مدیرعامل بنیاد خیریه دست‌های مهربان:

واگذاری جهیزیه به نوعروسان بی‌بضاعت/ پرداخت مستمری تا سقف ۱۵۰ هزار تومان

واگذاری جهیزیه به نوعروسان بی‌بضاعت/ پرداخت مستمری تا سقف ۱۵۰ هزار تومان

 

 

به گزارش سراج24: شهرام فرجی در مراسم جشن خیریه اهدایی «جهیزیه به نوعروسان بی‌بضاعت سراسر کشور» اظهار داشت: خوشبختانه بنیاد خیریه دست‌های مهربان اقدامات خوبی را در سال‌های اخیر انجام داده است.

وی تصریح کرد: بنیاد ویژه ایتام و زنان سرپرست خانوار از سال 86 تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان، کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست آغاز نموده است.

وی گفت: این مجموعه سازمانی غیر دولتی، غیر سیاسی و مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند به ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک و حمایت، با انگیزه والای انسان‌دوستی و کمک به هم نوع در سطح کشور فعالیت می‌کند.

فرجی اضافه کرد: به زودی شعب جدید بنیاد خیریه دست‌های مهربان در استان قم، منطقه آزاد کیش، فارس و آذربایجان شرقی راه‌اندازی خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود تا ابتدای سال 93 این مراکز جدید فعالیت خود را آغاز کنند.

مدیرعامل بنیاد خاطرنشان کرد:‌ این مجموعه در حال حاضر بالغ بر 2 هزار خانوار را تحت پوشش دارد که ماهیانه به این افراد مستمری پرداخت می‌کند.

وی در خصوص میزان مستمری پرداختی به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بنیاد گفت: ما این افراد را به سه گروه الف، ب و ج تقسیم کرده‌ایم که گروه الف رقمی حدود 70 تا 150 هزار، گروه ب 50 تا 70 هزار تومان و گروه ج نیز جهیزیه دریافت می‌کنند.

فرجی افزود: بنیاد به هیچ‌وجه از نهادهای حمایتی کمک نمی‌گیرد و حتی در برخی از موارد به مددجویان معرفی شده از سوی کمیته امداد جهیزیه ارائه می‌کند.

مدیرعامل بنیاد تصریح کرد: منابع این بنیاد از کمک‌های مردمی و هیئت‌ مدیره و همچنین از طریق خیرین تأمین می‌شود.

وی در ادامه افزود: هیئت امنای مساجد معتمدین، اعضای شورای شهر و همین اعضای شورایاری‌ها می‌توانند افرادی را که نیازمندی آنها احراز شود را به بنیاد معرفی و در نهایت این بنیاد آنها را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

فرجی تصریح کرد: این بنیاد در سال جاری و برای سومین بار بنا دارد به 110 نوعروس تحت پوشش جهیزیه‌ای را به مبلغ 5 میلیون تومان پرداخت بکند که این جهیزیه شامل 10 قلم از اجناس خانگی است.

اخبار مرتبط

توزیع ۶۷۸ فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه

موج همدلی برای نوعروسان البرز به راه افتاد

اهدای جهیزیه به زوج های مناطق کم برخودار

0 نظر

ارسال نظر

capcha