رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

ایجاد فراکسیونی برای پیگیری تشکل‌های مردم‌ نهاد

ایجاد فراکسیونی برای پیگیری تشکل‌های مردم‌ نهاد

به گزارش سراج24 به نقل از بسیج نیوز، عبدالرضا عزیزی اظهار کرد: تشکل های مردم نهاد باید به صورت تخصصی و حرفه ای در تمام مباحث حضور فعال داشته باشند و با سایر انجمن های مردم نهاد کشورهای دیگر این رابطه را حفظ کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که دولت می تواند رابطه خوبی بین مردم و ان جی او ها برقرار کند خاطرنشان کرد: احزاب بر خلاف تشکل های مردم نهاد در صحنه انقلاب عملکرد و امتحان مناسبی انجام نداده اند و همواره از توده مردم عقب تر و در انتخابات کشور به صورت افراطی عمل کرده اند اما ان جی او های مردم نهاد می توانند با تعامل با دولت تدبیر و امید مشکلات را در کشور شفاف سازی و حل کنند.

وی در ادامه از نقش مجلس شورای اسلامی در تدوین قوانین جدید برای تشکل های مردم نهاد گفت: باید در مجلس فراکسیونی ایجاد شود تا با مطالعه بر روی قوانین تشکل ها چنانچه خلاء قانونی داشته باشند با مطالعه و بررسی به تصویب رسانند البته خوشبختانه این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری است و اعضای کارگروه ها جهت بررسی قوانین تشکل ها انتخاب و در حال فعالیت هستند.

عزیزی با اشاره به مشکلات و مسائل اجتماعی مختلف در جامعه، خاطرنشان کرد: دو مقوله بیکاری و فقر از جمله مشکلات اصلی اجتماعی است که باید دولت نسبت به آن ها حساس تر و پیگیر باشد چراکه در آینده دولت تدبیر و امید با مشکلات اجتماعی بیشتری مواجه خواهد شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: دولت و به خصوص وزارت کشور باید در زمینه کمک به رشد و توسعه تشکل های مردم نهاد فعالیت و حمایت بیشتری کنند البته نیروی انتظامی نیز باید در کمک کردن به این تشکل ها سهیم باشد.

اخبار مرتبط

انتقاد از تبعیض منافع در حوزه سلامت/به دنبال قطع رابطه ی مالی بین پزشک و بیمار هستیم

راه‌اندازی سامانه جامع خودرو برای نقل و انتقالات تا پایان سال با نظارت کمیسیون اصل 90

دستور "قالیباف" به کمیسیون اقتصادی برای پیگیری دپوی کالاهای فاسدشدنی در گمرکات

0 نظر

ارسال نظر

capcha