آخرین خبر از 5 مرزبان اسیر ایرانی

آخرین خبر از 5 مرزبان اسیر ایرانی

به گزارش « سراج24 »، احمد گراوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در سال جاری 70 تن انواع مواد مخدر در نقطه صفر مرزی کشور توسط نیروهای مرزبانی ‌کشف شده است‌.

* افزایش کشفیات سوخت قاچاق

وی بیان کرد‌: در این مدت کشفیات سلاح که از غرب و جنوب وارد می‌شد‌ 51 درصد افزایش یافته ضمن اینکه در کشف سوخت قاچاق نیز 30 درصد افزایش کشف داشتیم.

*هلاکت و دستگیری 72 فرد مسلح در مرز

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در راستای حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، 72 نفر از عناصر مسلح که قصد ورود به کشور را داشتند یا دستگیر شده یا کشته شدند.

گراوند خاطرنشان کرد: درگیری‌های مسلحانه‌ای که در غرب داشتیم منجر به تلفاتی برای دشمن شد ضمن اینکه تعدادی از سربازان مرزبانی نیز به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

 *برخورد جدی با هرگونه تردد غیرمجاز از مرز

وی گفت: د‌ر حال حاضر اقدامات همه جانبه در شرق کشور با همکاری سپاه پاسداران داریم و مصمم هستیم خلأهای مرزی را زیرپوشش داده و با هرگونه تردد  با جدیت برخود کنیم.

آخرین اخبار از وضعیت 5  مرزبانی جمهوری اسلامی

گراوند در پاسخ به سئوالی در ارتباط با وضعیت پنج مرزبان جمهوری اسلامی که به اسارت نیروهای تروریستی «جیش‌العدل» درآمده‌اند خاطرنشان کرد: هر زمان که مشکلی در مرزها با دیگر کشورها داشته باشیم سریعا مقدمات ملاقات با مقامات کشور همسایه را فراهم می‌کنیم و در این ارتباط هم ملاقات‌هایی با مقامات پاکستان انجام شد‌.

وی بیان کرد: بعد از اینکه هیئتی از ایران به بلوچستان پاکستان اعزام شد، ملاقات برای بررسی وضعیت مرزبانان زندانی بین مسئولان مرزبانی ایران و پاکستان صورت گرفت.

جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا ادامه داد: پاکستان و افغانستان کنترلی به نوار مرزی خود ندارند و مشکلاتی را برای ما به وجود می‌آورند.

گراوند گفت: آخرین خبری هم که از وضعیت پنج مرزبان ایرانی داریم این است که مرزبان طرف مقابل یعنی پاکستان در حال رایزنی با تروریست‌هاست که اقدام لازم را نیز انجام دهد و هر زمان هم که از مرزبانی پاکستان از وضعیت مرزبانان ایران‌ جویا شدیم اعلام کردند پیگیر هستند و جواب قطعی به ما ندادند.

تربیت کماندوهای مرزبانی توسط سپاه و ارتش

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا د‌ر بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در نوار مرزی از دستگاه‌های فناوری روز استفاده می‌کنیم و قرارداد‌ی هم با سپاه و ارتش بستیم که آنان کماندوهایی برای فعالیت در دریا و خشکی برای مرزبانی ناجا تربیت کنند.

وی بیان داشت: مراکز آموزشی مرزبانی با استفاده از مجرب‌ترین اساتید در حال آموزش‌های مختلف به  مرزبانان هستند و با یک جدیت بیشتری در مرزها به ویژه در شرق، شمال غرب و غرب برنامه‌هایی برای توانمندی بیشتر مرزبانان داریم.

گراوند در ارتباط با اعتبارات مرزبانی هم گفت: فرمانده ناجا قول داده از اعتبارات ناجا به مرزبانی هم کمک کند که در مرزهای شرق کشور آمادگی خود را بیشتر کنیم.

آموزش منطقه ‌ای برای فرماندهان پایگاه‌های مرزبانی در کشور

گراوند ‌در ارتباط با دوره آموزش مرزبانی برای فرماندهان مرزبانی که در بوشهر در حال برگزاری است، گفت: دوره‌های قبلی در مشهد و تایباد برای پایگاه‌های شرق کشور و در قصر شیرین برای پایگاه‌های شمال غرب برگزار شد و برای پایگاه‌های شمال و جنوب کشور این دوره به میزبانی بوشهر در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: در این دوره‌ها علاوه بر آموزش‌های مدرن مرزبانی، اولویت‌های کاری نیز ابلاغ می‌شود تا با آمادگی بیشتر به استقبال سال جدید برویم./فارس

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha