مخالفت آیپک با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران

 مخالفت آیپک با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران

به گزارش « سراج24 » به نقل از پایگاه خبری کنگره؛ پس از اینکه سناتور رابرت منندز، یکی از طراحان تحریم‌های جدید علیه ایران، در صحن سنای آمریکا، از فشار جمهوری‌خواهان برای رأگیری سریع درباره این تحریم‌ها انتقاد کرد، "کمیته روابط عمومی اسرائیل و آمریکا" با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با رأی‌گیری اعلام نمود.

ایپک در یک بیانیه ایمیلی اعلام کرد: "ما با سخنان آقای رئیس مبنی بر اینکه متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران باید از پشتیبانی هر دو حزب برخوردار باشد و اینکه هم‌اکنون نباید درباره این تمهیدات رأی‌گیری شود حمایت می‌کنیم."

یکی از مقامات آیپک ضمن تأیید اصالت این ایمیل تأکید کرد این سازمان هرگز خواهان رأگیری‌ فوری نبوده است.

این مقام افزود: "ما دعوت به یک رأی‌گیری فوری نکرده و نمی‌کنیم."

منندز به صورت مستقیم خواهان به تعویق انداختن این رأی‌گیری نشد اما نسبت به تبدیل طرح پیشنهادی‌اش، که از حمایت 43 جمهوری‌خواه و 16 دموکرات برخوردار بود، به یک "مسأله سیاسی حزبی" هشدار داد.

سخنرانی منندز در حالی انجام گرفت که تمام جمهوری‌خواهان حامی طرح تحریم‌های جدید، به استثنای یک نفر، از رئیس اکثریت سنا درخواست کردند تا پایان هفته جاری رأی‌گیری را برگزار کند.

هیچ یک از دموکرات‌هایی که از این تحریم‌های حمایت کرده‌اند خواهان رأگیری فوری نشده‌اند.

منندز گفت: "من مدت زیادی به این طرح به عنوان یک مسأله امنیت ملی دو حزبی نگاه کرده‌ام نه یک مسأله سیاسی حزبی؛ یک موضوع امنیت ملی که باید با روحیه دوحزبی و اتحاد به آن بپردازیم، روحیه‌ای که برای آن بر روی این مسأله کار کرده‌ایم."

متن بیانیه آیپک بدین شرح است:

آیپک از رابرت منندز، رئیس کمیته روابط خارجی، بدلیل اظهارات قوی و فصیحش در صحن سنا درباره تهدید برنامه هسته‌ای ایران و اولویت برچیده‌ شدن آن قدردانی می‌کند. ما از تعهد وی به تضمین اینکه هر نوع توافق با ایران "قابل بررسی و موثر بوده و آنها را از ساخت حتی یک بمب هسته‌ای باز خواهد داشت، تشکر می‌نماییم.

ما رهبری قاطعانه سناتور منندز در این مسأله و نیز تألیف "قانون ایران عاری از تسلیحات هسته‌ای" به همراه سناتور مارک کیرک، را ارج می‌نهیم. ما با آقای رئیس اتفاق نظر داریم که متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران باید از حمایت دو حزبی برخوردار باشد و اینکه نباید هم‌اینک به رأی گذاشته شود. ما به همکاری با دولت و رهبری دو حزبی در کنگره برای اطمینان از اینکه برنامه هسته‌ای ایران برچیده خواهد شد، ادامه می‌دهیم./تسنیم

اخبار مرتبط

نامه ضدایرانی به اوباما در آستانه دور جدید مذاکرات

کری: توافق ژنو برنامه‌ هسته‌ای ایران را به عقب برگرداند/معماری تحریم‌ها را تغییر نداده‌ایم

اوباما: لایحه کنگره درباره تحریم ایران را وتو می‌کنم/مذاکرات سخت است و ممکن است موفق نباشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha