«سراج24» خبر می دهد:

سفیر جدید ایران در تاجیکستان کیست؟

سفیر جدید ایران در تاجیکستان کیست؟
به گزارش «سراج24»، علی اشرف مجتهد شبستری سفیر سابق کشورمان در تاجیکستان که دوران بازنشستگی را سپری می نماید، با بهره گیری از فضای موجود در وزارت امور خارجه و تمسک به لابی های داخلی و خارجی( سفیر تاجیکستان در تهران و طیفی از دانشجویان شاغل به تحصیل در شهر دوشنبه) مجددا قصد تصاحب پست سفارت در آن کشور را نموده است.
 
این امر، بدون در نظر داشت سوابق منفی دوران سفارت قبلی نامبرده، از جنبه اشتغال به کار مجدد یک کارمند بازنشسته و نقض قوانین و مقررات اداری قابل تامل می باشد، ضمن آنکه دعوت به کار نیروهای فرسوده و ناکارآمد با شعارهای دولت تدبیر و امید در تضاد بوده و مصداق واژه قحط الرجال (با وجود مدیران زبده و متعهد این وزارتخانه کلیدی) خواهد بود.
 
علی اشرف مجتهد شبستری " نخستین سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان هم اکنون رئیس انجمن دوستی ایران و تاجیکستان است که در دوران مسئولیت وی در دوشنبه جریان لائیک وسکولار در یک جنگ داخلی توانست جمهوری اسلامی تازه استقلال یافته تاجیکستان را که از ایدئولوژی جمهوری اسلامی تبعیت می کرد را به کشوری لائیک و طرفدار غرب تبدیل نماید.
 
برخی کارشناسان یکی از علت های این امر را عدم فعالیت انقلابی وی به عنوان سفیر ایران در تاجیکستان در آن دوران عنوان می کنند.
 
هم اکنون سید محمود صدری سرپرست سفارت ایران در تاجیکستان را بر عهده دارد.
 

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی به مسلمانان عظمت بخشید/ هیچکس تصور نمی‌کرد این انقلاب به حقیقت بپیوندد

طالبان: با کشورهای همسایه افغانستان مشکلی نداریم

محورهای سخنان دوشنبه شب سید حسن نصرالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha