آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

ایران از انرژی هسته‌ای عقب‌نشینی کند، آمریکا ده‌ها بهانه دیگر می‌آورد/وزیر ارشاد دچار سهل انگاری نشود

 ایران از انرژی هسته‌ای عقب‌نشینی کند، آمریکا ده‌ها بهانه دیگر می‌آورد/وزیر ارشاد دچار سهل انگاری نشود

به گزارش « سراج24 »، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام جمعه موقت این هفته نماز جمعه تهران در خطبه دوم با بیان اینکه اگر کسی متقی باشد سختی‌ها برای او آسان می‌شود و بن بستی برای او وجود نخواهد داشت و به اهدافی که مورد عنایت آن است می‌رسد، گفت: به شما نمازگزاران تبریک می‌گویم که تقوا دارید و با تقوا و اعمالتان شاه را از این کشور بیرون کردید و انقلاب پیروز شد و صدام را به زانو درآوردید و انشاءالله با این تقوا و سرمایه نقشه‌های دشمن و استکبار را خنثی خواهید کرد.

وی افزود: هیئت مذاکره کننده ایرانی نیز انشاءالله با اعمال و تقوایشان مشکلات را آسان خواهند کرد و مشکلات اقتصادی را نیز دولت با همت مردم و اعمال اقتصاد مقاومتی حل می‌کند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران به مناسبت‌های اسفندماه اشاره کرد و گفت: در این ماه روز پرستار و همچنین سالروز تأسیس کمیته امداد را داریم که انشاءالله پرستاران با عبادت بزرگ خود یعنی خدمت به بیماران به مقامات عالیه برسند.

آیت الله موحد کرمانی همچنین به روز درختکاری اشاره کرد و گفت: در این زمینه حضرت علی(ع) فرمودند که اگر قیامت برپا شد و نهالی در دست داشتید و فرصت غرس نهال را داشتید، آن نهال را غرس کنید که این روایت عجیبی است و اهمیت درختکاری را نشان می‌دهد. چرا که درختان به ما نفس و آرامش می‌دهند و به هوای سالم و آب و خاک خدمت می‌کنند و مسئولین نیز باید جلوی قطع درختان را چه در جنگل‌ها و چه در غیر از جنگل‌ها بگیرند.

وی در ادامه به پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: اعضای مجلس خبرگان خدمت رهبری شرفیاب شدند و رهبری نیز بیانات ارزنده‌ای را در این دیدار داشتند از جمله تأکید بر لزوم مرزبندی با دشمن. نباید گول لبخندهای دشمن را خورد و در این زمینه دقت کافی کنیم.

تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گول حرف‌های آمریکا را نخورند

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه مرز بین ما و دشمنان را سوره کافرین مشخص کرده است، به ذکر توصیه‌هایی نسبت به تیم مذاکره کننده هسته‌ای پرداخت و گفت: امیدواریم هیئت مذاکره کننده ایرانی بر نکته‌هایی که حضرت آقا اعلام کردند توجه کافی کنند. آمریکا را خوب بشناسند و گول حرف‌های آنها را نخورند.

وی با اشاره به جنایات و دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران تصریح کرد: مگر می‌شود با دشمن آشتی کرد؟ گاه می‌شود دشمن یک گام به سوی تو برمی‌دارد و اظهار می‌کند که می‌خواهد به تو نزدیک شود، اما هدفش نزدیک شدن نیست، بلکه هدفش فریب دادن است. خدا کند شیطان بزرگ موفق نشود سر هیئت ایرانی کلاه بگذارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: آمریکا همان است که هواپیمای مسافربری ما را سرنگون کرد و از دوستانش هم جاسوسی میکند و ما از انرژی هسته‌ای هم عقب‌نشینی کنیم، آمریکا دهها بهانه دیگر می‌آورد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبری خاطرنشان کرد: مسئولین فرهنگی مواظب باشند دشمن فرهنگ خطرناک خود را در این کشور اسلامی وارد نکند. همه مسئولین فرهنگی به‌ویژه وزیر ارشاد به این امر اهتمام جدی کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی به ذکر حدیثی از امام علی(ع)  مبنی براینکه در بهبوحه جنگ اگر دشمن پیشنهاد صلح کرد بپذیرید، اما صلحی باشد که رضای خدا در آن برقرار باشد گفت: حضرت علی(ع) فرمودند که اگر صلح کردید، بپرهیز از دشمنی که می‌خواهد با تو آشتی کند. مگر دشمن آشتی می‌کند؟ گاه می‌شود دشمن یک گام به سوی تو برمی‌دارد و اظهار می‌کند که می‌خواهد به تو نزدیک شود، اما هدفش نزدیک شدن نیست. هدفش گول زدن است تا ضربه ملهکانه را در فضای پیشنهاد آشتی و دوستی بر تو وارد کند.

خدا کند شیطان بزرگ موفق نشود که سر هیئت ایرانی کلاه بگذارد

وی با بیان اینکه نباید در برابر دشمن موضع محتاطانه گرفت، افزود: دشمن، دشمن است. بالاخره آمریکا شیطان بزرگ است. مسئله شناخت دشمن از خلقت آدم مطرح شد. خداوند آدم و حوا را خلق کرد و گفت که مراقب باشید، ابلیس دشمن شماست. گول سخن و چهره دلسوزانه او را نخورید که اگر گول خوردید از بهشت بیرون می روید، اما شیطان آمد و گفت من دلسوز شما هستم. به عزت خداوند متعال قسم خورد که دلسوز است و اگر از این میوه بخورید یا فرشته می‌شوید یا خالق جاویدان و بالاخره شیطان سر آدم را کلاه گذاشت و خدا کند شیطان بزرگ موفق نشود که سر هیئت ایرانی کلاه بگذارد.

حرفی رسواتر و زشت‌تر از اظهارات شرمن درباره حق وتوی اعضای 5+1 وجود ندارد

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به بیاناتی از رهبر انقلاب مبنی براینکه آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، گفت: آمریکایی ها عهدشکن هستند. عجیب است که خانم شرمن که هنوز چیزی نشده در مورد توافقات می‌گوید که تمام اعضای 1+5 حق وتو دارند. حرف از این رسواتر، زشت‌تر و قبیح‌تر وجود ندارد.

آیتالله موحدی کرمانی خطاب به شرمن گفت: خانم شما دارید مذاکره می کنید که به توافق برسید، بعد می‌گویید هرچه توافق شد من زیرش می‌زنم و اعضا حق وتو دارند؟  اینها (1+5) چنین عناصری هستند. خداوند هیئت ایرانی را یاری کند. آنها مراحل سختی را باید پشت سر بگذارند و خداوند اجرشان دهد و بصیرتشان را درمورد شناخت دشمن مضاعف گرداند.

وی اظهار داشت: همانگونه که رهبری فرمودند، انرژی هسته‌ای برای آمریکا بهانه است. آنها با اسلام مشکل دارند و تا زمانی که ما به اسلام متمسک شویم و به انقلاب پایبند باشیم، آنها دست از ما برنمی‌دارند. باید بگویم که آمریکا همان آمریکاست. آمریکا همانی است که هواپیمای مسافربری ما را با 290 مسافر سرنگون کردند. آمریکا همانی است که دست از سر دوستانش هم برنمی‌دارد و از آن‌ها جاسوسی می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: ما اگر از انرژی هسته ای هم عقب نشینی کنیم، آمریکا ده‌ها بهانه می‌گیرد. آنها خودشان مشکلات فراوانی دارند. احساس می‌کنند که اسلام گرایی در منطقه بوجود امده و می‌خواهند با سرکوب این روحیه را از بین ببرند. غرب در اخلاق نیز سقوط کرده است. قتل و غارت و شهوت در آن حد که با کمال رسوایی که ازدواج با همجنس‌ها را مطرح می‌کنند و این عجیب است. حمایت از تروریست‌ها، دخالت در امور کشورها، آبرویی برای آمریکا باقی نمی‌گذارد و این جنایت‌ها نفرت دنیا را نسبت به آمریکا بیش از گذشته کرده است.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه شعار مرگ برآمریکا در بسیاری از کشورهای دنیا راه افتاده است، گفت: دشمن خیال می‌کرد که با تحریم می‌تواند حکومت ما را فلج کند، اما دیدند که مردم ما ایستادند و مرحبا به این مردم که دست از انقلاب برنداشتند. انشالله نیز با عمل به اقتصاد مقاومتی همه مشکلات را حل خواهند کرد. ما توان فراوانی داریم.

وی افزود: رهبری توصیه کردند که به درون توجه کنیم و توان و ظرفیتمان بسیار بالاست. امید به بیرون را قطع کنیم. استعدادها، توان ‌های مادی و بالاتر از آن توان معنوی در داخل وجود دارد و به آنها تکیه کنیم. ما ملت ولایی داریم که گوش به فرمان رهبری هستند و تمسک به ولایت را رمز موفقیت خود در گذشته و حال و آینده می‌دانند و در 22 بهمن ماه نیز این وفاداری خود را نشان دادند.

به گفته خطیب موقت نماز جمعه تهران با وجود ماهواره ها و اینترنت، نسل جوان ما از نسلهای متدین انقلاب اسلامی هستند.

گزینه نظامی نشانه ضعف است

آیت الله موحدی کرمانی به اظهارات مقامهای آمریکایی مبنی براینکه گزینه نظامی علیه ایران روی میز است اشاره کرد و گفت: اگر دشمن روی گزینه نظامی خود حرف می‌زند دلیل بر ضعف آنهاست که وقتی حرف حسابی نداشته باشند متوسل به این گزینه می‌شوند. اما ایران گزینه‌های فراوانی برای غلبه بر دشمن دارد. وفا به رهبری، ایمان، ایثار، مقاومت و سرمایه‌های معنوی از گزینه هایی است که توان آنها بیشتر از بمب‌های اتمی هستند.

مسئولان فرهنگی دچار سهل‌انگاری در محتوای فیلم‌ها و کتاب‌ها نشوند

وی در بخش دیگری از سخنانش در خطبه دوم نمازجمعه تهران به دغدغه فرهنگی رهبر انقلاب و مباحث مطرح شده از سوی ایشان در دیدار با اعضای خبرگان اشاره کرد و گفت: آن چیزی که شدیدا اعضای خبرگان، رئیس خبرگان و رهبر انقلاب را نگران کرده، مسئله فرهنگ دینی است. مسئولان گوششان را باز کند. مسئولیتشان خطیر است و مراقب باشند که دشمن فرهنگ خطرناک خود را در این کشور وارد نکند.از همه مسئولان و بویژه وزیر ارشاد می خواهم به آ نچیزی که رهبری درخواست کرده‌اند اهتمام جدی داشته باشند و دچار سهل‌انگاری در برنامه‌های فرهنگی نشوند و به فیلم‌ها و محتوای کتب توجه کنند. اجازه ندهند که خدای ناکرده کتبی که نقش مخربی را دارد منتشر شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین به موضوع کمک به فقرا بعنوان یک وظیفه دینی اشاره کرد و گفت: اغنیا بترسند که ناله فقرا ریشه آنها را می‌سوزاند.

مراسم چهارشنبه سوری و ترقه بازی زشت است

وی در خصوص مراسم چهارشنبه آخرسال نیز گفت: مراسم زشت چهارشنبه سوری را در پیش رو داریم. آتش افروزی و ترقه بازی زشت است. خانواده‌ها باید بچه‌هایشان را نصیحت کنند و بگویند که آیا همانگونه که تو چشم شخصی را کور می‌کنی راضی می‌شوی که چشم تورا کور کنند؟ مردم را توجیح کنید و انشاالله جلسات آلوده به گناه و اختلاط محرم و نامحرم مجهز به پخش موسیقی‌های مبتذل نشود.

 آیت‌الله موحدی کرمانی طی سخنانی در خطبه اول نمازجمعه تهران نیز با تأکید بر مسئله تقوا و اینکه تقوا انسان‌ها را از ذلت نجات می‌دهد و آنها را آزاد می‌کند، گفت: تقوا فضا را برای انسان روشن می‌کند و او را از دام‌های شیطان در امان نگه می‌دارد.

وی به مقایسه انسان‌های در ارتباط با خدا و انسان‌های غافل از خدا پرداخت و افزود: انسانی که با خدا مرتبط است، از نظر تفکر، انتخاب خط مشی و ... در آرامش کامل است و در مقابل مکتب‌های انحرافی کوچکترین لغزشی را نخواهد داشت و تنها مکتبی که او را به سعادت نائل می‌کند، مکتب الهی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: اما در برابر این انسان، انسانی قرار دارد که پیوسته در حال تردید است و اضطراب دارد و مخصوصا این اضطراب در مواقع فتنه خود را نشان می‌دهد. چون فتنه طبق بیانات معصومین عبارت از آنی است که حق و باطل را با هم مخلوط می‌کند. فتنه گر نیز تمام سخنش باطل نیست کما اینکه تمام سخنش نیز حق نیست. آنچه که باعث می‌شود فتنه گر انسان‌ها را گمراه کند، این است که در سخنش حق و باطل را با هم مخلوط می‌کند و اینجاست که خیلی از انسان‌ها گمراه می‌شوند و می‌گویند چرا از او اطاعت نکنیم؟

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه کسی که با خدا باشد، در مواقع فتنه گول نمی‌خورد، گفت: خوارجی که جدا از الله هستند، حتی با وجود اینکه نماز می‌خوانند گمراه می‌شوند و این نکته اساسی در شناخت حق و باطل است.

وی در این ارتباط خاطرنشان کرد: حادثه کربلا نیز زشتی و زیبایی داشت. واقعه کربلا به مانند سکه‌ای بود که یک رویش بسیار زشت و روی دیگرش بسیار زیبا بود و آنچه زشت بود مربوط به عمل جانیان است که آتش و سیلی زدند و سوزاندند و طرف دیگر که زیبا بود، مقاومت، ایثار، صبر و یاری دین خدا را به همراه داشت.

اخبار مرتبط

آیت‌الله امامی‌کاشانی: مسئولان نگذارند دشمن از مشکلات معیشتی سوءاستفاده کند

رد صلاحیت برخی از افراد به‌معنای نبود کفایت در دیگر عرصه‌های خدمت‌رسانی نیست

رفع تحریم یکی از اهداف مذاکرات/عدم توافق در صورت زیاده خواهی غرب

0 نظر

ارسال نظر

capcha