الحیات: درخواست اوباما از پوتین درباره آینده بشار اسد

الحیات: درخواست اوباما از پوتین درباره آینده بشار اسد

به گزارش « سراج24»، روزنامه "الحیات" به نقل از منابع غربی خود خبر داد که "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا از "ولادیمیر پوتین" همتای روس خود در دیدادر ماه آینده دو طرف در مجتمع تفریحی "سوشی" خواهد خواست که "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه را به عدم نامزدی در انتخابات آینده متقاعد سازد.

 

 

بنا بر این گزارش، دوره قانونی ریاست جمهوری بشار اسد در 17 جولای آینده به پایان می رسد و وی اعلام کرده که مانعی برای نامزدی مجدد نمی بیند.

 

 

واشنگتن تاکید می کند که برای حفظ مسیر سیاسی کنفرانس ژنو 2 که جهت تطبیق عملی مصوبات ژنو 1 برگزار شده، تشکیل هیئت انتقالی از مبانی اصلی آن است و ضروری دارد که بشار اسد اقدام به نامزدی مجدد نکند.

 

 

 

 

جان کری وزیر خارجه آمریکا در ماه گذشته بارها همتای روس خود را ملاقات کرد و آخرین بار در 13 ژانویه جاری در آغاز کنفرانس ژنو 2 در شهر مونتروی سوئیس بر این امر تاکید کرد که بشار اسد ناید نقشی در آینده سیاسی سوریه ایفا کند که با جواب دندان شکن ولید المعلم وزیر خارجه سوریه که گفت: هیچ کس آقای کری حق ندارد درباره آینده بشار اسد رئیس جمهور سوریه به جز ملت تصمیمی بگیرد، مواجه شد.

 

 

منابع غربی تاکید می کنند که ایران حامی اصلی نظام سوریه بر نامزدی مجدد بشار اسد و برخی دیگر از شخصیت های سوری اصرار داردف انتخاباتی که قرار است بین 60 تا 90 روز قبل از پایان مهلت ریاست جمهوری قانونی برگزار شود.

اخبار مرتبط

مسئولیت تبعات تجاوز نادرست اخیر به سوریه، با سه کشور غربی و حامیان این تجاوز است/ ایران در کنار دولت و مردم سوریه خواهد ماند

بشار اسد در چهره‌ یک مبارز و مقاوم بزرگ ظاهر شد/ اگر سران کشورها و ملت‌های منطقه تصمیم قاطع بر مقاومت بگیرند، دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

نتانیاهو طی پیامی به اسد: سوریه را بمباران می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha