نتانیاهو:کشورها برای تجارت با ایران صف کشیده‌اند

نتانیاهو:کشورها برای تجارت با ایران صف کشیده‌اند

به گزارش « سراج24»، روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»نوشت: «بنیامین نتانیاهو» روز دوشنبه در آستانه آغاز دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در شهر وین، بار دیگر برچیده شدن توان هسته‌ای ایران را خواستار شد و گفت این مذاکرات باید به توقف غنی‌سازی در ایران منجر شود.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که در نشست سالیانه روسای سازمان‌های یهودی آمریکا سخن می‌گفت، با اشاره توافق هسته‌ای موقت ایران و گروه 1+5، گفت این توافق تنها 4 هفته برنامه هسته‌ای ایران را به تعویق انداخته است. نتانیاهو یک ماه قبل این میزان را 6 هفته اعلام کرده بود.

وی افزود: «این چیزی است که ایران به جهان داده است، یعنی عملا هیچ چیز نداده است. اما در عوض چیز بزرگی یعنی کاهش تحریم‌ها را دریافت کرده و حالا کشورها برای تجارت با ایران، صف کشیده‌اند. آن‌ها هیچ چیز نداده‌اند، حداقل در عمل اینطور است. آن‌ها 4 هفته را داده‌اند و در عوض مشروعیت دریافت کرده‌اند. حالا همه آن‌ها را به خاطر یک لبخند به آغوش می‌کشند.»

نتانیاهو به آغاز دور تازه مذاکرات هم اشاره کرد و گفت این مذاکرات باید به پایان غنی‌سازی در ایران منجر شود. وی افزود: «آن‌ها به هیچ سانتریفیوژی نیاز نداشته و حقی هم برای غنی‌سازی ندارند.»

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که توافق موقت هسته‌ای با ایران را یک اشتباه تاریخی توصیف کرده و بارها از امتیازدهی به ایران انتقاد کرده، بار دیگر گفت: «ما هم دنبال یک راه حل مسالمت‌آمیز هستم، اما برای موفقیت به فشار بیشتر و نه کمتر، نیاز داریم.»

نتانیاهو در این سخنرانی بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و همچنین گفت ایران در حال توسعه برنامه موشکی خود است.

وی در بخشی دیگر به مذاکرات سازش هم پرداخت و حضور نیروهای بین‌المللی از جمله نیروهای ناتو در مرزهای اردن بعد از موفقیت مذاکرات را رد کرد و گفت اسرائیل قادر است از خود دفاع کند./ فارس

اخبار مرتبط

نتانیاهو و همسرش برای نهمین بار بازجویی می‌شوند

حبس خانگی نزدیکان نتانیاهو

نتانیاهو دوباره بازجویی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha