باور کنید این مجسمه ها از کاغذ است؛+عکس

باور کنید این مجسمه ها از کاغذ است؛+عکس

به گزارش « سراج24» مجسمه های کار «لی هونگ بو» هنرمند چینی، در حالت ایستاده سخت به نظر می رسند اما مانند آکاردئون کش می آیند.

 

در آتلیه این هنرمند سی و هشت ساله چینی، ساختار های به نظر گچی سخت و استوار در یک لحظه به یک توده زنده بی شکل تغییر پیدا می کنند. مجسمه های او نه از گچ یا سفال، بلکه از هزاران لایه کاغذ بسیار نازک ساخته شده اند.

 

 


 

«لی هونگ بو» هنرمند مجسمه ساز چینی درباره مجسمه سازی با کاغذ می گوید: «اوایل با فانوس های چینی و اسباب بازی های کاغذی کار می کردم و از این راه خصوصیت انعطاف پذیر کاغذ را کشف کردم. اولین چیزی که خودم ساختم یک اسلحه بود. البته اسلحه واقعی فلزی و برای کشتن است اما من به آن حالت اسباب بازی یا تزیینی دادم. به این ترتیب، شکلش را به عنوان اسلحه و خصوصیت ذاتی اش را که کشتن است، از دست داد.»

 

«لی هونگ بو» اضافه می کند: «بعضی ها کارهای من را عجیب و اضطراب آور توصیف کردند. واقعیت این است که برداشت و شناخت ما از انسان، جزمی و ثابت است. فکر می کنیم نمی شود انسان را به لحاظ فیزیکی دستکاری کرد و تغییر داد. وقتی یک شخص را تغییر می دهید، مردم به خصوصیات آن شی و انگیزه آفرینش این شیء فکر می کنند.»

 

حالا «لی هونگ بو» اولین نمایشگاه انفرادی اش را در آمریکا با نام «ابزار های شناخت» برگزار می کند. نمایشگاه آثار کاغذی هنرمند چینی تا اوایل ماه مارس در گالری «کلاین سان» نیویورک در نمایش خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرنوشتی تلخ برای گروه موسیقی ایرانی «سگ های زرد»+ عکس ها

نادرترین پدیده خورشیدی روی زمین+عکس

اجرای تحریم جدید علیه ایران بعد از انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha