پیام ویدئویی؛ آخرین خبر از سربازان ایرانی ربوده شده

 پیام ویدئویی؛ آخرین خبر از سربازان ایرانی ربوده شده

به گزارش « سراج24»، گروهک تروریستی "جیش العدل" که پنج سرباز ایرانی را به گروگان گرفته، با انتشار ویدئویی از این سربازان بار دیگر بر خواست های قبلی خود تأکید کرده است.

 
طبق معمول گذشته، شبکه سعودی العربیه، که وظیفه رسانه ای گروهک ها تروریستی منطقه را بر عهده گرفته، این ویدئو را پخش کرده است. گروهک جیش العدل از سوی وهابی های افراطی در حکومت عربستان حمایت می شود.

 
به نوشته بی بی سی فارسی(bbc persian) یکی از سربازان در این فیلم کوتاه می‌گوید که آنها همگی در سلامت به سر می‌برند. او از مقام‌های حکومتی می‌خواهد که با پذیرفتن تقاضای جیش‌العدل زمینه آزادی آنان را فراهم کنند.

 

جیش‌العدل پیشتر با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ خود از حکومت ایران خواسته بود که ۳۰۰ زندانی سنی را آزاد کند تا در مقابل مرزبانان گروگان گرفته‌شده نیز آزاد شوند.

 
این گروه خواستار آزادی ۵۰ عضو زندانی جیش العدل، ٢٠٠ نفر از شهروندان سنی مذهب زندانی در ایران و همچنین ۵۰ نفر از زنان سنی است که به گفته جیش العدل در سوریه در بازداشت سپاه پاسداران هستند.

 
مقام‌های ایرانی مذاکره با جیش‌العدل را رد کرده‌اند. حکومت ایران این گروه را "تروریستی" می‌داند.

 
گروگان‌گیری سربازان ایرانی واکنش گسترده‌ای در افکار عمومی ایران برانگیخته است و بسیاری از ایرانیان با محکوم کردن جیش‌العدل و ابراز همدردی با گروگان‌ها، خواهان آزادی سربازان شده‌اند.

 
شبکه العربیه، که فیلم تازه سربازان ایرانی را منتشر کرده، پیش از این هم پیام‌های مشابهی از گروه های مسلح مخالف حکومت پخش کرده بود.

اخبار مرتبط

یادداشت روزنامه پاکستانی به مناسبت روز ملی خلیج فارس

تاکید رئیس مجلس بر گشایش بازارچه‌های مرزی ایران و پاکستان

تصاویر منتسب به درگیری سراوان جعلی است

1 نظر

1392/12/11 - 14:03

خدا لعنتشون کنه

اکبر صیدی بیرانوند

ارسال نظر

capcha