اختصاصی«سراج24»

نظر یک عضو سازمان مجاهدین در مورد سازماندهی شبکه های اجتماعی حقیقی

نظر یک عضو سازمان مجاهدین در مورد سازماندهی شبکه های اجتماعی حقیقی

 

فیض الله عرب سرخی محکوم امنیتی فتنه 88 که به تازگی از زندان با عفو آزاد شده است در گفت وگو با روزنامه شرق به مناسبت 22بهمن انجام شده است ضمن برشمردن شرایط زمان طاغوت در بخشی تلویحا کدهایی ارائه داده که ضمن نشان از شبیه سازی کردن شرایط گذشته و حال نظر این جریان برانداز در مورد سازماندهی اجتماعی را مشخص می کند.
به گزارش سراج24 ، وی در این زمینه گفته است:"برای اینکه در جامعه شعارها دقیق و جزیی شود نیازمند سازماندهی اجتماعی هستیم. نیاز داریم که جامعه براساس مطالبات و انتظاراتش خواسته‌هایش را دسته‌بندی کند. این هم نیازمند نهادسازی و داشتن اصناف و سندیکاهاست. در تمامی دوره‌ها بعد از نهضت مشروطه این اتفاق عملا نیفتاده است و نهادهای مدنی هیچ‌وقت جدی شکل نگرفته‌اند و تا زمانی که اینها شکل نگیرد این نخبگان هستند که بر اساس فهم خودشان انتظارات مردم را طرح می‌کنند یا از زبان مردم سخن می‌گویند. اگر شما در جاهایی مثل اروپا این انتظارات را خیلی دقیق و سازماندهی‌شده می‌بینید به علت این است که جامعه کاملا شکل گرفته است. در حوزه سیاسی احزاب و در حوزه‌های دیگر اصناف و نهادهای مدنی شکل گرفته‌اند."
ذکر این نکته ضروری است که جریانهایی نظیر حزب مشارکت و یا سازمان مجاهدین که جملگی پس از فتنه88 منحل شدند برنامه ریزی برا یاستفاده از شبکه های اجتماعی حقیقی و حقوقی را از رئوس برنامه های خود می دانند و استفاده از پتانسیل های این شبکه ها اعم از اصناف و سندیکا ها را فقط برای فشار به نظام سیاسی برای رسیدن به اهداف خود می خواهند.

اخبار مرتبط

میلیون‌ها تن زباله در مناطق ساحلی و جنگل‌های شهر‌های شمالی سلامت مردم را به خطر انداخته است

فریب لبخند دشمن را نخورید؛ اروپایی‌ها امروز خدعه می‌کنند، نمی‌گویم چه کنید

کشف یک انبار تسلیحاتی متعلق به تروریست‌های داعش در شرق استان الانبار

0 نظر

ارسال نظر

capcha