در حاشیه ادعای اخیر ترکان در مورد فساد دولت قبل

حقایقی نو از نوع خزانه خالی از سوی دولت راستگویان!/«دانستن حق مردم است»ابزاری برای فرار به جلو دولت ها

حقایقی نو از نوع خزانه خالی از سوی دولت راستگویان!/«دانستن حق مردم است»ابزاری برای فرار به جلو دولت ها

رئیس‌جمهور در سخنرانی روز 22 بهمن از یک فساد 9 هزار میلیاردی خبر داد و گفت: «مگر می‌توان تحمل کرد که یک فرد، ۹ هزار میلیارد تومان پول این ملت را ببرد، کجا برده است. کجا مصرف شده است. چه کسانی اجازه داده‌اند، ما باید مواظب فساد باشیم. ما باید در برابر مفسدان ایستادگی کنیم. ملت ما نمی‌پذیرد که پول بیت‌المال در جیب مفسدان و افراد خاصی باشد. مبارزه با فساد، خواست این ملت بزرگ است.»

به گزارش سراج24این موضوعی بود که برای بار دوم درست چند روز بعد از سخنرانی 22 بهمن رئیس جمهور، طی مصاحبه ای در تاریخ 26 بهمن توسط اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور مطرح شد و وی با اشاره به این که مردم می بایست با عاملان فساد و عوامل بوجود آورنده آشنا شوند، تصریح کرد که «هدف روحانی از بیان این که باید مشخص شود 9 هزارمیلیارد تومان پول ملت در دست چه کسی بوده، در چار چوب حق دانستن مردم می باشد.»

وی همچنین ضمن سیاه نمایی صرف از فعالیت و اقدامات دولت گذشته مدعی شد که فساد مالی در هشت سال گذشته بیش از ده هزار میلیارد بوده که بزودی مردم از آن اطلاع خواهند یافت.

این قبیل واکنش ها و اطلاع رسانی های ناقص و تبلیغاتی که ظاهرا ناشی از توقف برخی دولتی ها در بن بست تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است، در حالی رخ می دهد که بارها و بارها چه در این دولت و چه در دولت قبل از این موارد به گوش مردم رسیده اما نتیجه ای در عمل ندیده اند. رفتارهای امروز روحانی و برخی اطرافیانش مشابه رفتارهایی است که احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی داشت و او نیز همواره مدعی بود که فسادهای اقتصادی مربوط به دولت های گذشته است و نام مفسدان اقتصادی در جیبش است، اما هیچ وقت نام آن افراد برای مردم افشا نشد و آن روش ها به فرجامی نرسید.

امروز هم روحانی در همان مسیر حرکت می کند، منتها مردم به طور کلی از این رفتارها خسته شده اند و دیگر این تکرارها برایشان به طنزی تلخ تبدیل شده است. مردم کاری به این ندارند که در دولت قبل چه مقدار فساد شده و با شنیدن حرف های تبلیغاتی در این زمینه به بازی ذهنی و ابزاری گرفته شوند، امروز مردم منتظر آنند تا ببینند دولتمردان در دولت مدعی به راستگویی چقدر در ادعاهای خود صادق هستند و آیا آنها هم مانند ملت، خواست مبارزه با فساد را دارند یا صرف شعار و فرافکنی در این زمینه را برای جذب افکار عمومی به سمت خود شیک و جذاب می دانند؟ اگر دولت راستگویان در ادعاهای خود راست می گوید، آیا بعد از این آنچنان که مشاور ارشد روحانی مدعی شده «مردم با عوامل فساد 9 هزار میلیاردی آشنا می شوند» این اتفاق خواهد افتاد یا این هم یک ادعا برای منکوب کردن حریف احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری آینده است؟

مردم گوششان از این مدل حرف ها پر است اما چشمشان از عمل در این حوزه و مشاهده یک مبارزه واقعی با فساد اقتصادی، خالی خالی خالی است.

به هر حال مردم می خواهند بدانند آیا این ادعای آقای رئیس جمهور و مشاورش مانند برخی دیگر ادعاهایشان در گذشته مانند «خالی بودن خزانه»، ادعایی دیگر است از سوی دولت راستگویان؟! یا اینگونه سخنان توسط مقامات دولت راستگویان برای فرار از اثرات روانی و اجتماعی بی تدبیری توزیع سبد کالاست؟ یا برای امید دادن به مردم با روش سیاه نمایی و نفی کامل گذشته و غرق کردن دولت قبلی در نگاه غیرمنصفانه حزبی و جناحی؟!

اینطور صحبت کردن از سوی دولتی ها واقعا جای تعجب دارد و تاسف از اینکه مفهوم عبارت «دانستن حق مردم است» ابزاری شده برای فرار به جلو به شیوه دوست داشتنی و عوام فریبی! چراکه اگر رئیس جمهور و اطرافیانش دور از رویا در عالم واقع هم پایبند به این شعار بودند امکان نداشت که به خود اجازه دهند، برخلاف قانون اساسی یک توافقنامه در عرصه بین المللی را محرمانه اعلام کنند و در زمینه های مختلف منتقدان خود را کم سواد، جنگ نرفته، انقلاب نکرده، همصدای اسرائیل و ... بخوانند.

اخبار مرتبط

صوت/استیضاح؛ مشکل‌ساز یا گره‌گشا؟

فیلم| پشت پرده هتاکی یک روحانی نما به ملت ایران

محبیان: با تبدیل پرونده به موضوع چالش سیاسی برای فاسدان گریزگاه ایجاد کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha