مدیرعامل خبرگزاری تسنیم در گفتگو با «سراج24»:

بیانات رئیس جمهور با مشی اعتدالی همخوانی ندارد

بیانات رئیس جمهور با مشی اعتدالی همخوانی ندارد

 

مجید قلی زاده، مدیر عامل خبرگزاری تسنیم در گفتگو با خبرنگار سیاسی «سراج24»، درخصوص بیانات رئیس جمهور مبنی براینکه فضای کار زیاد است، بگذارید موافقان دولت هم حرف بزنند " اظهار داشت: آنچه مسئولان و مشاوران رسانه ای آنها می گویند با واقعیت موضوع که در جامعه در حال وقوع است تطبیق ندارد آنچه ما هم اکنون در رسانه ها می بینیم، اینست که  رسانه های اصولگرا نقش تایید کننده اقدامات نسبت به دولت را هم دارند اما وقتی نقد می کنندو نقد آنها ناصحانه است و اگر مسئولان بربتابند و این حرف ها را مورد توجه قرار دهند موضوع خوبی است که به حل مشکلات هم کمک می کند.
 
وی ادامه داد: هم اکنون اتفاقی که در باره روزنامه آسمان افتاده است با توجه به اینکه می خواهند نشان دهند این موضوع یک اتفاق بوده که اینگونه نبوده است و وقتی یکی از احکام مسلم اسلامی مورد اعتراض قرار می گیرد، حتما باید یک برخوردی در این باره صورت بگیرد.
 
این فعال رسانه ای درخصوص بیانات رئیس جمهور مبنی براینکه فضای کار زیاد است ، بگذارید موافقان دولت هم حرف بزنند" اظهار داشت: این بیانات مقداری با مشی اعتدال شان همخوانی ندارد و در جایگاه اعتدال ایشان باید بگذارند فضای رسانه ای طوری  باشد که همه رسانه ها بتوانند صحبت کنند.
 
قلی زاده عنوان کرد: هم اکنون در دادسرای فرهنگ و سرای رسانه تعدادی از مسئولین رسانه های اصولگرا بخاطر شکایت هایی که ازانها شده است درگیر دادسرا هستند و چرا به این مسائل رسیدگی نمی شود و چرا اسانیدی که درگیر این موضوعات هستند وحرف هایشان را می زنند و فضای رسانه ای را در دست گرفته اند هیچ برخوردی با آنها نمی شود؟ .
 
مدیر خبرگزاری تسنیم درخصوص بیانات رئیس جمهور مبنی براینکه"فضای فرهنگی امنیتی شده است" نیز تصریح کرد: درباره فرهنگ موضوعات حساس و خط قرمز هایی را داریم که اگر رعایت نشوند ضربه اساسی خواهیم خورد و نباید اجازه دهیم هرکسی با هر دیدگاه  و نقطه نظری به خود اجازه دهد راجع به مسلمات دین  اسلام و قرآن و درباره موضوعیت جمهوری اسلامی اظهار نظر کند.
 
وی اضافه کرد: بحث های این چنینی بحث های رسانه ای نیست و در دنیا هم به رسانه ها اجازه نمی دهند که موضوعاتی با این حساسیت را در رسانه ها به چالش بکشند.
 
قلی زاده خاطرنشان کرد: باید در مسائل فرهنگ به این نکات توجه شود و با متعرضان هم برخورد شود و هم اکنون مشاهده می شود برخی از این آقایان در حال تست کردن هستند و حساسیت های مردم متدین ما را می سنجند و این گام اول است و اگر با آنها برخورد نشود گام های بعدی را بر می دارند و بر می گردیم به دورانی که 10 سال پیش با ان مواجه بودیم و فضای رسانه ای و فرهنگی بدی در کشور ما بود.
 
مدیر عامل خبرگزاری تسنیم تصریح کرد: در آن زمان کار به جایی رسیده بود که برخی گفتند علیه خدا هم می توان تظاهرات کرد و ناشی از این بود که در آن زمان کسی جلوی این افراد را نگرفت و الان برخوردی که قوه قضائیه کرد به موقع بود و باعث می شود رسانه ها نیز حواسشان را جمع کنند و هرکسی نخواهد اظهار نظر غیر کارشناسی کند . 

اخبار مرتبط

آیت الله رئیسی در پیامی رحلت علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفتند

رییسی: هدف از سفر به ایلام کمرنگ کردن محرومیت است

تاکید رئیس جمهور بر ثبات بازار

0 نظر

ارسال نظر

capcha