پیشنهاد ویژه آمریکا و عربستان به حزب الله

 پیشنهاد ویژه آمریکا و عربستان به حزب الله

به گزارش « سراج24» به نقل از سی ان ان، نشریه تونسی الشروق در آخرین شماره خود نوشت: برخی منابع دیپلماتیک لبنان اعلام کرده‌اند که آمریکا و عربستان سعودی به حزب الله لبنان پیشنهاد داده‌اند  که در صورت خروج نیروهایش از سوریه کلیه تروریست‌های خارجی را از این کشور خارج کرده و آنان را در عراق نیز محدود می‌کنند.

برخی از منابع جریان "المستقبل" در لبنان نیز اعلام کرده اند که فؤاد سینیوره نخست وزیر سابق لبنان به صورت ضمنی اعلام کرده است که ستاد فرماندهی حزب الله در نظر دارد تا استراتژی خود در سوریه را تغییر دهد، این تغییر در کمترین سطح، خودداری این حزب از ابراز وجود علنی در سوریه است.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد که مقامات برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی در تلاش هستند تا حزب الله را در جهت خروج از سوریه تشویق کنند.

این امر به موازات تلاش روسیه برای ایجاد ارتباط میان عربستان و ایران در سایه عقب‌نشینی سفارتخانه‌های عربستان در منطقه از مواضع پیشین خود و درخواست از کلیه تروریست‌های سعودی برای بازگشت به کشورشان صورت می‌گیرد.

نشریه الشروق در پایان مطلب خود می‌نویسد: عقب نشینی عربستان سعودی از سوریه باعث می‌شود تا همپیمانان این کشور در لبنان بتوانند از حزب الله بخواهند تا او نیز از سوریه عقب نشینی کند./تسنیم

اخبار مرتبط

اولین واکنش رسمی حزب‌الله به بازگشت حریری

حمایت پارلمان تونس از ایران و حزب الله

وزیر خارجه بحرین خواستار اقدام مشترک کشورهای عربی علیه ایران شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha