وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد

ایجاد موج توسط افراد زاویه‌دار با آموزش و پرورش/دانشگاه فرهنگیان منحل نمی‌شود

ایجاد موج توسط افراد زاویه‌دار با آموزش و پرورش/دانشگاه فرهنگیان منحل نمی‌شود

 

 

به گزارش سراج24:  از کرمان، علی‌اصغر فانی امشب در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان کرمان اظهار داشت: ساخت فضا و تجهیز یک مکان به صورت یک‌شبه امکان‌پذیر نیست اما تمام امکانات آموزش و پرورش در اختیار دانشگاه فرهنگیان است.

وی بیان کرد: در مورد بحث هیئت علمی و کارکنان پردیس‌ها که توسط یکی از دانشجویان مطرح شد باید عرض کنم که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای جذب هیئت علمی در مراکز آموزش عالی یک هیئت با عنوان هیئت جذب دارد که هیئت علمی و مدرس در دانشگاه باید به تایید این هیئت برسد.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: طی چند ماه اخیر که مسئولیتم در آموزش و پرورش آغاز شده، هیئت جذب فعال است و به جد کار می‌کند و امیدواریم اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان به سرعت و البته با دقت انتخاب شوند.

فانی با بیان اینکه هرکسی را در هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان قرار نمی‌دهیم، افزود: در این دانشگاه باید از بهترین‌ها استفاده کنیم تا بهترین معلمان را آموزش دهیم.

وی در مورد نگرانی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان درباره اخبار منتشر شده در مورد انحلال این دانشگاه تصریح کرد: تعجب می‌کنم، بعضی از رسانه‌ها در کشور بدون مطالعه و تحقیق مطلبی را تیتر می‌کنند که موجب نگرانی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: به هیچ وجه دانشگاه فرهنگیان منحل نمی‌شود، زیرا سازمان استراتژیک ما و یکی از برکات برای آموزش و پرورش است.

فانی بیان داشت: نه تنها برای تضعیف و انحلال دانشگاه فرهنگیان گام برنمی‌داریم، بلکه برای تقویت این مجموعه تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به مسائل مطرح شده در مورد دانشگاه فرهنگیان در کنکور سال جاری افزود: بعضی از افرادی که با آموزش و پرورش زاویه دارند، موجی را ایجاد کردند و این مطالب در مورد دانشگاه فرهنگیان مطرح شد درحالی که در دفترچه شماره دو سازمان سنجش ظرفیت‌های دانشگاه فرهنگیان مشخص می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: قول نمی‌دهم که پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان همه رشته‌های 24گانه را داشته باشند.

فانی اظهار داشت: قوانین استخدامی کشور غیر از آموزش و پرورش است اما ما تابع قانون خدمات کشوری هستیم و باید ببینیم این قانون در چه زمینه‌هایی به ما اجازه مانور می‌دهد.

وی همچنین در مورد ابهام دانشجومعلمان درباره محل پذیرش خود ابراز کرد: آموزش و پرورش استان به دنبال ساماندهی نیروی انسانی است و به سرعت این ابهام برطرف می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزانی که در سال جاری در کنکور شرکت می‌کنند و در دانشگاه فرهنگیان قبول شدند از ابتدا مشخص می‌شود که معلم کدام منطقه هستند و لازمه این کار مطالعاتی است که در آموزش و پرورش باید انجام شود تا پذیرش با بصیرت و دقت انجام شود تا ابهاماتی در سال‌های آینده نداشته باشیم و یا ابهامات کمتر شود.

اخبار مرتبط

نخستین نشست دورهمی مدارس پیشرو

طرح جامع دوره تخصصی دختران حاج قاسم سلیمانی

سازمان سراج می‌تواند یاری‌دهنده آموزش و پروش باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha