هشدار رئیس شبکه هپاتیت کشور

شیوع هپاتیت در کودکان کار ۳ برابر جمعیت عادی کشور است

شیوع هپاتیت در کودکان کار ۳ برابر جمعیت عادی کشور است

 

 

به گزارش سراج24: سید مؤید علویان در مورد شیوع هپاتیت در کودکان کار و خیابانی، گفت: اگر بخواهیم در مورد وضعیت شیوع و بروز این بیماری در کودکان کار صحبت کنیم، باید اعلام کنیم که میزان شیوع هپاتیت از نوع C و B به مراتب بیشتر از جمعیت عادی کشور است.

وی ادامه داد: حداقل شیوع هپاتیت در کودکان کار و خیابانی به دلیل اینکه رفتارهای پرخطری دارند، دو تا سه برابر میزان هپاتیت در جمعیت عادی کشور است.

علویان ادامه داد: ولی نگاه علاج‌گونه به این گروه این است که کودکان کار کمتری داشته باشیم تا رفتار پرخطر کمتری داشته باشند.

رئیس شبکه هپاتیت کشور افزود: از سوی دیگر بیمه‌ها نیز باید حمایت‌های کافی و لازم را از این گروه پرخطر داشته باشند تا در خیابان‌ها در معرض ابتلا به هپاتیت قرار نگیرند. کشور ما نباید کودکان خیابانی داشته باشد، درحالی که اینگونه نیست و حتی در سریال‌ها و فیلم‌ها هم این موضوع به نمایش گذاشته می‌شود.

علویان در مورد برنامه‌هایی برای شناسایی این افراد، گفت: شبکه هپاتیت کشور برای تمام افراد پرخطر برنامه شناسایی دارد، اما برنامه اجرایی بر عهده این شبکه نیست و فقط به صورت توصیه و دستورالعمل به سازمان‌های مرتبط مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی و کانون‌های ابتلا عمل می‌کند.

وی همچنین از اجرای برنامه شناسایی کودکان کار در سطح تهران در زمینه ابتلا به بیماری هپاتیت خبر داد و گفت: این برنامه در حال انجام است، اما در زمینه رفتارهای پرخطر نباید انتظار کاهش سریع موارد ابتلا را داشته باشیم، بلکه حتی احتمال افزایش موارد هم وجود دارد.

اخبار مرتبط

احتمال شیوع وبا در میان حجاج

‌احتمال شیوع تب کریمه کنگو در شمال کشور

هپاتیت ۱۵ سال دیگر در ایران ریشه کن می‌شود / هپاتیت C واکسن ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha