حضور قدرتمند همسر هاشمی رفسنجانی در تمامی همایش های دولتی و غیر دولتی + عکس

حضور قدرتمند همسر هاشمی رفسنجانی در تمامی همایش های دولتی و غیر دولتی + عکس

به گزارش گروه وبگردی « سراج24»، با روی کارآمدن شیخ حسن روحانی و شروع فعالیت دولت یازدهم، دور جدید تحرکات خاندان رفسنجانی در کشور نیز آغاز شد به نحوی که در بسیاری از جلسات تودیع و معارفه، همایش های مختلف با موضوعات متنوع، حضور آنها به عنوان پای ثابت جلسات قطعی شده است.

 

براساس این گزارش، مهدی، فائزه و فاطمه هاشمی که هر سه متهم بوده و یکی دوران محکومیت را پشت سر گذاشته، دیگر به رای دادگاه اعتراض کرده و نفر بعدی، بنابه دلایلی اعلام نشده(!) هنوز تکلیف نامشخصی دارد، به همراه یاسر خاندان، یکی از وظایف این روزهایشان، همراهی نوبتی و گاهی دسته جمعی با مادر پیر و سالخورده شان جهت حضور در مجالس مختلف است.

 

عفت مرعشی، همان زنی است که ساعت ها قبل از اعلام تقلب توسط میرحسین موسوی، در صبح انتخابات ریاست جمهوری دهم و پس از دادن رای به خبرنگاران از احتمال تقلب در انتخابات گفت.

 

متن کامل گفتگوی کوتاه وی با خبرنگار بدین شرح است: (ماجرای کامل را اینجا بخوانید)* فرد سؤال‌کننده: حاج خانم! با تمهیداتی که در نظر گرفته شده، فکر نمیکنید این احتمال (تقلب) خیلی کاهش پیدا کرده؟


- عفت مرعشی: نه کاهش پیدا نکرده!* فرد سؤال‌کننده: پس احتمال تقلب رو میدهید حاج خانم؟!


- عفت مرعشی: به شرط اینکه مردم خودشون بیایند جلو.

* فرد سؤال‌کننده: توصیه‌ شما به هواداران چیست؛ به نامزدها بعد از روز انتخابات؟


- عفت مرعشی: اگر «تقلب» کردند، بریزند تو خیابون‌ها!

بسیاری از تحلیلگران سیاسی این سخنان همسر رفسنجانی را آغاز جرقه های دروغ بزرگ تقلب و اتفاقات بعدی ناشی از آن می دانند.

 

با این همه، حضور وی در جلسات مختلف به عنوان مدعو به شدت سوال برانگیز است. اگرچه از نیات دعوت کنندگان خبری اعلام نشده اما باتوجه به اینکه اکثر قریب به اتفاق این همایش ها و جلسات با بودجه بیت المال برگزار می شود و در هر همایش، برای هر نفری که شرکت می کند، ولو به اندازه ناچیز، هزینه ای از کیسه بیت المال خرج می شود، برگزارکنندگان باید توضیح دهند که براساس کدام توجیه مهم، عفت مرعشی و فرزندانی که مادرشان را همراهی می کنند، به این قبیل جلسات دعوت می شوند؟

 

آیا صرف همسر رفسنجانی بودن برای چنین حضور کفایت می کند؟!

 

باتوجه به شرکت خارج از شمارش عفت مرعشی و فرزندانش که بعضا دارای اتهامات امنیتی نیز هستند، در جلسات مختلف دولتی و غیردولتی، در ادامه تنها تصاویر تعدادی از این حضور منتشر می شود و امید است از طرف این خاندان و یا برگزارکنندگان و دعوت کنندگان، جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارایه شود.

 
 

همراهی در جلسه دادگاه فاطمه هاشمی 

مراسم اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی

 


 
مراسم معارفه علی‌اکبر ولایتی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت
 

همایش روز پزشک


پایگاه اطلاع رسانی ثامن
 

اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر


عکس/عفت مرعشی در اجلاس دانشگاه آزاد
 

اجلاس دانشگاه آزاد 

تحلیف شیخ حسن روحانی در مجلس

 

خبرآنلاین

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha