدگاه‌هایی بین آنها وجود داشته باشد... منافع مشترک بین ایران و عربستان زیاد است.

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با بیان اینکه تهران دخالت خارجی در بحرین و سوریه را امری اشتباه می‌داند، تصریح کرد: بعد از اشغال عراق توسط آمریکا سعی در خاموش کردن موج فتنه‌های مذهبی کردیم.

وی با بیان اینکه دعوتنامه‌ای برای رئیس مجلس شورای عربستان سعودی به منظور شرکت در اجلاس بین‌المجالس اسلامی در تهران ارسال کردیم، افزود: باید بر اساس مشترکات عمل کنیم. استراتژی ما وحدت امت اسلام است.

لاریجانی روابط تهران با آنکارا را فراگیر خواند و به وجود پاره‌ای اختلاف در دیدگاه‌های دو طرف از جمله موضوع استقرار سامانه موشکی در ترکیه اشاره کرد.

وی افزود: روابط ما با حماس مانند گذشته خوب است و وظیفه اسلامی ما حمایت از مقاومت است و لذا از حماس حمایت می‌کنیم.
 

اخبار مرتبط

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

ایران سناریوهایی برابر اقدامات آمریکا دارد/ بحث دفاعی ایران با برجام متفاوت است/رژیم صهیونیستی با استفاده از حوادث منطقه به دنبال خارج شدن از انزوا است

نگاه مثبت یا منفی به ترامپ نداریم/ برجام یک توافق بین‌المللی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha