«سراج24» گزارش می دهد:

تاثیرات اجرای توافقنامه ژنو بر اقتصاد ملی/ ثبات قیمت ها و ارز کمترین توقع از فتح الفتوح هسته ای دولت

تاثیرات اجرای توافقنامه ژنو بر اقتصاد ملی/ ثبات قیمت ها و ارز کمترین توقع از فتح الفتوح هسته ای دولت
سرویس اقتصادی سراج24: بخشی از مشکلات ناشی از تحریم‌ها، مربوط به مسائل اقتصادی است که در صورت لغو آنها، تاثیرات مثبت آن در اقتصاد کشور ملموس خواهد بود.
 
در صورتیکه کشورهای غربی بطور واقعی پایبند توافقنامه ژنو باشند و در عمل این توافقنامه را اجرا کنند، بخشی از ارزهای بلوکه شده ایران آزاد می شود که اجرای این مهم در برقراری ثبات ارزی و تسهیل مبادلات بانکی می تواند نقش مهمی داشته باشد.
 
اجرای توافقنامه ژنو علاوه بر تاثیرات ارزی، زمینه تسهیل ورود مواد اولیه مورد نیاز بخش صنعت و تولید را فراهم خواهد کرد، این در حالی است که ورود ماشین آلات و تکنولوژی‌های پیشرفته نیز به رونق تولید کمک قابل توجهی می کند.
 
اجرای توافقنامه ژنو باعث تسهیل در امور قراردادهای تجاری بین گروه های اقتصادی با کشورهای خارجی خواهد شد که این موضوع افزایش صادرات و سرمایه گذاری را در پی خواهد داشت.
 
 باید توجه داشت ساخت بخشی از یک خودرو به ارز و واردات قطعات خارجی وابستگی دارد بنابراین لغو تحریم ها در این بخش نیز تاثیر گذار است.طرف های غربی درصدد جلب اعتماد مردم ایران باشند که اجرای کامل توافقنامه ژنو از سوی آنان می تواند در این زمینه موثر باشد.
 
موضوع مهمی که باید در نظر داشت این است هرگونه کارشکنی از سوی آمریکائیها و یا صهینویست ها در اجرای توافقنامه ژنو به هیچ وجه قابل قبول نیست.

اخبار مرتبط

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

اگر اعتماد میان فعالان اقتصادی و دولت از بین برود دیگر سنگ روی سنگ‌ بند می‌شود؟

نقش صندوق‌های بازنشستگی برای دولت‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha