افشای برگ دیگری از جنایات قصاب صبرا و شتیلا

افشای برگ دیگری از جنایات قصاب صبرا و شتیلا

به گزارش « سراج24»، "دیوید لانداو" در زندگی نامه نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی از جنایت دیگری توسط وی که تا کنون به آن پرداخته نشده، پرده برداشت. بر اساس نوشته های این کتاب که بخشی از آن در روزنامه اسرائیلی هاآرتص منتشر شد "آریل شارون" در فوریه 1972 جنایت دیگری را مرتکب شده است.

در این گزارش آمده است: در شب بیستم فوریه ارتش رژیم صهیونیستی به فرماندهی شارون ماموریت یافت اعراب بدوی ساکن صحرای سینا را وادار به ترک این منطقه کند. از این رو تانک های اسرائیلی با حمله به محل زندگی بدوی ها، سرپناه آنها را ویران کرده و بیش از سه هزار نفر را وادار به حرکت به سمت صحرای نقب کردند.

به این ترتیب صدها خانواده عرب که ساکنان اصلی این منطقه به شمار می روند تهدید شدند در صورت باقی ماندن در مناطق زندگی شان کشته خواهند شد. در آن شب به علت شدت سرما و یخبندان دهها زن و کودک بی گناه جان خود را در صحرای نقب از دست دادند. بر این اساس شارون مسئول این جنایت بود که در راستای سیاست های اشغالگرانه صهیونیستها رخ داد و تا کنون در هیچ منبعی به آن اشاره نشده است.

این در حالی است که امروز نیز با گذشت بیش از 40 سال از این حادثه، رژیم صهیونیستی همچنان قصد تخریب بیش از 30 روستا در صحرای نقب و انتقال اجباری ساکنان این روستاها به مناطق دیگر را دارد که این امر با اعتراض نهادهای مختلف حقوق بشری مواجه شده است.

گفتنی است ماه گذشته شارون پس از هشت سال کما در سن 85 سالگی مرد و در مزرعه ای واقع در صحرای نقب به خاک سپرده شد. وی عامل اصلی جنایت قتل عام فلسطینی ها در اروگاه های صبرا و شتیلا در سال 1982 به شمار می رود./مهر

اخبار مرتبط

هرآنچه که باید از قصاب “صبرا و شتیلا“ دانست+ عکس

پس از کمایی ۸ ساله«آریل شارون» قصاب «صبرا و شتیلا» مُرد

قصاب صبرا و شتیلا و بدنام ترین جنایتکار رژیم صهیونیستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha