برآورد اعتبارات برف گیلان و مازندران در جلسه یکشنبه هیأت دولت/ عیدی کارمندان پرداخت می‌شود

برآورد اعتبارات برف گیلان و مازندران در جلسه یکشنبه هیأت دولت/ عیدی کارمندان پرداخت می‌شود

به گزارش « سراج24»، ظهر امروز  محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی به همراه رئیس مرکز آمار، رئیس مرکز ملی بهره‌وری و مدیران و کارمندان این معاونت با آرمان‌های امام در حرم امام خمینی(ره) تجدید پیمان کردند.

محمدباقر نوبخت در حاشیه این مراسم در پاسخ به سؤالی، در مورد برنامه حضور خود در استان‌های مازندران و گیلان و برآورد خسارت ناشی از برف اظهار داشت: در سفر اول خود به استان مازندران در شورای اداری با مسئولان محلی ارزیابی‌هایی صورت گرفت و مباحث امدادرسانی اولیه و برآورد خسارت اولیه بررسی شد.

وی افزود: هنوز ارقام دقیقی آماده نشده است و البته استان گیلان برآورد اولیه را 200 میلیارد تومان گفته شد و کمی بیشتر استان مازندران بیان کردند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور عنوان کرد: از هر دو استاندار خواهش کردم تا برآوردهای آسیب‌دیدگان برف را صبح یکشنبه به دست ما برسانند تا در جلسه هیأت دولت بررسی شود.

به گفته نوبخت گزارشی از برآوردهای اولیه این دو استان به هیأت محترم وزیران و شخص رئیس جمهور ارائه خواهد شد  از بنده خواستند در سفری به این دو استان مراتب تشکر و همراهی دولت از آسیب‌دیدگان برف سنگین مازندران و گیلان را اعلام کنم و گزارش آن یکشنبه عصر ارائه خواهد شد و امیدوارم تنخواهی را به این دو استان ارائه شود.

وی در پاسخ به این سؤال فارس مبنی بر اینکه میزان این تنخواه به این دو استان ارائه خواهد شد، گفت:‌هنوز اعداد دقیق ارائه نشده فقط هر عددی که الان داده شود باقیمانده آن پرداخت خواهد شد و دو منبع برای این اعتبار وجود دارد، یکی قانون تنظیم مقررات مالی دولت که ماده 12 قانون مدیریت بحران که اجازه می‌دهد در جمع اعتبارات برای این حوادث را برداشت کنیم.

وی تاکید کرد: فردا مصوبه ای برای این دو استان خواهیم داشت تا بتوانیم بخشی از آلام مردم را بپردازیم.

وی در پاسخ به این سؤال فارس که آیا تسهیلاتی به مردم ارائه خواهد شد، تصریح کرد: قطعا آنکه معمول است بر اساس فرمول به حادثه‌های غیرمنتظره به صورت روال پرداخت می‌شود و به میزان خسارت تسهیلات بلاعوض و موارد مشابه پرداخت خواهد شد.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌های منابعی که در این منابع وجود دارد و در حال حاضر باید حقوق کارمندان در بهمن، اسفند و نیز عیدی و پاداش کارمندان که بر دولت فرض است که بدهد، در کنار آن پرداخت خواهد شد.

وی افزود: قطعا عیدی کارمندان هر موقع قطعی شد، اطلاع‌رسانی می‌شود.

نوبخت در پاسخ به این سؤال فارس که آیا تسهیلات قرض‌الحسنه و یا بلاعوض برای مردم استان گیلان و مازندران پرداخت خواهد شد، گفت: قانون این اجازه را به ما می‌دهد که افراد خسارت‌دیده از منابع در نظر گرفته شده بتوان تسهیلات داد و انشاءالله فردا در هیأت وزیران مطرح می‌شود./فارس

اخبار مرتبط

۳ انتصاب جدید در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی/ تکلیف معاونت‌ها مشخص شد

خودرو دیگر گران نمی شود

اختصاص یارانه 45 هزار و 500 تومانی و سبد کالا در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha