رفتن به مریخ خودکشی وحرام است

رفتن به مریخ خودکشی وحرام است

به گزارش گروه وبگردی « سراج24»به نقل از سایت دویچه وله نوشت:

 

کمیته فقهی اداره امور اسلامی دولت ابوظبی با صدور فتوایی سفر بدون بازگشت مسلمانان به کره مریخ را حرام اعلام کرده است. این فقها می‌گویند که "محکمه الهی" در مریخ هم عمل می‌کند.فتوای فقهای ابوظبی می‌گوید که سفر به مریخ متضمن "خطری واقعی برای زندگی" است.

 

به نوشته روزنامه خلیج تایمز، در فتوای صادره آمده است: «این امکان وجود دارد که مسافر مریخ آنجا جان سالم به در نبرد.»

 

فقهای ابوظبی در فتوای خود گفته‌اند کسی که به رغم اطلاع از این خطرات به سفر مریخ برود و جان خود را از دست بدهد روز قیامت با مجازاتی روبرو خواهد شد که در شرع اسلام برای خودکشی در نظر گرفته شده است.

 

فاروق حماده، رئیس کمیته فقهی دایره اسلامی ابوظبی در توضیح مضمون فتوا، حفاظت از جان انسان‌ها در برابر خطرات را پیام و رسالت همه ادیان دانسته است. او در این رابطه به آیه ۲۹ از سوره ۴ قران اشاره کرده است که می‌گوید: «خودتان را نکشید زیرا خدا همواره با شما مهربان است».

 

پیش‌زمینه صدور فتوای فقهای ابوظبی به طرح "Mars One" برمی‌گردد که به موجب آن یک شرکت هلندی قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ اولین گروه‌ توریست‌های مریخ را روانه این کره کند. بنا به گزارش خلیج تایم، در میان هزاران نفری که به عنوان مسافر این طرح ثبت‌نام کرده‌اند دست‌کم نام ۵۰۰ شهروند سعودی یا سایر کشورهای عرب خلیج فارس دیده می‌شود.

 

کمیته فقهی ابوظبی در ادامه فتوای خود نوشته است که رفتن به مریخ و اقامت در این کره به هیچ‌وجه به معنای رهایی از "محکمه الهی" نیست و این محکمه حتی شامل حال اتم‌ها هم می‌شود: « حتی یک اتم هم از حوزه نظارت و تاثیرخالق بیرون نیست».

اخبار مرتبط

نزدیک این کتاب نشوید! +عکس

ثروت افسانه ای ملکه افسرده ایران/ این اموال کیست؛ ملکه یا مردم ایران؟+ عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha