تغییرات روسای دانشگاه‌ها در دولت یازدهم

عدم تغییر رؤسای دانشگاه‌های پایتخت در ۳ ماهه نخست ۹۳ بر اساس اظهارات وزیر

عدم تغییر رؤسای دانشگاه‌های پایتخت در ۳ ماهه نخست ۹۳ بر اساس اظهارات وزیر

به گزارش « سراج24»، رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از حدود 4 ماه فعالیت در عالی‌ترین کرسی آموزش عالی کشور 32 رئیس دانشگاه و پژوهشگاه را از کار برکنار کرده و افراد جدیدی را مطابق با سیاست‌های جدید وزارت علوم جایگزین کرده است.

در مدت کمی که از برکناری فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر کشور می‌گذرد حرف و حدیث‌های فراوانی درباره برکناری روسای دانشگاه‌های دیگر پایتخت شنیده‌ایم، به طوریکه حتی برخی صبح هر روز منتظر شنیدن خبر برکناری روسای دیگر دانشگاه‌های تهران هستند.

البته وزیر علوم در اظهارنظری تغییر رئیس دانشگاه تهران را اتمام مدت حکم وی اعلام کرده است و بیان داشته که روسای دانشگاه‌های دیگر تهران نیز تا پایان مدت حکم بر سرکار خود باقی هستند.

در همین رابطه بر آن شدیم تا زمان پایان حکم روسای دانشگاه‌های تهران را جویا شویم تا بدانیم بنا بر قول وزیر علوم دانشگاه‌های تهران تا چه زمانی با جابه جایی در رأس مدیریت رو به رو نمی‌شوند.

حکم رضا روستاآزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف تا تیرماه سال 93 اعتبار دارد.

حکم علیرضا رهایی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا شهریور ماه سال 93 است.

پایان حکم بیژن رنجبر رئیس دانشگاه تربیت مدرس، خردادماه سال 93 و حکم عبدالرسول پورعباس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تا پاییز 93 اعتبار دارد.

با توجه به گفته وزیر علوم مبنی بر عدم تغییر روسای دانشگاه‌ها تا پایان مدت حکمشان، حداقل در 3 ماه اول سال آینده در کرسی ریاست دانشگاه‌های تهران تغییری نخواهیم دید.

شایان ذکر است، در وزارت علوم دوره جدید پست روسای دانشگاه‌های کشور تغییرات بسیاری داشته‌ است به طوریکه مجید قاسمی از دانشگاه خواجه نصیر، حسن زیاری از دانشگاه پیام‌نور، رامشت از دانشگاه‌ اصفهان، حاتم‌زاده از دانشگاه گیلان، جبل عاملی از دانشگاه علم و صنعت، عاشوری از دانشگاه فردوسی مشهد، احمدرضا ربانی از دانشگاه تفرش، محمد آخوندعلی از دانشگاه جندی‌شاپور، حسن صدقی گمچه از دانشگاه ارومیه، نصرالله گرامی از دانشگاه باهنر کرمان، عبدالله آل‌بویه لنگرودی از دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین، رضا صادقی از دانشگاه اراک برکنار شدند.

همچنین روسای دانشگاه‌های علامه طباطبایی، صنعتی اصفهان، یاسوج، صنعتی بابل، تحصیلات تکمیلی زنجان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، صنعتی شهدای هویزه، حکیم سبزواری، دانشگاه مراغه و دانشگاه فنی حرفه‌ای نیز تغییر یافتند و فرهاد رهبر نیز به عنوان آخرین رئیس دانشگاه برکنار شده از دانشگاه تهران رفت.

همچنین علی نجفی‌نژاد به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم کشاورزی گرگان و فرهاد یغمایی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه منابع طبیعی گلستان انتخاب شدند.

ارشاد لنگرودی، صالح اولیا، پورمحمدی و سبحان‌الهی نیز در راس دانشگاه‌های شیراز، یزد، تبریز و خوارزمی قرار گرفتند./فارس

اخبار مرتبط

دولت یازدهم و دوازدهم نگاه مثبتی به تعاملات با مناطق امریکای لاتین نداشتند

افتضاح آماری در دولت یازدهم؛ دستکاری آمار اشتغالزایی دولت قبل+جدول و سند

دولت یازدهم به جای حل مشکلات همه را به گردن دولت قبل انداخت/دوران آقایی آمریکایی‌ها تمام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha