مقدم فر در مسجد و حوزه علمیه حضرت مهدی «عج»:

خدمت بی منت و پرهیز از اشرافی‌گری راهکار تقویت پیوند مردم با نظام است

خدمت بی منت و پرهیز از اشرافی‌گری راهکار تقویت پیوند مردم با نظام است

به گزارش « سراج24» ،حمید رضا مقدم فر شب گذشته در مراسمی که بمناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد و حوزه علمیه امام مهدی«عج» (حوزه علمیه آیت الله قرهی) برگزار شد، افزود: انقلاب اسلامی در گذر 35 ساله از عمر پر برکت خود نه تنها پیر نشده بلکه همچنان جوانانه به مسیر رو به رشد خود ادامه می دهد و این نهال سال 57، امروز درخت تنومندی شد که " اصلها ثابت و فرعها فی‌السماء ... ".

مشعل آرمانخواهی و راه روشن و پر امید فردا


وی درباره دلایل تعالی نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد: مشعل آرمانخواهی نه تنها خاموش نشده بلکه فروزان تر از قبل راه روشن و پر امید فردا را روشن کرده است. آرمان های نظام نسل به نسل منتقل شده و قوت گرفته، استقلال آزادی، عدالتخواهی معنویت، عزت ملی، اعتماد به نفس ملی و امثال آن برخی از این آمارها است.

 بصیرت دینی و انقلابی و استقامت ایمانی

وی در مورد سازش گفت: عقلانیت توجیه کننده سازشکاری و راضی شدن به وضع موجود بر فضای انقلاب اسلامی نتوانسته است حاکم شود بلکه حرکت امروز انقلاب اسلامی مبتنی بر بصیرت دینی و انقلابی از یک سو و استقامت ایمانی از سوی دیگر است.

شعارهای انقلاب همچنان زنده است


وی یادآور شد:  شعارهای انقلاب اسلامی همچنان زنده و حرکت بخش است یعنی با گذشت زمان مثل سایر انقلاب ها در جهان نه تنها به میرایی نرسیده حتی پیر هم نشده و شعارهایی مثل " مقابله با نظام سلطه و دفاع از مظلوم" روز به روز مساحت وسیع تری در جهان پیدا کرده است.

چالش عقبه های استراتژیک


وی اظهار داشت: مرزهای انقلاب اسلامی هر چه از عمر آن بیشتر سپری شده است گسترده تر شده است و انقلاب اسلامی هم اکنون نه در مرزهای خود که در عقبه های استراتژیک خود خصوصا در جهان اسلام نظام سلطه و استکبار جهانی را به چالش کشیده است.

ناامیدی استکبار جهانی از فروپاشی نظام


وی افزود: مواجهه انقلاب اسلامی با استکبار جهانی و دشمنانش از حالت انفعالی خارج شده و شکل فعال به خود گرفته است.امروز ما درصدد دفع دشمن نیستیم بلکه دشمن در صدد مهار انقلاب اسلامی است. امروز مواجهه دشمن با انقلاب اسلامی موضوعی شده و دیگر بحث از فروپاشی نظام و حذف انقلاب اسلامی نیست، آنها ناامید شده‌اند آنها می دانند که دیگر نمی توانند با یک کودتا و حتی با راه انداختن انقلاب اسلامی را حذف نمایند.امروز براندازی نظام از آرزوها و اهداف و آرمانهای نظام سلطه حذف شده است.

حفظ ویژگی های جوانانه انقلاب


وی تاکید کرد: هر چه بیشتر از عمر انقلاب اسلامی سپری شده هجمه های دشمنان به آن زیادتر و متنوع تر شده است و این نشان می دهد که انقلاب اسلامی پویا ، متحرک و فعال است. یعنی همچنان ویژگی های جوانانه خود را حفظ کرده است.

 انقلاب اسلامی الهام بخش نهضت های بیداری در جهان اسلام


حمید رضا مقدم فر یادآور شد: انقلاب اسلامی تنها عبرت آموز نیست بلکه الهام بخش بیداری اسلامی در شمال آفریقا و جهان اسلام و کشورهای منطقه است.پدیده هایی که پیر می شوند، تازه اگرعمر موفقی را پشت سر گذاشته باشند با ماندن در گذشته تنها انتقال دهنده تجربیات خود و توصیه کننده به عبرت ها هستند اما پدیده های جوان الهام بخش هستند و امید آفرین و آینده نگر و آینده ساز. امروز انقلاب اسلامی الهام بخش نهضت های بیداری در جهان اسلام و منطقه و در حرکت به سمت ساخت تمدن نوین اسلامی است.

 پیشرفت های خارق العاده جوانان ایران اسلامی


وی گفت: شعارها و پیام های انقلاب اسلامی هم چنان برای جوانان شوق برانگیز است و هر روز بیش از پیش شاهد رویش های مدافعان انقلاب اسلامی در میان جوانانی هستیم که جز به تنومندی انقلاب اسلامی و تقویت توانمندی های آن در همه ابعاد به چیز دیگری فکر نمی کنند. جوانانی که در عرصه علم و فناوری پیشرفت های خارق العاده ای برای ملت مسلمان و قهرمان ایران اسلامی به ارمغان آورده و در عرصه بازدارندگی چشم طمع بیگانگان را از سرزمین اسلامی دور کرده اند.

چالش با نظام لیبرال دموکراسی


وی افزود:  انقلاب اسلامی با روحیه خستگی ناپذیر نه فقط در میدان های نبرد سخت افزاری بلکه در میدان نبردهای نرم افزاری دنیای استکبار و خصوصا نظام لیبرال دموکراسی را به چالش کشیده است. الگویی که با هنرمندی امام راحل(ره) و تدابیر شایسته رهبر معظم انقلاب اسلامی و خلف صالح خمینی کبیر تحت عنوان مردم سالاری دینی برای ساخت نظام سیاسی جمهوری اسلامی مبتنی بر نظریه ولایت فقیه به دنیا عرضه شده است امروز بدیل الگوی دموکراسی آمریکایی است که تشت دروغین بودن آن از بام بر زمین افتاده و نظام استکباری غرب را در بعد نرم افزاری به چالش کشیده است.

 افول امپراطوری شرق


وی اظهار داشت:  تأثیر انقلاب اسلامی در افول امپراطوری شرق و هم اکنون نقش و تأثیر آن در افول امپراطوری غرب بسیار حائز اهمیت است.خصوصا آن که امام خمینی(ره) با نگاه ایمانی خود که ینظر بنور الله بود افول امپراطوری شرق را پیش بینی کرد و همگان دیدند که اتفاق افتاد و امروز نیز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از پیچ بزرگ تاریخی سخن می گویند که پیامد قابل پیش بینی آن افول امپراطوری غرب است. بی تردید پیش روندگی و پیش برندگی انقلاب اسلامی در تغییر معادلات قدرت جهانی و افول امپراطوری ها نقش موثری داشته و خواهد داشت.

10 نکته برای  استمرار، بقا و دوام انقلاب اسلامی


حمید رضا مقدم فر معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپس به 10 نکته برای  استمرار، بقا و دوام انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: برای استمرار راه انقلاب اسلامی و قوت بخشیدن به آن و ریشه دواندن هر چه بیشتر آن، این موارد باید مورد توجه جدی قرار گیرد: 1- دفاع و صیانت از اسلامیت انقلاب اسلامی 2- تقویت و تحکیم پیوند مردم با نظام اسلامی3- حاکمیت نگاه درون زا برای توسعه و پیشرفت کشور و عبور از مشکلات در ابعاد مختلف متناسب با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آینده نگری و حرکت مبتنی بر برنامه و نه سلایق فردی و گروهی4- تقویت روحیه مقاومت و سازش ناپذیری و خسته نشدن در برابر دشمن5- تلاش برای باز تولید و انتقال گفتمان انقلاب اسلامی به نسل جدید با روش های نو و متناسب با مقتضیات زمان6- ترویج و نهادینه سازی اندیشه ها و تفکرات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری7- حاکمیت و نهادینه سازی سبک و فرهنگ زندگی اسلامی و مقابله جدی با تحمیل سبک زندگی غربی8- توجه ویژه به مراکز آموزشی (مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه) و تربیت و کادر سازی برای انقلاب اسلامی(تحول در متون و روش های آموزش و تربیت از قبیل تحول علوم انسانی و نوآوری در روش های تربیتی متناسب با توسعه فناوری های ارتباطی و اطلاع رسانی)و تربیت و کادر سازی برای انقلاب اسلامی9- افزایش موالید و تلاش برای تقویت سرمایه اجتماعی کشور10- مواظبت از تحریف تاریخ معاصر و تاریخ انقلاب اسلامی و جلوگیری از نفوذ جریانات نا محرم و نا اهل در حاکمیت نظام.

صیانت از اسلامیت انقلاب

وی ازتقویت و نهادینه سازی بینش مکتبی در جامعه، تقویت اعتقادات و باورهای اسلامی مردم به عنوان برخی راهکارهای دفاع و صیانت از اسلامیت انقلاب اسلامی یاد کرد.

راهکارهای تقویت و تحکیم پیوند مردم با نظام اسلامی

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همچنین از تقویت روحیه خدمتگزاری صادقانه و بی منت به مردم در بین مسئولان، پرهیز از اشرافی گری و تجمل گرایی مسئولان، توجه به رضایت عامه مردم در تصمیم گیری های کلان و نه رضایت خواص، شایسته سالاری در انتخاب مسئولان، انتخاب مسئولانی که درد فقر و محرومیت را چشیده باشند، افزایش ضریب احساس امنیت در جامعه برای مردم، تأمین بهنگام نیازهای اساسی مردم در ابعاد مختلف زندگی، تقویت زمینه های حضور آگاهانه و با بصیرت مردم در صحنه  و ...به عنوان راهکارهای تقویت و تحکیم پیوند مردم با نظام اسلامی یاد کرد.

ضرورت جلوگیری از نفوذ جریانات نا محرم و نا اهل در حاکمیت نظام

حمید رضا مقدم فر در پایان خواستار جلوگیری از نفوذ جریانات نا محرم و نا اهل در حاکمیت نظام از جمله منافقین، استحاله شدگان، تجدیدنظر طلبان و منافقین جدید، لیبرال ها و نئولیبرال ها، سکولارها و معتقدان به جدایی دین از سیاست و ... شد.

اخبار مرتبط

مهم ترین دغدغه فرهنگی دولت رفع فیلتر فیسبوک است/الگوهای صرفاً اقتصادی و سیاسی قابل تجویز به فرهنگ نیست

قطع پشتیبانی‌های رسمی به راهیان نور در حافظه تاریخی مردم می ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha