ویژه/ روزنامه آرمان گزارش داد:

خبر یک منبع آگاه ریاست جمهوری مبنی بر تلاش روحانی برای اصلاح رویه صداو سیما

خبر یک منبع آگاه ریاست جمهوری مبنی بر تلاش روحانی برای اصلاح رویه صداو سیما

 

 
به گزارش خبرنگار سراج24 ، این منبع آگاه باادعای این که در نشست های خبری رئیس جمهور ظاهرا خط خاصی به خبرنگاران این سازمان القاء می شود،گفته است: متاسفانه مجری معتبری در صداوسیما نمانده که رغبت داشته باشد با رئیس‌جمهور صحبت کند. واقعیت این است که سطح عمومی پرسشگران و مجریان این رسانه نازل شده است و آن معدود مجریان معتبری که مانده‌اند علاقه و رغبتی برای حضور در این برنامه ندارند. دلیلش هم این که تبعات حضور در چنین برنامه‌ای برای آنها ابهام دارد و نگران تبعاتش هستند. متاسفانه طی این سال‌ها مجری‌ای در این سطح از گفت‌وگو در رسانه ملی تربیت نشده است و گزینه‌های انتخابی ما محدودند.
این منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری در ادامه مدعی شد که خانم یامین پور به دلیل فشار تمایلی برای گفتگو با رئیس جمهور نداشته، تصریح کرده است:خانم پوریامین خودش گفت که من تمایلی به حضور در گفت‌وگو با رئیس‌جمهور ندارم، تحت فشار هستم و صحبت‌هایی شده که فکر می‌کنم اگر اجرای این برنامه را بر عهده نگیرم، بهتر باشد اما با ایستادگی تیم رسانه‌ای آقای رئیس‌جمهور، این گفت‌وگو انجام شد و فکر می‌کنم در حال پشت سر گذاشتن مسیر مهمی هستیم؛ مسیری که نشان می‌دهد باید استانداردهایی را در حد رئیس‌جمهور در مصاحبه و گفت‌وگو با رسانه ملی جا بیندازیم. این خانم پس از انجام مصاحبه از ایستادگی خود خوشحال بود و اعلام کرد این مسائل با همین ایستادگی‌ها حل می‌شود و تنها باید به میزانی صبر کنیم.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش روزنامه آرمان که پرسید«آقای روحانی در برنامه‌ای ضمن انتقاد از صداوسیما، وعده داده بود برای اصلاح این موضوع برنامه‌هایی دارد»، خاطر نشان کرده است:به نظر من اتفاق چهارشنبه شب جزئی از همین مسیر است. رئیس‌جمهور با وجود اینکه برنامه‌اش با تاخیر انجام شد اما ایستادگی کرد و به تشخیص خودش، پایبندی نشان داد.
این منبع آگاه همچنین در این زمینه گفته است: به نظر می‌رسد یکی از مسائلی که شورای نظارت به آن خواهد پرداخت همین چارچوب‌های همکاری است تا این تعامل در استانداردها و یک قاب مشخصی از همکاری تعریف شود و دیگر شاهد این اختلاف نظرها که مهم هم به نظر نمی‌رسد، نباشیم.
گفتنی است خط فشاربه سازمان صداو سیما و تلاش برای منفعل ساختن این سازمان درحالی از سوی رسانه های دولتی و اصلاح طلب پیگیری می شود که اظهارات منبع آگاه در ریاست جمهوری نشان می دهد که تلاش هدفمندی به منظور تحمیل نقطه نظرات خاص و عام دولت بر رسانه ملی دنبال می شود

اخبار مرتبط

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

مسیر اشتباه دولت در اجرای«برجام»

تبدیل جامعه به دوقطبی ثروتمند و فقر در 32 سال گذشته

0 نظر

ارسال نظر

capcha