معاون گردشگری کشور اعلام کرد

حذف نفر - سفر از آمار سفرهای نوروزی ۹۳/ چادرهای مسافرتی مشکل اخلاقی به دنبال دارد

حذف نفر - سفر از آمار سفرهای نوروزی ۹۳/ چادرهای مسافرتی مشکل اخلاقی به دنبال دارد

 

 

به گزارش سراج24: مرتضی رحمانی موحد امروز در نشست خبری از تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر خبر داد و گفت: هماهنگی سفرها در کشور طی سال‌های مختلف عناوین مختلفی داشته است، آخرین عنوان ستاد تسهیلات سفر بوده که هیچ مصوبه قانونی و حقوقی در دولت نداشته است.

وی افزود: این ستاد معایب و مزیت‌هایی داشته است اما در دولت جدید با مصوبه دولت ستاد هماهنگی خدمات سفر ایجاد می‌شود که نخستین جلسه آن این هفته برگزار خواهد شد. در استان‌ها ریاست این ستاد با استاندار و دبیری آن با مدیرکل میراث فرهنگی است.

معاون گردشگری کشور گفت: ظرف این هفته ستادهای استانی کارشان را آغاز می‌کنند و تنها محدود به نوروز نیستند، بلکه به صورت دائمی در کل ایام سال فعالیت خواهند داشت. از ویژگی‌های این ستاد، فرهنگ‌سازی در سفرهای مردم است.

رحمانی درباره تدابیری که در خصوص مدیریت حجم بالای سفر در نوروز اندیشیده شده است، گفت: این حجم بالای سفر به ساماندهی تعطیلات در کشور برمی‌گردد که این وظیفه ما نیست و باید دولت و مجلس آن را بررسی کنند و توزیع زمانی سفر صورت گیرد.

وی افزود: برای نوروز امسال مقاصد جدید گردشگری را می‌خواهیم به مردم معرفی کنیم.

معاون گردشگری کشور در خصوص ارائه آمار سفرها نیز گفت:‌کمیته آمار در ستاد خدمات سفر تشکیل داده‌ایم تا آنچیزی که اتفاق افتاده است را اعلام کنیم و دیگر بحث‌هایی مثل نفر سفر برای اعلام آمار سفرهای نوروزی مردم وجود نخواهد داشت.

رحمانی به بحش گردشگری شبانه نیز اشاره کرد و گفت: برای گردشگری شبانه به معنای درست و ارزشی آن باید برنامه داشته باشیم.

وی درباره ارائه تسهیلاتی چون بنزین سفر، سفرکارت و ... برای ایام نوروز گفت:‌این وظایف دستگاه‌های مرتبط است، در ستاد استعلام خواهیم کرد، هر دستگاهی که توان دارد برای سفرهای نوروزی مردم تسهیلات ارائه کند اما ما نمی‌توانیم به آنها تکلیف کنیم.

معاون گردشگری کشور درباره قیمت‌های گزاف تورهای گردشگری، گفت: ما اگر به گردشگری به عنوان صنعت نگاه کنیم می‌پذیریم که هر فردی بر اساس توانی که دارد از خدمات این صنعت استفاده می‌کند، مثلا کسی که توان دارد به هتل 5 ستاره می‌رود و یکی دیگر خانه اقوام را برای سفر انتخاب می‌کند.

رحمانی افزود: بعضی‌ها هم چادر را برای اقامت در سفر برمی‌گزینند که این از نظر ما مطلوب نیست چون مشکل و آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی به همراه خواهد داشت.

وی درباره حضور ایران در نمایشگاه‌های گردشگری جهانی نیز تصریح کرد: تا پایان سال در دو نمایشگاه بین‌المللی فیتور اسپانیا و ITB برلین حضور خواهیم داشت.

به گفته رحمانی 8 دفتر خدمات مسافرتی در نمایشگاه فیتور غرفه دارند و نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این نمایشگاه حضور خواهد یافت و در حاشیه آن با رئیس سازمان جهانی گردشگری دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

معاون گردشگری کشور درباره بحث استفاده از تصویر یوزپلنگ روی لباس فوتبالیست‌های ایران در جام جهانی، گفت: قرار شده است این تصویر در تاروپود و بافت پیراهن جا داده شود و فیفا با این شرایط مشکلی برای استفاده از تصویر یوزپلنگ روی لباس بازیکنان ایرانی نخواهد داشت.

رحمانی درباره جلسه لغو روادید با کشورها نیز گفت: تا آخر این ماه جلسه لغو روادید را برگزار می‌کنیم که پیشنهاداتی در خصوص کاهش دوره صدور روادید، فهرست کشورها، ارائه روادید رایگان برای تورگردانان، فهرست لغو روادید یکطرفه کشورها و ... مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی درباره معضل سرویس بهداشتی اظهار داشت: بعضی از واحدهای سرویس بهداشتی ساخته شده است اما بهره بردار مشخصی ندارد این موضوع در دست پیگیری معاونت سرمایه‌گذاری و گردشگری است.

اخبار مرتبط

دلایل پایین آمدن میل ازدواج در پسرها

آمار آنلاین کرونا در ایران و جهان

جدیدترین آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی

0 نظر

ارسال نظر

capcha