«سراج24» بررسی می کند:

سه پیام از راهپیمایی 22 بهمن به دولتمردان/قطع رابطه با آمریکا به معنای قطع رابطه و قهر با دنیا نیست

سه پیام از راهپیمایی 22 بهمن به دولتمردان/قطع رابطه با آمریکا به معنای قطع رابطه و قهر با دنیا نیست

سراج24- گروه سیاسی- علیرضا احمدی|برپایی پرشور راهپیمایی 22 بهمن و فریاد یکپارچه ملت با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در سالی که دولت آمریکا تصور می کند به خاطر مذاکرات هسته ای و توافق ژنو به او اعتماد کرده ایم و ملت ایران مشتاق و شیفته برقراری رابطه کشورشان با شیطان بزرگ هستند، شامل پیام های تازه ای برای داخلی ها و خارجی ها است:

1ـ راهپیمایی امسال در اولین سال کاری دولت یازدهم بود و حضور چشمگیر مردم نشان داد که مردم بر عهد خود باقی مانده اند و آنچنانکه 35 سال قبل به خاطر آب و نان، انقلاب نکردند، اکنون نیز سبد کالا چه باشد و چه نباشد و چه نقایص گسترده آن حل شود یا باقی بماند، مردم برای دفاع از آرمان ها، نظام جمهوری اسلامی، حفظ روحیه استقامت و ابراز علاقه به ملیت ایرانی و کشورشان ایران، در راهپیمایی روز 22 بهمن شرکت می کنند.

2ـ مردم، حضور و اتحاد خود را پشتوانه بزرگی برای حفظ رای خود در روز 24 خرداد می دانند و مذاکره با آمریکا و سایر قدرت ها بر سر مساله هسته ای را دلیلی برای اعتماد و نگاه مثبت به آمریکا نمی دانند. راهپیمایی 22 بهمن که یک حرکت کاملا غیردولتی و فراجناحی و در دفاع از حاکمیت و نظام و امتداد حماسه سیاسی است، هر ساله مبین آن است که مردم بدون نگاه به گرایش سیاسی خود و دولت مستقر و بدون توجه به آنکه رایشان در انتخابات به چه کسی بوده و چه کسی منتخب اکثریت مردم شده و دولت و کابینه اش به چه سمت و سویی است و چه مقدار با خط و ربط سیاسی آنها مطابقت دارد، در صحنه حاضر می شوند تا بار دیگر این پیام را به داخل و خارج برسانند که حفظ نظام و کشور برای آنان از اوجب واجبات است؛ خواه دولت مستقر در کشور با افکار و عقاید سیاسی شان مطابقت داشته باشد و خواه نداشته باشد. بنابراین حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن که نوعی رای و رفراندوم ملت برای تایید نظام است، مسیری است که مردم در آن فارغ از گرایشات دولتی و غیردولتی خود، برای تداوم و ثبات بخشیدن به اثر اصلی و پیام نخست رای شان در هر انتخاباتی که همانا رای به نظام است، قدم برمی دارند.

3ـ یکی دیگر از مهمترین پیام ها و نشانه های راهپیمایی 22 بهمن، وجود اتحاد و وحدت و آشتی ملی در میان قاطبه مردم است. اکنون بسیاری از داخلی های غافل و خارجی های مغرض سعی دارند اینگونه در میان افکار عمومی جا اندازند که ایران گرفتار شکاف های بزرگی در بدنه اجتماعی و سیاسی شده و مردم باید سینه ها را از کینه ها خالی کنند و در یک مسیر حرکت کنند. حداقل فهمی که این جماعت کج فهم از راهپیمایی 22 بهمن می توانند داشته باشند این است که مردم در عین حال که با هم آشتی و اتحاد دارند، سینه هایشان از کینه دشمنان و فتنه گران داخلی و خارجی پر است و نمی توانند فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر فتنه گر را قطع کنند. اصل و فلسفه راهپیمایی 22 بهمن نیز همین است که نشان دهد مردم با یکدیگر متحدند و علیه دشمنان اتحاد خود را خدشه دار نمی کنند. مردم این مساله را در 9 دی 88 هم اثبات کردند که قهر با فتنه گران به معنای نبود آشتی ملی در جامعه نیست. آنچنانکه قطع رابطه با امریکا به معنای قطع رابطه و قهر با دنیا نیست.

اخبار مرتبط

فیلم| من واسه آزادی و راحتیم اومدم!

فیلم| تایم لپس راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

راهپیمایی پر شور مردم تهران در 22 بهمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha